• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

C

cegi

Guest
zanima me da li je kojim slucajem netko imao iskustva s lincos alatom, posebno s gedorama?? ili koje su gedore i ostali ručni alat po vama najbolji :D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
1. HAZET
2. BETA
3. RECA
4. UNIOR (prijeratni)
Itd.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Meni taj alat liči na istočnjačku robu...zanimljivo i račna i kod Lincosa i kod Stahlmayera izgledaju identično sa trećim, 100% kineskim proizvođaćem:icon_rolleyes:, a boga mi, i ma sličnosti i sa onim Mtechom.
post-1560-1185983099_thumb.jpg

41mSlmL11mL._SL500_AA300_.jpg

1026281.jpg

Ne znam, ne izgleda ko slučajnost
HAZET, STAHLWILLE,GEDORE, HEYCO, FACOM, BAHCO
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
203
Da bi dobio kvalitetan odgovor trebaš prvo reći što ćeš ti raditi sa tim alatom.
Ako si profesionalac onda ti treba i kvalitetniji/skuplji alat.
A ako ti tu i tamo nešto prišarafiš onda ti je dobar i jeftiniji alat, jer ga ti nebudeš pohabao bez obzira što je lošije kvalitete.
 
C

cegi

Guest
Da bi dobio kvalitetan odgovor trebaš prvo reći što ćeš ti raditi sa tim alatom.
Ako si profesionalac onda ti treba i kvalitetniji/skuplji alat.
A ako ti tu i tamo nešto prišarafiš onda ti je dobar i jeftiniji alat, jer ga ti nebudeš pohabao bez obzira što je lošije kvalitete.

pa sada sarafam malo kao hoby ali ksanije bih tjeo otvoriti nesto svoje :D:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
unior se zadnjih godina pokvaril ostalo je samo ime ostalo se sve spiga
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
A koji je profi , a koji hoby? Ja sam kupio nedavno dva okasta ključa 16-17 i 18-19 Unior LS po cijeni od 6.5€ za komad. Od prije imam starog Unirovog alata, Unior Extra i Unior LS i nemam zamjerke na njega. Za ovaj novi ćemo da vidimo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@cegi za sada kupi neki jeftiniji alat za pocetak da imas s cim radit i pomalo a kasnije mozda uleti koja kuna sastrane pa ce ti bit lakse kupit kvalitetniji alat kum mi ima lux gedore crvena racna nije puno dao za njih i prezadovoljan je i cijev se stavlja na racnu i nista se ne ostecuje i po gedorama se tuce i nista se ne vidi na njima!
 
C

cegi

Guest
@cegi za sada kupi neki jeftiniji alat za pocetak da imas s cim radit i pomalo a kasnije mozda uleti koja kuna sastrane pa ce ti bit lakse kupit kvalitetniji alat kum mi ima lux gedore crvena racna nije puno dao za njih i prezadovoljan je i cijev se stavlja na racnu i nista se ne ostecuje i po gedorama se tuce i nista se ne vidi na njima!

narucio sam sada te gedore iz lincosa pa vam javim dojmove :D
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Elora, kljucevi i gedore, dobra kvaliteta, a i cijena :icon_eyes: Set ljuceva od 8-32mm oko 1000kn. Neznam sad za gedore.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
narucio sam sada te gedore iz lincosa pa vam javim dojmove :D

Ajde, nadam se da će te dobro služiti..:(y):.mene samo zanima hoće li trgovac, pa i ti na kraju priznati da je kineskog porijekla
 
C

cegi

Guest
Ajde, nadam se da će te dobro služiti..:(y):.mene samo zanima hoće li trgovac, pa i ti na kraju priznati da je kineskog porijekla

nadam se i ja da ce dobro služiti, ja cu vam priznat ako jesu a za trgovca neznam :D
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Lijep pozdrav svim forumašima,
prijavio sam se davnih dana predstavio i od onda ništa :).
Uglavnom obožavam alat i sudjelujem na jednom stranom forumu gdje se priča samo o tome,
pa ako nekog nešto zanima možda mogu pomoći :))...

Ovo tvoje je set iz (COO - country of origin), po mome Kina ili Taiwan (mislim da je kina, proxxon je Taiwanski ali jako kvalitetan), kina se specijalizirala po gradovima jedan grad radi posteljinu jedan alat i sl...
Postoje velika odstupanja od tih setova, znam za jedan set koji se koristi profesionalno i odličan je, dok je kolega kupio isti takav - premekan, na biciklu je oštetio nasadni ključ 13...

Ovako za nasadne ključeve bih birao:
Gedore, Hazet, Stahlwille, Elora, Facom, Snap-on, Stubai, Unior, Proxxon
Ključeve:
Unior, Gedore, Hazet, TANG, Tona, Dowidat
Kliješta:
Knipex, Hazet, Facom, USAG
Odvijači:
Witte, Wiha, Wera, Felo

Važno je napomenuti da većina premium firmi ima svoju proizvodnju i u taiwanu dok su svoj alat rade u njemačkoj.
NPR:
Gedore - Carolus, Elora - Elofort, Hazet - Vigor, Snap-on - Blueopoint.

E sad je problem u novcima, predlažem ti Hrelić :) za jako malo novca, možeš kupiti jako dobrih stvari.
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
A koji je profi , a koji hoby? Ja sam kupio nedavno dva okasta ključa 16-17 i 18-19 Unior LS po cijeni od 6.5€ za komad. Od prije imam starog Unirovog alata, Unior Extra i Unior LS i nemam zamjerke na njega. Za ovaj novi ćemo da vidimo.

Uniora nema hoby i profi alat, sve je profi. Jedini su problem koje se pojavljuju, pogotovo na buvljacima u srbiji a i kod nas.
Nekada je bila podjela po drškama žute i smeđe, ali i to je oboje bila profi serija.
Danas se samo proizovdi LSI serija, iskreno slao sam mail i unioru ali nisam dobio odgovor koje su razlike,
meni se čini da je EXTRA starija serija, pošto nije ni numerirana poput LSI.

Šrafcigeri od uniora nisu nešto posebno, ali ključevi i nasadni ključevi su vrhunski.
 

Najnoviji postovi

Na vrh