• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Za propast HR poljoprivrede su svi pomalo krivi, ponajprije struka i politika koja nije osmislila nikakvu strategiju razvoja i zaštite pa EU koja je dozvolila da velike ribe jedu male tj da nam velike države uvoze hranu uz subvencioniranu cijenu od recimo 50 lipa za kilogram jabuke, dakle veliki mogu subvencionirati jer imaju lovu. Na kraju i HR poljoprivrednici koji su jalni jedni na druge i rade po onom da susjedu krepa krava umjesto da se udruže i da onaj veliki štiti malog i obrnuto, da se voćar zauzme za stočara i obrnuto. Ovo zadnje je i najvažnije jer upravo radi toga su nas oni naprijed i rasturili jer ova država, EU i struka nije prijatelj poljoprivrednika, mi smo njima isto što i radnik u tvornici, jedinka koja mora njima stvarati profit ili te nema.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Za propast HR poljoprivrede su svi pomalo krivi, ponajprije struka i politika koja nije osmislila nikakvu strategiju razvoja i zaštite pa EU koja je dozvolila da velike ribe jedu male tj da nam velike države uvoze hranu uz subvencioniranu cijenu od recimo 50 lipa za kilogram jabuke, dakle veliki mogu subvencionirati jer imaju lovu. Na kraju i HR poljoprivrednici koji su jalni jedni na druge i rade po onom da susjedu krepa krava umjesto da se udruže i da onaj veliki štiti malog i obrnuto, da se voćar zauzme za stočara i obrnuto. Ovo zadnje je i najvažnije jer upravo radi toga su nas oni naprijed i rasturili jer ova država, EU i struka nije prijatelj poljoprivrednika, mi smo njima isto što i radnik u tvornici, jedinka koja mora njima stvarati profit ili te nema.
Mislim da se struku uopće nije pitalo,sve je to politika i uvoznički lobi osmislio da se obogate na račun vlastitih građana usput uništavajući sve koji bi smetali.I dalje mislim kad bi se uvozničku žgadiju stavilo pod kontrolu da bi to već bio velik pomak naprijed.Ne može se zabraniti uvoz ali mogu se uskladiti pravilnici o kvaliteti hrane s eu pravilnicima i onda ne bi moglo smrzavano-odmrzavano meso puno hormona rasta i antibiotika doći na tržište i niskom cijenom ugroziti domaće svježe meso proizvedeno po svim regulama.Isto je i s voćem,povrćem mlijekom i sl.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa i domaće meso je prepuno kemije,čak i kod manjih proizvođača... I domaće povrće se nemilice prska...
A što se tiče poticaja,ne vidim baš da se veliki bune,samo manji proizvođači,i oni koji jedva imaju veze s poljoprivredom. Što tu ne štima,pitam se?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Premiksi nisu opasna kemija,to su vitamini i minerali+soja,pod opasnom kemijom se smatraju hormoni i antibiotici.Kod nas još uvijek možeš kupiti meso da ima miris i okus mesa a ne ono plastično.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma ne mislim samo na premikse,nego upravo na ovo drugo...
Vidim i sam što se događa kod nekolicine proizvođača koji imaju nešto malo više svinja nego prosječno domaćinstvo.
Naravno da se može kupiti prava roba,ali i toga je sve manje...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neće nas i biti zar vam nije jasno možda 4 i 5 mjesec isplate banditos
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ono je sdp isplatio taman je malo na ljepše krenulo sad će ovi sve da uprskaju
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
A ono što je žalosno,već sam rekao da nisam politički opredjeljen alli na SDP se napadalo već početkom 1 mj. a sad svi šute iako je već 3 mj.,nekako jadno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ono što je žalosno,već sam rekao da nisam politički opredjeljen alli na SDP se napadalo već početkom 1 mj. a sad svi šute iako je već 3 mj.,nekako jadno.

Normalno opet su lopovi došli na vlast da smo onima dali još priliku da poprave Hrvatsku taman je na bolje ošlo.
Ma ovi neznaju gdje su
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Istina , da je sdp ostao več bi lova sjela, a ovako ko to zna...

Dobili bi šipak, koji ste vi naivci, mislite da je SDP ono isplatio jer mu je do seljaka, isplatili su zbog izbora.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dobili bi šipak, koji ste vi naivci, mislite da je SDP ono isplatio jer mu je do seljaka, isplatili su zbog izbora.

Slazem se ima tu naivaca ali oprosti na konstataciji, ti si jedan od predvodnika te skupine, bez zamjere :icon_pray: . Jakovina je bil jedan od najlosijih ministara poljoprivrede u povijesti Hrvatske ali je zato Lalovac bio ministar kakvog dugo necemo opet imati. A poticaje ne isplacuje ministar poljoprivrede vec ministar financija. I zato decki budite bez brige, poticaji ce vrlo brzo jer znamo tko dobiva najvece poticaje u drzavi i iz cijih redova dolazi ministar financija :icon_lol:
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Dobili bi šipak, koji ste vi naivci, mislite da je SDP ono isplatio jer mu je do seljaka, isplatili su zbog izbora.

Nije nitko naivan več realan. Ono smo dobili zbog izbora. Ja sam mislio na onaj dio koji ide u veljači tj. da bi to dobili puno prije nego što čemo ga sad dobiti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh