• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Valjda oru, jedino se to na slogove radi.

@labavi, piše ti ispod odluka da će konačni izračun biti prikazan do 30.06.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
ja se čuo sa nekim mladićem koij mi se javio u agenciji,čovjek mi reko ,isplata POČINJE iza Uskrsa ali završava do kraja mjeseca;isto mi reko da imam još nešto za dobit,tražio me broj gospodarstva i valjda vidio u sustavu,ne želim kompromitirat čovjeka,bio je vrlo susretljiv i ljubazan u odnosu na neka prošla vremena,jer već dugo nisam zvao,ali vidjet ćemo hoće li biti tako.......ako hoče onda ga hebi......dobivam više od informativnog izračuna,a manje u odnosu na prošlu godinu a više ha:(whew):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad će se već jednom visina poticaja vezati uz prinos????

Baš me zanima kakve bi poticaje onda dobili oni što su lani baratali sa 15-18 tona suhog kukuruza po ha... Naravno,uz minimalna ulaganja.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Baš me zanima kakve bi poticaje onda dobili oni što su lani baratali sa 15-18 tona suhog kukuruza po ha... Naravno,uz minimalna ulaganja.

Pošteni poljoprivredni proizvođači ne trebaju brinuti.A oni drugi.....to je već druga priča.
Lik posije u blato, ne šprica SZZ, ne gnoji, prinos je 2 t/ha, a poticaje primi isto kao i ti......i tko ga pita koliko je uložio , kako je radio agrotehniku i koliki mu je prinos?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pošteni poljoprivredni proizvođači ne trebaju brinuti.A oni drugi.....to je već druga priča.
Lik posije u blato, ne šprica SZZ, ne gnoji, prinos je 2 t/ha, a poticaje primi isto kao i ti......i tko ga pita koliko je uložio , kako je radio agrotehniku i koliki mu je prinos?

Jbg,ja imam baš dvije-tri parcele gdje nema što nismo radili-plodored,kalcifikacija,zelena gnojidba,podrivanje,gnojiva nabacaš da se sve bijeli,koristi se vrhunsko sjeme,ali opet je urod tak-tak... Tu bi ispalo da ja ne radim kako treba,i popušio bih na poticaju.
Al ovo drugo je istina,samo na koji način to regulirati? Možda kontrolom izdataka? Jer stvarno poticaj ne bi trebalo dati onome tko za 50 jutara kukuruza kupi 3 palete gnojiva,a takvih ima milijun...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svašta si sada ovdje nabrojao ali najvažnije si ili zaboravio ili nisi radio, analiza? Kako kompletna kemijska tako i tehnička.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Vezanje poticaja uz prinos Europa je izbacila jer je dolazilo do enormnih viškova hrane koja se nije imala gdje plasirati. Njima je važnije da se poljoprivredno zemljište na neki način čuva i obrađuje što se vidi i kroz ugarenje. Parcela mora biti bar pokošena da ne zaraste u šikaru i šumu a takvih zaraslih parcela kod nas danas ima i previše.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Po meni najjednostavnije rjesenje za kontrolu poticaja i dokaz tko je koliko ulozio je da kad prijavljujes poticaj lijepo se priloze racuni za sjeme, gnojivo,spric i sve rijeseno!
Zna se koliku povrsinu obrađuješ i bar neki minimum odrediti koliko je potrebno ulaganja po ha.
I na taj nacin budu novci od poticaja dosli do poljoprivrednika koji ulaze u svoju proizvodnju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
OPG koji je u sustavu PDV treba prilagati knjigovođi račune o kupljenom repromaterijalu, strojevima, opremi itd. Kako nisam u tom sustavu puno sam svojih računa za repro materijal dao onima koji jesu, tako da ti ni računi ništa ne znače.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A što je s nama koji koristimo vlastito sjeme, ne koristimo umjetna gnojiva i ne prskamo?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa ne darujte racune drugima.
i ja sam u PDV-u i ne vidim nikakvog problema, pa postoje i kopirke između ostaloga.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zašto nama ne treba poticaj? Vi koji zagađujete prirodu, šaljete milijune litara otrova u vodotoke, trujete nas direktno, još bi da vas se još za to i potiče, iako je to dijametralno suprotno politici EU. A nas koji nastojimo raditi u skladu s prirodom, nama da se ne daje ništa. E pa neće moći :p:
Dobro, sve to na stranu, ali zbiljau današnje vrijeme postoji toliko mogućnosti za kontrolu, samo treba raditi. Pustite ovog ministra još neko vrijeme, pa ćemo možda i vidjeti kako to funkcionira u praksi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Suma sumarum,ja te trujem,ali ako oboliš,liječenje je na moj trošak jer uplaćujem 50 puta više poreza nego ti i financiram državu...
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
73
Sta ima veze prinos po povrsini?, sta za njega radimo, da se mozemo pohvaliti kako imamo vrhunske prinose? Pa onda ih za bagatelu predamo prekupcima i godinu zavrsimo u minusu. To je vama poljoprivreda. Taj lik koji ima 2t po ha mozda zaradi vise po kg nego netko tko ima 10t po ha a to je bitno. Danas je bitno zaraditi novac za sebe i svoju familiju a ne lupetati gluposti o proizvodnji...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Suma sumarum,ja te trujem,ali ako oboliš,liječenje je na moj trošak jer uplaćujem 50 puta više poreza nego ti i financiram državu...

Mislim da ti je to ipak milije nego da netko drugi plaća tvoje liječenje. :(rofl):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Pa nece meni nitko odredivati koliko cu ja umjetnoga stavljati po povrsini..
Ovakav sustav poticaja kakav je sad je dobar i ne treba ga mijenjati, bitno je da posijes na tu povrsinu ono sto si stavio u zahtjev i da zemlja nije prazna..
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
OPG koji je u sustavu PDV treba prilagati knjigovođi račune o kupljenom repromaterijalu, strojevima, opremi itd. Kako nisam u tom sustavu puno sam svojih računa za repro materijal dao onima koji jesu, tako da ti ni računi ništa ne znače.

Ne znam kako netko može legalno a i ilegalno koristit tvoj R1 račun.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Lijepo, ja kupim na njegovo ime u određenom dućanu gdje već postoje njegovi podaci. A ovo iscrpljivanje kakvi bi trebali biti poticaji ne vodi ničemu. Postoji zajednička poljoprivredna politika EU i tu je propisano kako i kakvi se poticaji isplaćuju. Ove diskusije kako bi kod nas trebalo isplaćivati poticaje je mlaćenje prazne slame. Unija je nametnula mnoge restrikcije u poljoprivredi kao što je zabrana GMO sjemena, zabrana nekih herbicida, nitratna direktiva i te restrikcije kompenzira poticajima. U drugu kategoriju diskusije ide to što mnogim našim ljudima poticaj služi za preživljavanje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh