• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne trebaš više niš reči. Razloge si dobro detektiral. Jedino kaj oni u gradu živiju u zabludi da država pomaže seljake. Ne razmišljaju kaj bi se njim dogodilo da se u Europi ili još bolje u cijelom svijetu ukineju potpore? Bi malo bolj pazili kak se hraniju i ne bi se toliko hrane metalo u smeće.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,605
Dosta vas ne razumije šta je to poticaj i zbog koga je to uvedeno.
Zbog poljoprivrednika nije već zbog otkupljivača, prerađivača i sličnih tome, država je njima omogučila da od poljoprivrednika mogu nabaviti jeftiniji proizvod a razliku te cijene će isfinancirat država kroz razne potpore.

Neću dulje objašnjavat :D

Da i onda nam na drugoj strani nametnu razno razne namete koji popapaju taj poticaj i još i više a banke na svakoj uplatnici poberu svoj di kolača:mur:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Neznam zašto imam osjećaj da ako i isplate taj poticaj,nebude iznos kakav bi trebao biti!!!!!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Dok se potpiše ovaj transatlantski sporazum neće nam ni trebati poticaji jer šta je amerima uvaliti u Hrvatsku nekoliko stotina tisuća tona stare pšenice po npr. 50 lipa. Po tom sporazumu bi se kažnjavale države koje pogoduju određenim proizvodnjama ili kategorijama stanovništva. Valjda se neće smjeti na dvorištu imati ni kokoš.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Svako potpisivanje nečeg sa Amerikom je hvatanje sa vragom u kolo,valjda i taj vrag bude krepao:(envy)::(envy)::(envy):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Zanimljivo mi ovo da svaki drugi ima "pouzdanu" informaciju kad ce bit isplata...
Sinoc na dnevniku po 777× ponovljeno da dok se ne sastavi vlada i nedonese proracun nema nista od isplate...a to bi moglo bit najvjerovatnije krajem 4.mj...
Ni u samaj agenciji jos neznaju kad ce,sto je i logicno jer jos nije ni sastavljena vlada pa samim tim ni od prorauna nista...:icon_scratch:
Jos vise fascinira to da dobar dio zna kad ce iz svojih nekih pouzdanih izvora...sto bi u slobodnom prijevodu znacilo da i na forumu ima onih koji su u samim vrhovima struktura il imaju nekog rodju tamo ???:confused:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Đekna još nije umrla, a kad će, ne zna se. :icon_lol:

Privremenim proračunom su sredstva planirana. Zakonska osnova postoji, ostalo je volja i mogućnosti, a za to nije bitan novi proračun.

Novinari ponekad imaju ulogu ispipati kakva bi bila reakcija na neko rješenje.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
ajme po stoti put proračun i donošenje proračuna....ZA ISPLATU POTICAJA NEBITNO JE DONOŠENJE NOVOG PRORAČUNA...MI SMO U PRORAČUNU ZA ISPLATU DO 3 MJ 2016 I NOVI JE PRORAČUN SAMO ODUGOVLAČENJE
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
poticaji su očito postali jedina stavka koja je pod upitnikom a u proračunu je kao i sve drugo što se redovito isplaćuje po privremenom...ima li možda tu 10 ljudi da to razumije i da se to ne smije dopustiti.....tražiti zabranu isplata mirovina,porodiljnih naknada i svega ostlog što se isplaćuje iz još uvijek privremenog proračuna u kojem je i poljoprivredni poticaj
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
poticaji su očito postali jedina stavka koja je pod upitnikom a u proračunu je kao i sve drugo što se redovito isplaćuje po privremenom...ima li možda tu 10 ljudi da to razumije i da se to ne smije dopustiti.....tražiti zabranu isplata mirovina,porodiljnih naknada i svega ostlog što se isplaćuje iz još uvijek privremenog proračuna u kojem je i poljoprivredni poticaj

Isplata poticaja sad je pitanje volje.
Ako nežele isplatit prije, prodavat će maglu, to jasno kao dan.
A magla je čekanje donošenja, i ostale takve priče, al eto budemo vidjeli danas na PZ.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
to se događa zbog onih koji će reći...a budemo pričekali...dok se ne bude izjednačilo..poljoprivreda,branitelji,umirovljenici...i da se udruženo dignemo i tražimo da nema nikakvih isplata ukoliko se samo na poljoprivredu čeka....onda će se ustati svi....grčka 2...imam u susjedstvu čovjeka 48 godina....puna 4 sata u ratu...platilo se doktorici opće prakse i ima mirovinu 6800 kn,zdraviji nego ja koji sam tad bio maloljetan...on ima prava a mi nemamo na isplatu iz privremenog proračuna....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ako takvu informaciju prenesu u središnjem dnevniku državne nacionalne televizije i tome posvete skoro 5 min. ,onda to ipak držim mjerodavnijim nego rekla-kazala baba Manda i baba Mara informaciju... također se napominje da su kontaktirali agenciju i ostale nadležne za informaciju i niko nema konkretan odgovor!
E sad ako neko ima informaciju iznad institucija taj bi se moro zvat ili Tim,Tomo ili Božo,eventualno Vaso :icon_idea::confused:
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Magla je uvjek loše djelovala na usjeve,a ova ljudska magla je počela jako dobro djelovat i na ljude,sve nas manje ima . Ako se poticaj ne dobije sad,još više će biti neobrađene zemlje , što znači idu ciljano da napune proračun sa kaznama za neobrađeno zemljište !
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Meni to nekako izgleda da njih od starta treba malo podučiti...nema razlike....malo prosvjeda za dobrodošlicu da se ne razigraju...već su to zaslužili jer se nisu javno očitovali a prošle je godine je bio poticaj u 2 mj i svi su divljali i vrijeđali a sad šute.... a šta je sa karamarkovim sr....da će todoriću ukinuti poticaj...

Ja osobno nisam politički orijentiran...ne znam što je od čega lošije...ali imao sam prije nekoliko godina priliku prisustvovati jednom "kao"ne političkom sastanku koji je bio posjet poljoprivrednom imanju u garešnici,bili su pozvani samo pojedinci Hdz-a a moj školski kolega koji se bavi poljoprivredom,aktivno se uključuje u sve što ima oznaku HDZ pa je i on bio jedan od pozvanih i poveo mene.
Gost je bio Karamarko koji je bez imalo sustezanja vlasniku(veleposjedniku)iz garešnice rekao da će mu riješiti sve samo da se vrati na položaj(čovjek ima problematiku oko ugovora za zemljište)...zadnje vrijeme čitam o gospodinu iz garešnice...ajme pa njemu stvarno ide...onda malo čitam postove od ljudi koji i na ovim forumima uzdižu hdz a ne znaju jadni da nema pomoći od njih osim za velike pojedince.
I žalosno je kad se iz takvih razloga miješa na ovom forumu poljoprivreda i politika.

Ajme što reći na Plodove Zemlje?!
I ta je emisija jadna kao i hrvatska poljoprivreda.
Očito je da nema mjesta za pitanja koja bi trebalo postaviti u ovom momentu nego samo prazna lupanja.
Jednostavno pitanje za Romića i Marića: šta čekate sa isplatom?
Drugo pitanje:hoćete li ukinuti i ostala plaćanja iz proračuna do donošenja novog proračuna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh