• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mene samo zanima dali kolege u Austriji, Nemčiji i ostali tamo gore razbijaju glavu po forumima kad će sesti poticaji, kao mi u ovoj sprdačini od države? Sigurno ne! Oni sad raspravljaju o svemu drugome jer imaju uređene državne aparate koji se brinu oko njihovih poticaja!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Mene samo zanima dali kolege u Austriji, Nemčiji i ostali tamo gore razbijaju glavu po forumima kad će sesti poticaji

Baš me zanima o čemu i raspravljaju ?
Poticaji na vrijeme, svu tehniku imaju i znaju kad i šta raditi.
O čemu raspravljati u tom slučaju :icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Heh i mene to zanima..
Znamo i mi kad i sta radit, jos samo da imamo kome to proizvedeno prodati, i to po ljudskoj cijeni, gdje bi nam bilo kraja..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sutra je deseti .rok koji je ministar obečao ...auto je na rezervi već tjedan dana a čuvam ove zadnje 3 litre goriva da ima do bankomata :(whew):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Čekaju da poskupi gorivo i da još stotinjak poljoprivrednika ode u Njemačku na privremeni ili stalni rad.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Sutra je deseti .rok koji je ministar obečao ...auto je na rezervi već tjedan dana a čuvam ove zadnje 3 litre goriva da ima do bankomata :(whew):

¸pa kad ste slabo štedili.......meni se fučka ja imam najmanje 1200,00kn(i neplačene režije za dva mjeseca):(clap)::icon_lol::(angel):
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Porezna je uredno poslala opomenu pred ovrhu zbog neplačena 2 mjeseca obaveza ..........
Bilo je i prošle godine govora o preboju dugovanja ali opet ništa.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jučer doznao da je na području mojeg grada broj muznih krava manji pet puta od dolaska ove vlasti, ulazak u EU je također kumovao tome.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja vjerujem da u austriji i njemačkoj isto tako postoji zakonski rok za isplatu poticaja kao i u hrvatskoj. Tko nezna iz ove rečenice iščitati što sam mislio reči neka i dalje trubi da nismo dobili poticaje na vrijeme.

I meni će dobro doći, svakako, ali zbilja nije realno očekivati da će to biti kad se mi sjetimo. Ako poticaji ne sjednu 30.06. onda je vrijeme za dizanje bune, do onda možemo samo živjeti u nadi da će netko ipak razmisiti da i seljaku treba koja kuna.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
gustavo@
A najviše kad se otvoreno stalo na stranu otkupljivača mlijeka i srušila cijena.Također preklani kad je srušena cijena pšenice mpš je samo konstatiralo da cijena nije fer i ostalo na tome.U nijednoj situaciji mpš nije stalo iza proizvođača i to se sad vraća na naplatu.
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Cabage@,nemoj to prečesto pisati jer bi se moglo ostvariti.Od 12mj u više navrata je obećano da poticaji idu kraj siječnja kao i lani,da su šutili bila bi druga priča.Krajem lipnja već dolaze prvi novci od ranih žitarica tako da je sad prije sjetve puno veći efekt poticanja
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Svjestan sam ja toga da je obećano. Ja sam se samo pomirio sa činjenicom da je kraj lipnja rok za isplatu. Jako gadno je to izgledalo prije dvije godine dok je donesen zakon, nije mi odgovaralo jer i ja već dosta novaca nakupim od paprike i salate, tako da bi sada svaka kuna dobro došla. Kao što netko reče, svi su ažurni s opomenama....
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ako ministar poljoprivrede kaže da će do kraja prvog mjeseca biti 50-60 % poticaja to bi onda i trebalo biti tako, nismo se mi toga sjetili i to je isto po zakonu da se poticaj isplati u dvije rate.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
235
ja mislim da je u večini zemalja EU rok za isplatu poticaja 31.3. a siguran sam da tamo ako ministar kaže bit će tad, onda tad i bude. Nije mi jasno da ministar obeća do kraja 2014. da će svi dobit "odluke" a nitko ih ne dobije do danas. znači još ni ne znaju koliko će nam isplatiti...a ostala obećanja bolje da i ne spominjem
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
gustavo@
A najviše kad se otvoreno stalo na stranu otkupljivača mlijeka i srušila cijena.Također preklani kad je srušena cijena pšenice mpš je samo konstatiralo da cijena nije fer i ostalo na tome.U nijednoj situaciji mpš nije stalo iza proizvođača i to se sad vraća na naplatu.

J.... se njima, debele plaće redovno sjedaju samo ne znam jel su svjesni ko će punit proračun kad iseli pola Hrvatske i to većinom mlađi ljudi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh