• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma koji su ovo banditi.
A gdje nam je ministar???
Drže novce za sebe kome vrijede novci 5 mjesec što će tada s njima ??
Sad ce ovo malo ljudi uništiti , gospoda bi trebala naučiti kad je vrijeme sjetve.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
evo šta obavlja....nisu u stanju riješiti ono je aktivno i treba spašavati a on put putujem...http://www.mps.hr/default.aspx?id=17632
sad je aktivno razminiranje
http://www.mps.hr/default.aspx?id=17627
pa malo simpozij agronoma
baš me zanima šta će ti agronomi raditi....meni dođe agronom na polje i ne može odrediti dal se radi o 5 ili 25 hektara...kaže nije siguran onako odokativno koliko ima....o jbt ti struku i učionice
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
a to je info iz?!
oprosti pitam jer su info od...ptičica,iz visokih krugova,novinara,rođaka,savjetodavne...pa čisto onako...znatiželje radi pitam
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro bi došel dodatni pritisak preko predsjednika udruga, saveza, komore i sl.
Dakle članovi bi svakodnevno trebali "bombardirati" navedene predsjednike (usmeno i pismeno) te ih tako izložiti pritisku da to isto učine prema ministarstvu.
Pri tome treba biti realan i tražiti ono što je predviđeno u privremenom financiranju.
Takav pritisak bi, barem po mome mišljenju znatno povečal šanse da se informacija od @antondj realizira.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Eto...zbog hrpe dezinformacije sam pitao otkud info....i odgovor je iz agencije.
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Dobili smo 30% u akontaciji i sada jos 20 na osnovni. Predsjednici udruga nece vrsiti pritisak jer se neki od njih nadaju uhljebljavanju u ministarstvu, kako jos ima puno praznih mjesta.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jos jedan sa vezom u samom vrhu vlasti :icon_hang:
A majketi pa kolko ih je ???:(giggle):
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Za sve ima lijeka,ne žele li reagirati predsjednici udruga,postavit ćemo druge pa neka čekaju za uhljebljavanje.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
Ako išta vrijedi gledati na bilo kojoj našoj televiziji onda su to Plodovi zemlje, kalendar i dokumentarci Đele Hađiselimovića, a sve ostalo su sr..nja tipa; ava karabatić, karasanader, stazipusić i td., a PZ ne donose odluke, nego prenose informacije tih kvazipolitičara koje ih u "naše ime" donose:icon_twisted:

Jer i nakon današnje emisije imaš isto mišljenje?
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Moguće da ima...neki su zadovoljni jednostavno i time da dobiju informacije općenito,stanje poljoprivrede,kao da nam trebaju PZ da mi otvore oči što se događa.
Ionako kasne 7 dana za stvarnošću s obzirom na datum snimanja.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Još jednom da se podsjetimo;
Sa stranice ministarstva:
U razdoblju privremenog
financiranja financiraju se isti programi koji su se obavljali tijekom 2015. godine
(iznimka su samo programi koji se financiraju iz namjenskih i vlastitih izvora), a
korisnici ne smiju povećavati broj zaposlenih, niti preuzimati nove obveze.
Privremeno financiranje u 2016. godini obavljat će se razmjerno rashodima
izvršenim u prva tri mjeseca 2014. godine, a najviše do ¼ ukupno izvršenih
rashoda bez izdataka 2014. godine, u vremenu najdužem za prva tri mjeseca
2016. godine. Nakon proteka privremenog financiranja, u tom razdoblju
ostvareni prihodi i primici te izvršeni rashodi i izdaci uključuju se u proračun
tekuće godine.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
Još jednom da se podsjetimo;
Sa stranice ministarstva:
U razdoblju privremenog
financiranja financiraju se isti programi koji su se obavljali tijekom 2015. godine
(iznimka su samo programi koji se financiraju iz namjenskih i vlastitih izvora), a
korisnici ne smiju povećavati broj zaposlenih, niti preuzimati nove obveze.
Privremeno financiranje u 2016. godini obavljat će se razmjerno rashodima
izvršenim u prva tri mjeseca 2014. godine, a najviše do ¼ ukupno izvršenih
rashoda bez izdataka 2014. godine, u vremenu najdužem za prva tri mjeseca
2016. godine. Nakon proteka privremenog financiranja, u tom razdoblju
ostvareni prihodi i primici te izvršeni rashodi i izdaci uključuju se u proračun
tekuće godine.

Vidi se da ti jako fali ta isplata...
Đabe ti je kukat, i ja sam pregledao dokumente vezane za proračun prema kojima bi trebalo biti isplaćeno do 31.3 jel..
Sam kažem, ako nema volje nemora se isplatit.

Iako vjerujem da će se ministar sjetit i rješit pitanje isplate, vjerojatno je još neupućen.

Ali po meni je sramota da plodovi zemlje tako površno odrade tu temu danas...
Npr emisija provjereno bi doslovno otišla sa kamerama u mps ili appprr i tražila odgovor, dok Vlatko je eto pitao nekog kad će bit, kažu bit će do 6mj i on na temelju toga pravi reportažu ??S r a m o t a :icon_weed:


Dodao bih još da vjerujem kako postoji osoba koja zna kad će isplata kreniti, ili Romić,Marić, možda Pezo, pa njih onda treba pitat a ne tako... joj ..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Sa kamerama možeš ići do kuda te puste. Danas je u tim poljoprivrednim emisijama na radiju i televiziji bio jako depresivan dan. Na radiju je u komentaru na početku Vuković rekao da bi se uvodio obavezni vojni rok što žele neki naši sabornici samo se ne zna tko će vojsku služiti kada se u Njemačkoj i Irskoj rađa više Hrvata nego kod nas. Onu dvojicu iz Male Kopanice u PZ prikazali su skoro kao zadovoljne, a neki dan je bilo na radiju baš iz toga sela da se sve što može seli van. Biti će šikara na sve strane. A ministar Romić je rekao da on neće pregovarati sa preko 1000 seljačkih udruga sa svakom posebno.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Eto...zbog hrpe dezinformacije sam pitao otkud info....i odgovor je iz agencije.

Na to sam i dao odgovaor da iz agencije daju dezinformacije jel nemaju pojma (pogotovo od te iz zagreba)....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Za 2 dana na str ministarstva financija pa vidjeti da li nas ima u planu za 3. mjesec!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh