• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm, da, ali to onda nije tvoj račun ako kupiš na njegovo ime. No dobro, sve jasno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A propos tog trovanja, ja osobno, a i jako puno ljudi u mojoj okolici je imalo neku vrstu tumora. Rođaku su upravo rekli da mu više neće davati ni terapije, odpisan je. Meni su nakon dijagnosticiranja rekli da ne mogu sa sigurnošću reći koji je uzrok, iako je primjećeno da je najviše oboljelih u područjima koja su izložena učestaloj uporabi pesticida. Na koncu, ako od nečega umiru biljke i životinje, normalno je da će umirati i ljudi.
Tko uplaćuje koliko u državni proračun nije ni bitno, jer je meni prosjek ove godine 4900 kn/mjesečno. A godina još nije ni na polovici.
Da skratim priču, EU će vjerojatno kroz neki niz godina zabraniti mnoga sredstva koja se danas koriste, a jednog dana vjerojatno i zabraniti uporabu u potpunosti. Ono što želim reći je da se na ovaj način svjesno trujemo i da to nije nikako normalno. Zapravo, poprilično autodestruktivna pojava. I sve je to super dok se ne tiče tebe osobno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Slabo vi kolega pratite trendove u prodaji hrane. A i politiku poticaja EU.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Danci001

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
116
Ljudi sretan vam i blagoslovljen Uskrs...proslavite ga u krugu svoje obitelji i bližnjih...nećemo danas naćimati teme poticaja itd...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Na Agronetu su ispravljene odluke o dodjeli piticaja za 2016...
Po ovome trebao bih dobiti 1700 kn po ha .
Prosle godine mi je isplaceno 1650...


Poslano sa S 7 edge
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Misliš dodana je stavka :
Plaćanja u područjima sa značajnim prirodnim ograničenjima


ili je povećan iznos u Osnovno plaćanje ?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali tko zna ,kako oni određuju postotak težih uvjeta gospodarenja kod isplate te stavke
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Imaš tri kategorije , postoji lista u pravilniku koja općina pripada kojoj.
I iznosi su po hektru fixni, određeni isto u pravilniku.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Koliko je vama % isplaceno do sada i koliko ocekujete sad drugi tjedan?
Jel je to tu negdje u cijelosti 2300kn/ha?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Koliko je vama % isplaceno do sada i koliko ocekujete sad drugi tjedan?
Jel je to tu negdje u cijelosti 2300kn/ha?
i ti stvarno vjeruješ u drugi tjedan......pustit će par kuna,glavnina(ko ima za dobit)ide do kraja mjeseca;rečeno mi u agenciji,e sad ako oni lagali ili neznaju,al opet.....svaka čast novom ministru
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Da li je netko ove godine prijavljivao dodatnu zemlju u arkod da li treba ovjera kod biljeznika ili ne?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Treba ovjera, ali na te nove parcele nečeš dobiti poticaj sve do 2020 godine, samo kvote plavog dizela...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pa ne znam,bio sam u petak u agenciji i rekla mi djelatnica da ide sad ovaj tj.Pa tak je i bilo i ono kad smo dobili u 1 ili 2 mjesecu,ja sam dobio prvi ili drugi dan kak su rekli da bude tak da ne znam.

Moze dobiti poticaj ukoliko je ta zemlja bila prije upisana i ako se prenesu prava,moze cak i ako nije ali onda mora traziti covjeka koji je zadnji dizao poticaj na tu zemlju da mu prenesu prava.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Kako ide sa zemljom od grada?isto prava prenosi onaj tko je do sada imao u zakupu ili?
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Može prenijeti i netko drugi tko ima viška prava(da ih ne treba) ako ne namjerava upisati zemlju slijedeće dvije godine jer će nakon dvije godine ionako ostati bez njih(odlaze u nacionalnu rezervu),postoje obrasci za prijenos prava za sve situacije.
 
Posljednje uređivanje:

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Osim za mlađe od 40 odnosno čija PG nisu starija od mislim 18 mjeseci pa dobivaju prava iz nacionalne rezerve.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh