• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
i ono što je najsramotnije....poljoprivrednici ne reagiraju....i što to govori o njima...kako se uopće može postavljati pitanje ministru ili gđi.Ružici kad će poticaj i kad će biti proračun...poticaj je stavljen u isti proračun u kojem su mirovine,porodiljne naknade o sve ostalo po izvršenju proračuna...pa kako to da je onda samo za poticaj potrebno donošenje novog proračuna dok se za ostalo postupa po privremenom...ukoliko im privremeni proračun ne odgovara to bi značilo da se ne bi ništa isplaćivalo...a ovdje je problem samo isplata poticaja i ona se jedina veže uz tzv.donošenje proračuna...i onda bi trebalo usvajanje tog istog proračuna....i evo 5,6 mj
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Pred izbore smo dobili akontaciju od 30%, do 31.3 dobivamo do pola, znaci 20% a druga polovica dolazi u 6 mjesecu.
Ni jedna vlada nije voljela seljaka pa nece ni ova.
Bitno da je ministar pametan i razborit covjek. Pomocnik ce biti imenovan ovih dana.
Dolazi iz jedne ratarske udruge, tako da se ne trebamo bojati s te strane.
na nama je da se molimo bogu za kisu i sunce, i da obradimo njive.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Ovo je pravi odogovor na aktivnost

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ztXDeYPR9BI[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uh,pa ti iz kojekakvih seljačkih udruga i jesu najveće lopine,zna se tko je brao vrhnje...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Vi iz Đakova imate stalno neke sigurne informacije kako je sve u redu a svi ostali vide da nešto ne štima.Prije mesec dana ste imali feštu i ministra sve riješeno kad ono ćorak.Tako će isada izgleda biti sa poticajem.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
E, a tek da vidiš di nam se savjetodavna služba ugnijezdila... U rijetkim trenutcima kad su zapravo na svom radnom mjestu, moraš dobro naćuliti uši što ti govore, jer je velika šansa da će netko od ukućana (da, da, ukućana, nalaze se u jednoj obiteljskoj kući) možda baš u tom trenutku pustiti vodu. Ako odande dolaze informacije, onda sam veoma skeptičan.

Al ja nemam nikakvih informacija, nit sam u kakvoj stranci ni udruzi, a ovima vjerujem jednako kao i onima prije - skoro pa ništa.
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
A819058 ZPP - IZRAVNA PLAĆANJA POLJOPRIVREDNIM PROIZVOĐAČIMA 1.396.386.000
35 Subvencije 1.396.386.000
352 Subvencije trgovačkim društvima, poljoprivrednicima i obrtnicima izvan javnog
sektora 1.396.386.000
A820055 IZRAVNA PLAĆANJA U POLJOPRIVREDI 167.594.780
35 Subvencije 167.594.780
352 Subvencije trgovačkim društvima, poljoprivrednicima i obrtnicima izvan javnog
sektora 167.594.780

http://www.mfin.hr/adminmax/docs/Od...ika DPRH za prvo tromjesecje 2016. godine.pdf

str.66 ministarstvo financija
definitivno je stavljeno u proračun za prva 3 mjeseca
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Te diskusije o poticajima mi liče na čekanje vlaka koji kasni. Pa hoće doći, pa neće, netko bubne da se vlak sudario pa nema ništa od puta itd. I onda vlak dođe, ljudi se ukrcaju i sve priče padaju u vodu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
E, a tek da vidiš di nam se savjetodavna služba ugnijezdila... U rijetkim trenutcima kad su zapravo na svom radnom mjestu, moraš dobro naćuliti uši što ti govore, jer je velika šansa da će netko od ukućana (da, da, ukućana, nalaze se u jednoj obiteljskoj kući) možda baš u tom trenutku pustiti vodu. Ako odande dolaze informacije, onda sam veoma skeptičan.

Al ja nemam nikakvih informacija, nit sam u kakvoj stranci ni udruzi, a ovima vjerujem jednako kao i onima prije - skoro pa ništa.

To mi se čini kao da netko bere dobru lovicu kad iznajmi kuću savjetodavnoj,i smrdi na nekakav sukob interesa...
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251

ili samo onaj dio što se tiće nas :
Rashodi za subvencije u 2016. godini planiraju se u iznosu od 7,3 milijarde kuna.

"Najveća izdvajanja odnose se na subvencije u poljoprivredi i Hrvatskim željeznicama, kao i na subvencije brodogradnji u skladu s obvezama iz planova restrukturiranja.

Najznačajniji iznos subvencija odnosi se na izravna plaćanja u poljoprivredi, za koje su u 2015. godini isplaćeni godišnji iznos potpore za proizvodnu 2014. godinu i predujam za 2015. godinu.

S obzirom na isplaćeni predujam po osnovi korištenja EU sredstava očekuje se smanjenje ovih rashoda.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Ja se iskreno nadam da ćemo dobit neke informacije na PZ u nedjelju, IAKO lako moguće da bude nešta površno i bez informacija.

Ak bude površno, onda zbilja više nevrijedi gledat pz.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja se iskreno nadam da ćemo dobit neke informacije na PZ u nedjelju, IAKO lako moguće da bude nešta površno i bez informacija.

Ak bude površno, onda zbilja više nevrijedi gledat pz.

Ako išta vrijedi gledati na bilo kojoj našoj televiziji onda su to Plodovi zemlje, kalendar i dokumentarci Đele Hađiselimovića, a sve ostalo su sr..nja tipa; ava karabatić, karasanader, stazipusić i td., a PZ ne donose odluke, nego prenose informacije tih kvazipolitičara koje ih u "naše ime" donose:icon_twisted:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Logikom da predujam bi trebalo isplatiti i ove godine pa onda nebi trebalo smanjivati proračun....
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I prije su bili izbori pa je bilo i isplate u dva dijela,tako vijerujem i sada da bude.
Puno ljudi je glasalo za ovu vlast samo što neče priznati,zato nam tako i je.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vlast se u demokratskim državama formira većinom glasova izašlih na izbore. Doduše, uz podršku onih koji nisu izašli jer im je svejedno tko je na vlasti.
Nemojmo pozabiti staru istinu. Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Od prvoga dana kad su počeli, su to bili više spoticaji neg poticaji, koji čine veliku neravnopravnost i dugoročnu štetu državi. Slobodno mogu reći da je početak propasti hrvatske poljoprivrede nekak počel s početkom isplate istih.
Umjesto da je država "naučila ljude pecati ribe", počela ih je "hraniti", te ih napravila ovisnim.

Treba pojednostavniti stvari, srediti tržište i ukinuti tu nepravdu.
Toga u Jugi nije bilo (jer očito nije ni trebalo), a mnogi mali seljaci su mogli živjeti i izgraditi štale, kuće, nakupovati (domaće) mehanizacije. Bilo je posla za svakoga ko je štel delati, za domaću industriju, za veterinare...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Umjesto isplate poticaja smanjit PDV na repromaterijal. Pa će korist imat oni koji rade.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh