• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Imam izračun samo za preraspodjeljeno,a za ovo drugo nema još ništa. I prava su mi ostala ista bez promijene do sad. Naravno za ovu god.malo više nego lani.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Mene zanima jedna stvar.

Imao sam prosle godine, znaci 2015., prijavljeno ukupno oko 6 ha. Imao u zakupu svoju familijarnu zemlju i dva susjeda. Ukupno toliko zemlje i do tada na njihovu zemlju nije nitko ostvarivao poticaj. Tako sam ja dobio pravo a mislim da je bila i referentna godina pa sam dobro prosao.
Ove godine kod prijave poticaja za 2016. sam skinuo sve te tude parcele sa sebe obzirom da ih vise nisam koristio.

E sad. Naravno ostala je ova familijarna jos. Ukupno mislim 2.15 ha, tako nesto.

Medutim, u Agronetu mi stoji vrijednost prava oko 170€, mislim par centi manje i pise da ostvarujem 5.91 pravo.

To me sad sve malo zbunjuje. U Agronetu i posjedima je ucrtano ukupno 2.15 ha i na jedinstvenom zahtjevu pise ukupno ta kolicina, ali na Agronetu stoji onaj gore broj prava od 5.91. Brojeve pricam otprilike ali tu su negdje, mozda sam drugu decimalu negdje fulao.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Mene zanima jedna stvar.

Imao sam prosle godine, znaci 2015., prijavljeno ukupno oko 6 ha. Imao u zakupu svoju familijarnu zemlju i dva susjeda. Ukupno toliko zemlje i do tada na njihovu zemlju nije nitko ostvarivao poticaj. Tako sam ja dobio pravo a mislim da je bila i referentna godina pa sam dobro prosao.
Ove godine kod prijave poticaja za 2016. sam skinuo sve te tude parcele sa sebe obzirom da ih vise nisam koristio.

E sad. Naravno ostala je ova familijarna jos. Ukupno mislim 2.15 ha, tako nesto.

Medutim, u Agronetu mi stoji vrijednost prava oko 170€, mislim par centi manje i pise da ostvarujem 5.91 pravo.

To me sad sve malo zbunjuje. U Agronetu i posjedima je ucrtano ukupno 2.15 ha i na jedinstvenom zahtjevu pise ukupno ta kolicina, ali na Agronetu stoji onaj gore broj prava od 5.91. Brojeve pricam otprilike ali tu su negdje, mozda sam drugu decimalu negdje fulao.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve si napisal i sve je jasno, zbunjuju te dva pojma prava i prijavljena površina. Ti si 2015. referentne godine prijavio 5,91ha zemlje u poticaj i ostvario si 5,91 prava za potporu. sada si prijavio 2ha zemlje za poticaj ali su ti prava ostala jer su ona tvoje vlasništvo (stekao si ih u referentnoj godini), ti ih možeš prodati ili prijaviti na neku drugu zemlju koju uzmeš u zakup, pokloniti. Premda ih prošle godine nisi koristio, ako ih želiš zadržati moraš ih ove godine upotrijebiti, a ako ih ne upotrijebiš automatizmom će ti se oduzeti sve kaj je više od površine koju si prijavio u zahtjevu (znači iduće godine će ti pisati broj prava 2.15 ako ćeš prijaviti istu površinu kao ove godine).
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Sve si napisal i sve je jasno, zbunjuju te dva pojma prava i prijavljena površina. Ti si 2015. referentne godine prijavio 5,91ha zemlje u poticaj i ostvario si 5,91 prava za potporu. sada si prijavio 2ha zemlje za poticaj ali su ti prava ostala jer su ona tvoje vlasništvo (stekao si ih u referentnoj godini), ti ih možeš prodati ili prijaviti na neku drugu zemlju koju uzmeš u zakup, pokloniti. Premda ih prošle godine nisi koristio, ako ih želiš zadržati moraš ih ove godine upotrijebiti, a ako ih ne upotrijebiš automatizmom će ti se oduzeti sve kaj je više od površine koju si prijavio u zahtjevu (znači iduće godine će ti pisati broj prava 2.15 ako ćeš prijaviti istu površinu kao ove godine).
Sve jasno. Puno hvala.
Bit ce tako i tako puno kemije ove godine. Budemo vidjeli.

Jos jedno pitanje. Znaci osoba koja je nakon mene potpisala ugovor sa tom osobom za tu zemlju i upisala ju na svoj OPG u arkod, nema nikakva prava na poticaj ove godine na te parcele?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
nisi :D

i ja sam tu

code....jel imaš dugovan jel imaš kakvu kontrolu?meni izvršili prijeboj odma prvi dan kad je bilo proizvodno vezano za duhan,al ove cifr dalje su smiješnne u odnosu na ono što mi piše u izračunu na agronetu,odnosno u pravima mi piše jedno a u odlukama drugo.....ili ja to nemogu skontat?
:mur:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jesam li ja jedini kojem nije sjelo ništa osnovnog i zelenog jučer i danas?

Nisi jedini , ovo je najgori poticaj moram reći.
Do sada sjelo 800 kn , a osnovno i zeleno ništa .
Što ovi rade nemam pojma
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
nemam ni jedno ni drugo...(bar mislim )

a cifre u izračunu su cjelokupne, znači što je bio avans, pa ove sad rate, i onda još na to uplate u 4mj , bit će približno izračunu.

nemoj brkat prava iz registra , sa odlukama,ili izračunima...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sve jasno. Puno hvala.
Bit ce tako i tako puno kemije ove godine. Budemo vidjeli.

Jos jedno pitanje. Znaci osoba koja je nakon mene potpisala ugovor sa tom osobom za tu zemlju i upisala ju na svoj OPG u arkod, nema nikakva prava na poticaj ove godine na te parcele?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Nema, osim ako mu ti ne preneses prava.
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Ja dobio samo 600 kuna ono kad je bila prva uplata svima,...i jučer i danas ništa,..a imam preraspodjelno u agronetu....Pa kaj sad moramo čekati kraj mjeseca da isplate?
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Nema, osim ako mu ti ne preneses prava.
Hvala. :)

Sto mi je malo cudno. Jer su OK 2 zenske referentice, jedna i iz koleginog sela, koji je preuzeo to. I da nisu na to upozorile. A jasno su znale sve. Ja skidam on prijavljuje. Skupa smo bili kod nje. Jel totalna nonsalancija ili me znanje ne znam. Ali jako glup propust svih nas, za poprilicno pristojan iznos novca. OK, mogao sam i ja biti upucen bolje, ali one su definitivno trebale.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Hvala. :)

Sto mi je malo cudno. Jer su OK 2 zenske referentice, jedna i iz koleginog sela, koji je preuzeo to. I da nisu na to upozorile. A jasno su znale sve. Ja skidam on prijavljuje. Skupa smo bili kod nje. Jel totalna nonsalancija ili me znanje ne znam. Ali jako glup propust svih nas, za poprilicno pristojan iznos novca. OK, mogao sam i ja biti upucen bolje, ali one su definitivno trebale.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Moze dobit prava ako je tek otvorio opg !
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Kod otvaranja OPG-a se mogu dobiti nova prava i upis parcela u arkod, mladi poljoprivrednici mogu kod preuzimanja OPG-a dobiti nova prava, i čini mi se za uzimanje državne zemlje u najam. Ta nova prava dolaze iz državne rezerve(pričuve), znači dio prava su dobili poljoprivrednici u referentnoj godini a dio država ima za ove slučajeve. Prava koja se ne koriste dvije godine automatizmom se oduzimanju korisniku i stavljaju u pričuvu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma šta ste dosadni sa prvim,pa to ni oni neznaju obijasniti šta tam piše a šta tko treba dobiti.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Pojavio se izracun za preraspodijeljeno placanje na agronetu

Dali je tko uspoređivao te privremene izračune s rješenjima za 2015. godinu. Meni ispada za preraspodijeljeno plaćanje da će za 2016. biti isplaćeno 27,63 kn po ha manje nego 2015. godine. Pročitao na forumu da je za mlade smanjenje nekih 100kn po ha.

Naravno treba uzeti u obzir razliku u tečaju 2015. je bio tečaj eura 7,65kn, a 2016. 7,55kn. Uglavnom ako mi je za 2015. isplaćeno 63,05€(482,33/7,65) po ha, a za 2016. bi trebalo biti 60,23€(454,70/7,55). Na temelju toga dobivam da je preraspodijeljeno plaćanje za 2016. godinu umanjeno za 2,82€ ili ti 21,30kn(2,82*7,55).

Ovim sam izračunom želio pokazati da nam i tečaj eura utječe na visinu potpore koju ćemo primiti. Nadam se da sam dobro interpretirao dostupne informacije i prezentirao ih.

Naravno dolazimo do zaključka da je preraspodijeljeno plaćanje umanjeno za 2,82€ po ha, razlog??
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
231
Dali je tko uspoređivao te privremene izračune s rješenjima za 2015. godinu. Meni ispada za preraspodijeljeno plaćanje da će za 2016. biti isplaćeno 27,63 kn po ha manje nego 2015. godine. Pročitao na forumu da je za mlade smanjenje nekih 100kn po ha.

Naravno treba uzeti u obzir razliku u tečaju 2015. je bio tečaj eura 7,65kn, a 2016. 7,55kn. Uglavnom ako mi je za 2015. isplaćeno 63,05€(482,33/7,65) po ha, a za 2016. bi trebalo biti 60,23€(454,70/7,55). Na temelju toga dobivam da je preraspodijeljeno plaćanje za 2016. godinu umanjeno za 2,82€ ili ti 21,30kn(2,82*7,55).

Ovim sam izračunom želio pokazati da nam i tečaj eura utječe na visinu potpore koju ćemo primiti. Nadam se da sam dobro interpretirao dostupne informacije i prezentirao ih.

Naravno dolazimo do zaključka da je preraspodijeljeno plaćanje umanjeno za 2,82€ po ha, razlog??

dečki da euro padne na tri kune poticaj će biti duplo manji samo zbog tečaja euro-kuna jer svuda se spominje euro a ne kuna, dakle u budućnosti smo ugroženi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh