• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Pa da ste čitali Nostradurusove postove, znali bi da su banke gospodari života i smrti na ovoj Zemlji. Čemu se čuditi???
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Vidim da ima jako nezadovoljnih u ovoj temi i razočaranih u našu državu, pa im stoga toplo preporučam da sjednu za vlak za Čakovec i sa Sirijcima odu za boljim životom, a nas sirotinju puste da životarimo s onim što imamo.
 

Siggy

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
16
U pravu si,neka nam daju ono sto nam pripada,a nebi rekao da je on sirotinja,jer nebi pisao takve gluposti,ko može biti tu zadovoljan kada nas stalno kradu i zavlače za ono sto nam zakonski pripada

Poslano sa mog Z150 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,699
Zakonski ti pripada do 30.6. za prošlu proizvodnu godinu. Pročitajte onu uredbu nekoliko strana prije pa će te vidjeti zašto se isplaćuje ranije. A kako se kaže, sto ljudi, sto ćudi. Naki bi da je to bilo jučer, neki danas, a neki kad bude.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Jeste Vi uopće svjesni što Vas "zakonski pripada". Ako jeste onda su to te lipe, za sada. Ako niste zadovoljni možete to i ostalo proslijediti u dobrotvorne svrhe, sjesti na vlak, donirati za gulilicu krumpira i tako... Puno je mogućnosti.
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Glupe izjave nebitnih ljudi!Bolje ne komentirati ništa ali ima tu i proizvođača koji rade ozbiljnije površine ko i ja pa šute!Stoga odustajem od rasprave!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Srečom ili nesrećom pa na ovom forumu ima i pametnih izjava od bitnih ljudi koji rade velike površine ali s malim IQ, stoga smo mi mali nebitni ljudi s većim IQ zadovoljni s onim što imamo i što dobijemo, i ne težimo k nedostižnom, s hiptekama, i kreditima, pa ako i padnemo s male visine lakše čemo se i poddići.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
a da bi sjeo na vlak ili autobus za čakovec moram čekat prvo da isplate poticaj..... :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Iskoristi priliku pa se ubaci u besplatni izbjeglicki bus za uvijek perspektivnu i obecavajucu Njemacku :(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Činjenice su ovakve - ako je zakonom određeno da se nešto dobije, ako su iznosi definirani, onda je normalno da se to i dobije. I ljudi imaju sva prava to očekivati i tražiti.
Pravila igre su određena i treba ih poštovati. Tako dugo dok su na snazi. Kada se promijene, onda se igra po drugima.
Dakle, ako je država Lojzeku Lojzoviću rekla - odredila na temelju njegovog upisnika - da ima pravo dobiti npr 18 296 kn, onda mu je obavezna i isplatiti 18 296 kn. Do zadnje lipe.

Kraj priče.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Problem je sto iznosi nisu nikad definirani. Moze li netko reci sa sigurnoscu koliki ce biti poticaj iduce godine po ha, ili kad smo znali prijasnjih godina koliko cemo dobiti po ha ili po grlu.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Problem je sto iznosi nisu nikad definirani. Moze li netko reci sa sigurnoscu koliki ce biti poticaj iduce godine po ha, ili kad smo znali prijasnjih godina koliko cemo dobiti po ha ili po grlu.

Slažem se u potpunosti
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,699
Slažem se da ono što je propisano treba i dobiti, samo što postoje rokovi do kada to treba dobiti, a ne kada se Lojzeku digne, pa napravi frku.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E pa tak su oni i sad napravili frku, dali su lipe, a banke si uredno naplatile vođena računa po 5kn i tako ×××× gospodarstava pa dođemo do ljepe cifre koju je država poklonila bankama na kraju mandata!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Činjenice su ovakve - ako je zakonom određeno da se nešto dobije, ako su iznosi definirani, onda je normalno da se to i dobije. I ljudi imaju sva prava to očekivati i tražiti.
Pravila igre su određena i treba ih poštovati. Tako dugo dok su na snazi. Kada se promijene, onda se igra po drugima.
Dakle, ako je država Lojzeku Lojzoviću rekla - odredila na temelju njegovog upisnika - da ima pravo dobiti npr 18 296 kn, onda mu je obavezna i isplatiti 18 296 kn. Do zadnje lipe.

Kraj priče.
He. he.. nije tu kraj priče, priča ima i drugu stranu.
Lojzek Lojzović dobio 18 296 kuna, dolazi mu na naplatu rata kredita, treba platiti u određenom roku režije, ALI.. došla je bolest i Lojzek novce potroši na zdravlje. jer mu je to prioritet a ovi rokovi se pomiću jer nema odakle platiti.
Na isti način funkcionira i novčanik države na koju se neki žale, stoga sam im savjetovao nek se ukrcaju s izbjeglicama u autobus za bolji život.
Nerazumijem kakav smo mi narod, vidimo šta se događa oko nas, ljudi poplavljeni, izbjeglice skapavaju u blatu, pa zar nije humano da država pomogne tim ljudima prije nego mi dobijemo poticaje.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Trebali bi se odreci poticaja u svrhu rjesavnja izbjeglicke krize, sad ce nam izbjeglice nastaniti drzavu zbog nase humanosti, a nehumanosti Slovenije i Austrije. Komunisti veci sveci od pape.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Naravno da je, i naravno da ne da treba nego da mora.
Ali.......
i ovi ljudi koji moraju dobiti SVOJ poticaj su u istoj situaciji kao i država i kao i izbjeglice.
Da je država državnija i da je sposobnija, svi bi dobili svoje i još bi k tome bezuvjetno mogla izraziti i svoju humanu obavezu.

Gledaj ovo - of je, ali moram navesti primjer koji će potkrijepiti ovo što sam rekla.

Prije dvije godine je jedan rendgenolog izjavio - pokvario se u bolnici rendgenski aparat na kojem je radio. Dio koji je trebalo zamijeniti je koštao dvijesto kuna. Pazi malo - dvijesto kuna. Popravak i zamjenu na tom aparatu, po ugovoru sa bolnicom i nekakvom dogovoru sa proizvođačem ili onim tko je aparat prodao bolnici - tu nisam sigurna, ne sjećam se točno, pa nagađam - uglavnom, taj popravak je mogao napraviti samo ovlašteni serviser. A njegov cjenik je za to - deset tisuća kuna. I bolnica je platila deset tisuća kuna. A mogli su u slobodnoj prodaji kupiti za dvijesto, i veli čovjek, on je to sam mogao zamijeniti. Ali po propisima nije smio.
Bio je toliko ogorčen da je to javno , za novine, imenom i prezimenom, izniio.

I u takvoj državi - nemoj mi reći da nema. Ima. Nedaj lopovu da uzme i daj meni, koja imam po zakonu kojeg si ti donio neovisno o mojoj volji, po svome osobnom nahođenju, pravo na to.
I dok ti određuješ pravila igre, a ja ih moram poštovati, onda i ti poštuj ono što si sam odredio, neovisno o mojim željama.
Tražim li previše?
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Sve je to u redu.No recite vi meni jel bi moglio oni prije izbora možda malo nama i poticaja dati.Ćisto da dobiu koi glas više?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh