• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva sa pozajmicama novca rodbini

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta
I

IvanVl

Guest
evo još jedne priče sa takvim , novcim, imali smo ti mi u našem kraju isto tako jednag , kak ste to nazvali kamatara,ljudi su mu nosili novce na oročenje za veliku kamatu , mali ljudi ,poljoprivrednici i svi oni domači,a mi obrtnici , gradili za njega,staje za uzgoj konja,pa kad smo napravili dobar posel,ajde da ja kupim na svoje ime jedan najnoviji mercedes 300 td , automatik, 90i neke godine mislim 93, naravno plačen je gotovinom ili onako probijen za radove dijelom,a evo ti za godinu dana vraga, naš gospon kamatar ,bankrotiral,svi koji su odnjeli novce ,ostali su bez njih,niti dan danas ih nisu dobili,bez automobila , koji su bili plačeni gotovinom,ostali su svi osim onih ,začije aute je gospodin izvršio polog novca iz svoje firme,da sad skratm , bila sam i ja na iglama ,ali kad je odvjetnica rekla ,čestitam gospođo, očito ste gospodinu dragi ,kad je vaš auto plačen ujutro prije no što je gospodin dao petama vjetra,no gospodin se nakon nekoliko godina vratio ,tako što je na aerodrom po njega morao doči naš načelnik policije , danas je samo preselio u drugi grad
Čovjek je iskoristio na daleko čuvenu i cijenjenu Zagorsku lakomost .
Zato je i na kraju ispalo kako je ispalo .( znam o kome se radi)
Znam ljude koji su doživjeli infarkt radi situacije ..ali konkretno taj čovjek nije prolio znoja i krvi za njega ..ali gore opisani osječaj je nadjačao razum čarape gdje ga je do tada taj novac čuvao .
Da li ga žaliti? ..da li ovoga osuđivati ?..da li je on uopče kriv ?
I ljubljanski štediše šute ..ovaj slučaj je interesantan jer su žrtve koncentrirane u okolici ..ljubljanci su rasštrkani
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Čovjek je iskoristio na daleko čuvenu i cijenjenu Zagorsku lakomost .
Zato je i na kraju ispalo kako je ispalo .( znam o kome se radi)
Znam ljude koji su doživjeli infarkt radi situacije ..ali konkretno taj čovjek nije prolio znoja i krvi za njega ..ali gore opisani osječaj je nadjačao razum čarape gdje ga je do tada taj novac čuvao .
Da li ga žaliti? ..da li ovoga osuđivati ?..da li je on uopče kriv ?
I ljubljanski štediše šute ..ovaj slučaj je interesantan jer su žrtve koncentrirane u okolici ..ljubljanci su rasštrkani
ako znate o kome se radi :rolleyess: onda smo stvarno poznati mi iz našeg malog kraja, onda vjerojatno znate da gospodin i dalje dolazi u Zagorje,nisu ga čak ljudi niti tako jako optužili ,a oko tih oročenja i meni je drago da su svi koji su mu novac dali tako prošli,a gospodin se nije naradio ,nije znoja prolio,malo je samo previše onda zagriznuo ,ali mislim da mu sad nije lijepo, za onu njegovu nekdašnju ljepotu ak se to može tak nazvati ne bi se mjenjala nikad
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki

I kaj ti vrijedi taj papir?
Da li možeš s tim papirom otić u poreznu i na teret tog papira sjesti na plaču ili mirovinu dužnika ?- nemožeš .
Da li možeš na konto tog papira otić na sud koji presudi deložaciju ili napravi ovrhu na nekretninom i imovinom ? - nemožeš
DA li možeš s tim papirom otić na banku i narediti banci preko suda da se "počiste" raćuni dužnika ? - nemožeš
KAj vrijedi taj papir , objasni?

johabica ,kod nas jedino banke imaju mehanizme brze naplate , sustav njih štiti jer su upravo one radi toga tu ...da posuđuju novac .

Može se puno toga samo treba znat

Taj papir zamjenjuje pravomoćnu presudu na koju se nema pravo žalbe i sa tim papirom se pokreće ovrha kao i sa pravomoćnom sudskom presudom s tim da ima veću težinu pošto se obe stranke složile sa onim što piše na tom papiru a pošto je pravomoćna ona nema zastaru i nakon deset godina se može naplatit.

@ Johabica znam o čem se priča ili piše rekao sam da bez dokumenta nemože baš ništa a taj odvjetnik koji je dao savjet za potpis nezna svoj posao ja sam bolje naučio pravo kroz sve ove godine da znam da takav potpis donosi samo još više nevolja a ništa ne koristi niti ga itko priznaje. Nema mogućnosti naplate duga bez pristanka dužnika a što se više savjetuje sila sve se gore radi onom tko potražuje dugovanja ovako javno nagovarat na silu nije nimalo pametno ni za koga.
 
I

IvanVl

Guest
Može se puno toga samo treba znat

Taj papir zamjenjuje pravomoćnu presudu na koju se nema pravo žalbe i sa tim papirom se pokreće ovrha kao i sa pravomoćnom sudskom presudom s tim da ima veću težinu pošto se obe stranke složile sa onim što piše na tom papiru a pošto je pravomoćna ona nema zastaru i nakon deset godina se može naplatit.

@ Johabica znam o čem se priča ili piše rekao sam da bez dokumenta nemože baš ništa a taj odvjetnik koji je dao savjet za potpis nezna svoj posao ja sam bolje naučio pravo kroz sve ove godine da znam da takav potpis donosi samo još više nevolja a ništa ne koristi niti ga itko priznaje. Nema mogućnosti naplate duga bez pristanka dužnika a što se više savjetuje sila sve se gore radi onom tko potražuje dugovanja ovako javno nagovarat na silu nije nimalo pametno ni za koga.

Objasni kako pokrenuti ovrhu s tim papirom ?

Javni bilježnik nije taj koji utvrđuje ili dokazuje tko je donio čiju osobnu i da li je ona krivotvorena ..niti uzima DNK onih koji ga slušanju .
Taj papir je samo mala utjeha za naivne .
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Objasni kako pokrenuti ovrhu s tim papirom ?

Javni bilježnik nije taj koji utvrđuje ili dokazuje tko je donio čiju osobnu i da li je ona krivotvorena ..niti uzima DNK onih koji ga slušanju .
Taj papir je samo mala utjeha za naivne .

Ivan dali si ti ikad bio kod javnog bilježnika tamo nemožeš donijeti ničiju osobnu nego samo svoju. Pa valjda znaš kako se pokreće ovrha ne kod bilježnika nego u ovršnom sudu. Da sam ja imao taj sada nebi žalio za parama.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
nism nikom niti od ikog posuđival a ni neću(bar se nadam),ali sam bil jamac i pitam jel vi plačate taj kredit jer su me zvali radi duga i ljudi kažu plačaju sam kasne jedan mjesec.
mislim si ajd dobro bitno da plačaju nisam nikud išel provjeravat sve dok jednog dane na listi od plače nije osvanula ovha na kredit plus troškovi suda.i sad više nebi bil jamac ni sam sebi kakoli kome drugom
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Lako je to rijesiti, u lokanim novinama cestitas mu rodjendan i u dnu ,...zelim mu svu srecu i usput da Ga zamolim da mi vrati dug od toliko i toliko godina
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Posudi novac i onda vidi ko ti je prijatelj a ko neprijatelj kad je novac u pitanju postoji samo pohlepa i pohlepa...
 

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Posudio novce šogoru prije 7 godina, rekao da će vratiti za tjedan dana. od tada prošlo sedam godina a ja nisam dobio novce. Kredit sam otplatio a šogor se neće više ni javiti pa vi sad razmišljajte kako dalje. Dao sam mu 10000e a za te pare sam trebao kupiti drugi traktor a ovako ni para ni traktora.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kamikaza šta reći , osim đubre od čovjeka taj šogor,izvini na riječniku:mad::mad:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
evo još jedne priče sa takvim , novcim, imali smo ti mi u našem kraju isto tako jednag , kak ste to nazvali kamatara,ljudi su mu nosili novce na oročenje za veliku kamatu , mali ljudi ,poljoprivrednici i svi oni domači,a mi obrtnici , gradili za njega,staje za uzgoj konja,pa kad smo napravili dobar posel,ajde da ja kupim na svoje ime jedan najnoviji mercedes 300 td , automatik, 90i neke godine mislim 93, naravno plačen je gotovinom ili onako probijen za radove dijelom,a evo ti za godinu dana vraga, naš gospon kamatar ,bankrotiral,svi koji su odnjeli novce ,ostali su bez njih,niti dan danas ih nisu dobili,bez automobila , koji su bili plačeni gotovinom,ostali su svi osim onih ,začije aute je gospodin izvršio polog novca iz svoje firme,da sad skratm , bila sam i ja na iglama ,ali kad je odvjetnica rekla ,čestitam gospođo, očito ste gospodinu dragi ,kad je vaš auto plačen ujutro prije no što je gospodin dao petama vjetra,no gospodin se nakon nekoliko godina vratio ,tako što je na aerodrom po njega morao doči naš načelnik policije , danas je samo preselio u drugi grad
mislim da sam o tome gospodinu čuo pred godinu dvije nešt na tv-u..mislim da je bila neka emisija kak je ljude varao i onda pokupio lovu i to puno..nisam siguran možda čak i milijun maraka..naravno ak je to taj lik..:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh