• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ajd dečki strpite se. Nije lako formirati novu vladu.
To je proces koji traje neko vrijeme, pogotovo s koalicijskim vladama.

Ne pitate ima li se od kud isplatiti, jer obično prethodna vlada uvijek ostavi praznu kasu.
Ono kaj je obećano bit će isplaćeno, no pitanje je kad.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da nisu isplatili onaj predujam prošle godine,možda bi sad to brže išlo,tad ti novci nisu nikome koristili,a sad treba ljudima za sjetvu,jer 90% proizvođača nije sposobno samo isfinancirati... Formiranje vlade je i naš najveći problem,rijetko koja izdrži dva mandata,a kad nastupi smjena,obično im trebaju dvije-tri godine da se poslože,pometu stare kadrove,uhljebe svoje,a vrijeme leti...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Da nisu isplatili predujam,spizdili bi pare na nekaj treće i opet nebi bilo love...
Meni je žalosno što hrvatski seljak ovisi o faking poticaju..
Ja hvala bogu ne ovisim,i sretan sam zbog toga,ali na šta je spalo hrvatsko selo da ovisi o tom jadu od poticaja koji bi najradije isplatili u 15 rata i to sljedeće godine za prethodnu..Jebote pa di mi živimo..
Šta mi znači da mi za 2015-tu isplate sredinom 2016te????????Kad sam ionako već morao pokriti cijelu 2015 i pola 2016..koje su im to fore..Kakve mi to imamo predstavnike,udruge seljaka,ministre.
Sami se za sebe neznamo ili neželimo izboriti..pola smo si sami krivi,kako je i netko rekao,nek meni krepa krava,a susjedu dvije,i takav smo narod,i to "glavešine" znaju i na tu kartu igraju...
Meni kad poticaj dođe dobro dođe,ne igra mi ulogu datum,a niti imam toliko zemlje da nemogu isfinancirati,uvijek mogu sijati manje ili neposijati,pa kud puklo da puklo..

Neki su također rekli o hiperprodukciji,tu isto smatram da ima istine a mi imamo šansu staviti zemlju na ugar i amen..posijati koliko nam je zapravo potrebno i ostatak na ugar dok ne dođu bolja vremena...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma lopovi reko sam ja dno dna jakovina je bio loš ali ovi su užasni.
Poticaj da su bar dio drugi mjesec isplatili bilo bi bar nešto.
Ali ovo a da su im praznu kasu ostavili nije istina Hrvastka ima rast.
A s ovima se taj rast bude istopio .
Najbolje da budu novi izbori za sve nas i da se glasa za nekog pametnog .
Ovi pameti nemaju a ministar je u minusu.
Tako to kad biva jezik brži od pameti
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Novi izbori koštaju,a i za koga pametnog bi glasao? Pa Most je bio novi Mesija,a vidi sad. Svakih izbora se javi neka nova nada,ili Laburisti,ili Orah,a te nove nade imaju jako kratak rok trajanja...
Istini za volju,premalo je vremena prošlo,i treba vidjeti kako će ovi raditi,makar nisam optimist.
Jedna je još stvar bitna-koliko vidim,novi strojevi se kupuju svaki dan,kupuje se zemlja,gospodarstva se razvijaju,povećava se proizvodnja...
Dio od toga je lopovluk,ali dio je produkt rada. A nitko nije dobio poticaj preko reda,svi smo u istom košu i u istoj državi,i imamo istu Vladu,pa se pitam kako je moguće da jedni uspiju,a drugi ne?
Makar i sam znam odgovor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Nemoj kuditi konja kojeg jahal nisi.
Svaki je put kuknjava nakon izbora.
Ovi su otezali s formiranjem vlade, za razliku od prijašnjih vlada, pa su zakasnili s nekim stvarima.

Ato da su ljudi potrošili dobiveni predujam, nije problem vlade.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Netreba se ni sjetiti kako su političari i slični "buđovani" dobivali super povoljne kredite sa 2% kamatom,a poljoprivrednici super povoljne sa 8% kamatom...da ne spominjemo da sanader nema građevinsku za kuću a svi poljoprivrednici su morali legalizirati i *ebene kokošinjce!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako vam je ovo dobro onda imate problem ovo je sve a ne dobro.
Malo pogledajte sabor da vidite što je sramota od ljudi.
Poljoprivreda nema vremena za čekanje.
Al baš njih briga njima 20000 kn redovno sjeda plus povlastice.
Koja vlada skida se mljeko i nikom ništa.
Ma daj ajde nema tu vlasti ni pravde oni gledaju džep samo svoj kao njihov tata Sanader
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
A misliš da kod prijašnjih toga nije bilo?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidiš ti to a mi kad dižemo za poljoprivredu 9 posto dobivam kredit .
Lako oni prde.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Decki, svi racunamo na te poticaje jer svatko tko se profesionalno bavi poljoprivredom poticaji su mu redovni prihod na koji zakonski ostvarujemo pravo svake godine. Evo i ja ih cekam kak i svi vi. Ali nemojte toliko energije i teskih rijeci trositi na te nebuloze zasto kasne, tko je kriv, ova vlada pa ona vlada....
Tu smo jako glasni a kad treba glave skupa staviti i dati jednu zajednicku pametnu ideju nigdje nas nema ( i ja sam među njima ) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Kamate su stvar ponude i potražnje.
Vidiš kak banke sad nude kredite i s kakvim kamatama, koje su bar za trećinu nize neg prije.
Bojkotirati banke i pokriti se koliko je poplun dug u konačnici daju manji prihod, ali veći dobitak.
Kredit se zapravo jedino isplati onome tko ga ni netreba.

Adonis, imaš pravo. Poticaji budu isplaćeni jednom...
Neki zaposleni rade, a ne dobe plaću nekoliko mjeseci ili nikad. A mi/vi bi poticaje na vrijeme. Treba se malo osvrnuti na cjelokupnu situaciju i okolnosti u kojima se nalazimo.
 
Posljednje uređivanje:

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
ZJ neznam zašto braniš politićare , bilo koje, svima ozbiljnima je jasno da su svi isti. A što se tiće situacije oko mene, tko ,mene i tebe pita ako nisi platio obaveze,evo prijetnje iz porezne plati ili blokada .Mi smo i previše ustrahu i , stalno imamo strah od vlasti što nam je ostalo iz komunuzma ponašamo se iracionalno i stalno nas neko tješi nije meni najgore.Situacija u poljoprivredi od rata nikad nije bila gora to ti je stvarnost gospon moderator. POGLEDAJ FRANCUZE TAKO SE PONAŠAJU HRABRI LJUDI, A MI TO NISMO.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Kak nismo hrabri??? Počeli smo pisat velim slovima što znaći vikat na forumu. Adonis i ZJ, podržavam vas, u racionalnom razmišljanju.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Kamate su stvar ponude i potražnje.
Vidiš kak banke sad nude kredite i s kakvim kamatama, koje su bar za trećinu nize neg prije.
Bojkotirati banke i pokriti se koliko je poplun dug u konačnici daju manji prihod, ali veći dobitak.
Kredit se zapravo jedino isplati onome tko ga ni netreba.

Adonis, imaš pravo. Poticaji budu isplaćeni jednom...
Neki zaposleni rade, a ne dobe plaću nekoliko mjeseci ili nikad. A mi/vi bi poticaje na vrijeme. Treba se malo osvrnuti na cjelokupnu situaciju i okolnosti u kojima se nalazimo.

Za naše poticaje svejedno če država posuditi novce jer svoje nema pa bi bilo logično da to naprave odmah sada dok nam najbolje treba i pokupe akve takve pozitivne reakcije nego da čekaju 6 mjesec i riskiraju blokade cesta i druge bedastoče.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da nisu isplatili onaj predujam prošle godine,možda bi sad to brže išlo,tad ti novci nisu nikome koristili,a sad treba ljudima za sjetvu,jer 90% proizvođača nije sposobno samo isfinancirati..

Ja ipak volim više da su novci kod mene nego kod njih. Ako ih ne trebam, čuvam do onda kad bum trebal.

Da nisu isplatili predujam,spizdili bi pare na nekaj treće i opet nebi bilo love...
....
Sami se za sebe neznamo ili neželimo izboriti..pola smo si sami krivi,kako je i netko rekao,nek meni krepa krava,a susjedu dvije,i takav smo narod,i to "glavešine" znaju i na tu kartu igraju...
Meni kad poticaj dođe dobro dođe,ne igra mi ulogu datum,a niti imam toliko zemlje da nemogu isfinancirati,uvijek mogu sijati manje ili neposijati,pa kud puklo da puklo..

Neki su također rekli o hiperprodukciji,tu isto smatram da ima istine a mi imamo šansu staviti zemlju na ugar i amen..posijati koliko nam je zapravo potrebno i ostatak na ugar dok ne dođu bolja vremena...

Prema tome kaj je gogo napisal, nije država jedina koja zna spiskati novce na nekaj za kaj nisu namijenjeni.
Izgleda da si jedan od rijetkih koji na poticaje računa kao na dodatni benefit, a planiraš proizvodnju bez njih. Tako bi trebali svi. Jedni očito uspjevaju, a drugi ne, iz subjektivnih ili objektivnih razloga.

Nisam siguran da možeš svu zemlju držati na ugaru, a još manje da to može potrajati dulje vrijeme. Prvo to ne možeš naoraviti zbog sebe samoga (ako nemaš druge prihode za život), a vjerojatno je propisima ogranićeno zbog sprećavanja zloporabe od onih koji imaju od čega dobro živjeti i bez obrade zemlje.

Nemoj kuditi konja kojeg jahal nisi.
Svaki je put kuknjava nakon izbora.
Ovi su otezali s formiranjem vlade, za razliku od prijašnjih vlada, pa su zakasnili s nekim stvarima.

Ato da su ljudi potrošili dobiveni predujam, nije problem vlade.

S nekim potezima Mosta sam razočaran. Očito im fali političkog iskustva. S druge strane svjestan sam da ovako sporo ide upravo zbog otpora male ribe da je velika ne proguta.

Decki, svi racunamo na te poticaje jer svatko tko se profesionalno bavi poljoprivredom poticaji su mu redovni prihod na koji zakonski ostvarujemo pravo svake godine. Evo i ja ih cekam kak i svi vi. Ali nemojte toliko energije i teskih rijeci trositi na te nebuloze zasto kasne, tko je kriv, ova vlada pa ona vlada....
Tu smo jako glasni a kad treba glave skupa staviti i dati jednu zajednicku pametnu ideju nigdje nas nema ( i ja sam među njima ) .

Poticaji su zakonski određeni i na to kaj je zakonom određeno svaki proizvođač ima pravo računati. Međutim, na isplati prije zakonskog roka nije pametno računati. Ako bu, dobro bu. Treba se izboriti za promjenu rokova isplate u zakonu. Bi li tu kakvu ulogu mogla imati komora, udruge i savezi?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Stvarno je glupost isplata poticaja u 6mj, poticaj bih trebao biti početkom 10mj i krajem 3jm,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Da se razumijemo: ne branim nikoga, no neke stvari očito nemrete shvatiti, jer gledate iz kuta "moraju nam dati".
Netko tko je radil u nekoj korporaciji lako shvati kak stvari funkcioniraju. Ni u drzavi nije drugačije. Prvo treba donesti odluku, pa ju bar 10 ovlaštenika mora potpisati (a oni su često nedostupni, na putu i sl.), pa to traje nekoliko tjedana, pa treba prikupiti novce...
Ako novaca nema, donese se odluka o odgodi 30 ili 60 dana itd.

Ak država mora posuditi za poticaje, bolje da onda uveze gotovu hranu. Manje košta i prije se naplati.

Pišem malo sarkastično, jer morate shvatiti da ak država ne plaća račune bolnicama i njihovim dobavljačima (npr), zakaj bi trebala nekim tamo "seljacima".
Jednostavno, nismo na redu.
A glede nejednakosti u pravima plaćanja države i nas malih - to je regulirano "pozitivnim" zakonima.
Pravila kroji onaj tko ima batinu, a mi mali to, očito, nismo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh