• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi citam i prisjecam se proslih godina....nazalost cinjenica je ta da ce poticaji onda kad oduci vlast bilo ona crvena, plava, zuta, zelena ili crna....njih ne zanimaju razlozi poput opomena porezne, blokada, sjetve, gladne stoke i oranica....a sto je najbitnije, mi sami seljaci napravili smo to da ljudi i vlast nase probleme docekuju sa posmjehom i neozbiljnim shvacanjem jer smo si to priustili ovakvim prijetnjama i zadnjim prosvjedima koji su vise licili na ubijanje viska vremena u zimsko vrijeme kampirajuci na izlazima na autocesti....da pri svojim zahtjevima djelujemo i 30% kao francuzi ili belgijanci dobili bi sto bi htjeli ali to nije ostvarivo dok god komora, udruge i savezi u ovakvim situacijama neisplate poticaja i snizavanje cijene mlijeka sute i ne stite interese seljaka, sastanke odrzavat moze svaka budala i poslije napisat cuda o sastanku ali vidimo da od toga nema koristi nego se samo kupuje vrijeme dok nasa mladost tovari torbe na autobus i putuje u svijet


P.S. dam se kladiti da bi jednom istovarenom dubretarkom na Markovom trgu i jednom pred ministarstvom dobili datum isplate mozda ne bi promjenili vrijeme isplate ali bi barem znali kad da ih ocekujemo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,535
ali to nije ostvarivo dok god komora, udruge i savezi u ovakvim situacijama neisplate poticaja i snizavanje cijene mlijeka sute i ne stite interese seljaka,

Većina kritizira vladu na koju ne može pojedinac utjecati (osim kroz izbore).
Okrenite se tamo gdje je lakše djelovati. Udruge su dobrovoljne. Bez članova ih nema. Ako od njih nema koristi, onda je i bolje da ih nema. Isto sa savezima. Je li članstvo u komori obavezno?
Vlada bu razgovarala i pregovarala sa jednim ili 2-3 predstavnika seljaka, ali sigurno ne bu sa njih 20. Iskoristila bu svaku priliku da primijeni staru rimsku: posvađaj pa vladaj. Kaj mislite, je li lakše posijati sjeme razdora između 2 ili između 20?

Demonstracije su opravdane kad vlada ne izvrši zakonom određeno, ali gotovo uvijek se artikuliraju zahtjevi koji nemaju zakonskog uporišta. Kak sam već napisal za promjene zakona je borba drugim sredstvima.

Od kukanja na forumu je slaba korist. :icon_hang: Potrebna je osmišljena akcija. :icon_pidu:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Treba se smirit i čekat donošenje proračuna..
Valjd će bit donešen 10.03. , ili će onda biti samo predstavljen ?

Nakon toga će se znat više.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
NETKO je samo rekao da bolje kod mene na računu nego kod njih
Ja kad bi znao koliko ćemo poticaja dobiti sad bih vjerojatno uložio u neki stroj
a meni na puno hektara 10% je jedan dobar priključak
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Da se razumijemo: ne branim nikoga, no neke stvari očito nemrete shvatiti, jer gledate iz kuta "moraju nam dati".
Netko tko je radil u nekoj korporaciji lako shvati kak stvari funkcioniraju. Ni u drzavi nije drugačije. Prvo treba donesti odluku, pa ju bar 10 ovlaštenika mora potpisati (a oni su često nedostupni, na putu i sl.), pa to traje nekoliko tjedana, pa treba prikupiti novce...
Ako novaca nema, donese se odluka o odgodi 30 ili 60 dana itd.

Ak država mora posuditi za poticaje, bolje da onda uveze gotovu hranu. Manje košta i prije se naplati.

Pišem malo sarkastično, jer morate shvatiti da ak država ne plaća račune bolnicama i njihovim dobavljačima (npr), zakaj bi trebala nekim tamo "seljacima".
Jednostavno, nismo na redu.
A glede nejednakosti u pravima plaćanja države i nas malih - to je regulirano "pozitivnim" zakonima.
Pravila kroji onaj tko ima batinu, a mi mali to, očito, nismo.

Bome ti o poticaju nemaš pojma, a nekako mi se čini ni da se baviš poljoprivredom.

Dakle poticaj nije nešto čemu se poljoprivrednik treba nadat, čekat kad će biti isplačeno, nadat se a koliko bude bude u smislu (bolje išt nego ništ),....
DA Napomenem poticaj nije izumljen da bi seljak se bogatio, niti stimulirao ili šta drugo....

Poticaj je u suradnji države - otkupljivača, prerađivarđa, trg. lanaca i drugih NASTAO da bi se njima pogodovalo i njima omogučilo da nabave jeftiniji proizvod od domačih poljoprivrednika, a razliku tog jeftinijeg proizvoda če izfinancirat država poljoprivredniku i to je to....

A to da država ne plaća bolnicama račune itd šta si napiso a ko onda plaća nego država.....
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
236
Bome ti o poticaju nemaš pojma, a nekako mi se čini ni da se baviš poljoprivredom.

Dakle poticaj nije nešto čemu se poljoprivrednik treba nadat, čekat kad će biti isplačeno, nadat se a koliko bude bude u smislu (bolje išt nego ništ),....
DA Napomenem poticaj nije izumljen da bi seljak se bogatio, niti stimulirao ili šta drugo....

Poticaj je u suradnji države - otkupljivača, prerađivarđa, trg. lanaca i drugih NASTAO da bi se njima pogodovalo i njima omogučilo da nabave jeftiniji proizvod od domačih poljoprivrednika, a razliku tog jeftinijeg proizvoda če izfinancirat država poljoprivredniku i to je to....

A to da država ne plaća bolnicama račune itd šta si napiso a ko onda plaća nego država.....

mi to sve plaćamo a ne država država samo preusmjerava naše novce znaći nema nas nema ni države jedino ne plačaju socijalci a ja se u toj priči nevidim
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Napisao jedan covjek u grup "Plodovi zemlje" da je zvao u agenciju i da su mu rekli da isplata krece 15.3.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Napisao jedan covjek u grup "Plodovi zemlje" da je zvao u agenciju i da su mu rekli da isplata krece 15.3.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Isplata je krenila još lani, bitno je kad misle završit sa isplatom...
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
A ti koji imaju informacije da kreće...07.03. pa 15.03.-koje godine???
A službene informacije glase:NE ZNAM!
Ministar ne zna,agencija ne zna ali znaju ljudi na forumu..i stave datum kad kreće,otkud informacije?Od ptičica? Koje ptičice pjevaju van institucija neka odpjevaju za cjelokupnu javnost RH pjesmu KAD ĆE ISPLATA POTICAJA!:(clap):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
Duhanac, pročtaj još jedanput kaj sam napisal. Ne pišem čemu spoticaji služe, već kak stvari funkcioniraju iznutra, tj. ono kaj ti ne vidiš.

I, naravno, hvala kaj si objasnil, već drugi put.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Obzirom da je tema poticaja prilično vruća, evo informacija iz apprrr:
Poštovani, Datum početka isplate izravnih plaćanja još nije poznat obzirom da Državni proračun RH za 2016. godinu još nije donesen, a o njemu ovisi koliki će iznos nadopunjujućih plaćanja biti na raspolaganju za izravna plaćanja poljoprivrednicima temeljem njihovih zahtjeva za 2015. godinu. Čim budemo imali više informacija o konačnom iznosu sredstava namijenjenih izravnim plaćanjima poljoprivrednicima te dinamici isplate (zaključno s 30.lipnja 2016. godine), o tome ćemo informirati sve zainteresirane putem naše web stranice i medija. Srdačan pozdrav, Služba za odnose s javnošću i informiranje APPRRR.

Sa poljoprivredni forum facebook
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ma niš od novaca vlada je u rasulu ko zna do 6 mjeseca će biti .
Kao da im se žuri nemogu zamjenike pomoćnike imenovat
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Da je do sad sjelo nešto poticaja ne bi to tako loše ni izgledalo.Sve funkcionira i bez njih.Ministarstva koja trebaju i koja sad jedina rade su vojska i policija. Tužiteljstvo i pravosuđe.carina i inspektorat. Javno dobro mirovine i zdravstvo i peto zemlja more i financiranje . TO BI BILE REFORME
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh