• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Klikni na kučicu reziltati monitoringa i onda se otvore kao rezultati kontrole.

Svi bi kontrolirali pred kompijutorom u kancelariji i žalili se kak imaju puno posla i ništa ne stignu.!!!
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I kaj bi sad s tim trebalo? Po meni bitno da je u nekom razdoblju zabilježena obrada tla i da je nekaj posijano.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Pozdrav, da liste isli na uskladjenje opg-a? Ja vec placam doprinose, pa me zanima da li se mijenja nesto s tim uskladjenjem? Nisam porezni obveznik, samo placam doprinose oko 560kn. Imam oko 10h zemlje? Jel istina da ce nam sada dati fiakalne blagajne?

I da li sad velicina opg-a po upisanoj zemlji znaci da ulazimou porezne obveznike?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam usklađivao kod prijave poticaja i to nema nikakve veze sa poreznom. A kaj se fiskalne tiče, to neznam,možda ovisi o tome kaj radiš.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Po onoj tablici mi ispada vrijednost opg oko 6000 eura, to znaci da moram u pausal? Po tome onda svi koji imaju vrijednost vise od 3000eura idu u pausal?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Vrijednost opga ti nema veze sa tim nego koliko imas uplate na račun, a granica je 80500, ako se to prođe ide se u paušal.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ako se prodaju prerađevine (bučino ili maslinovo ulje, džemovi, sokovi...) automatski se postaje porezni obveznik (po izboru, paušalno ili vođenje knjiga) bez obzira na visinu primitka
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
A da li strojeve isto pisem u opg (kupljeni preko mjere 6.3.1)?
Upisi sve strojeve. Za mjeru MUK, ako nemas mehanizaciju moras imati racun, da ti je netko uslugu radio, a tko radi uslugu, mora tociti obicni dizel. Vjerovatno ce to uvesti
za svu obradu zemlje. Mislim da je to svrha uskladjivanja
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Prepisi na sebe, nema poreza za prijepis, samo trosak prometne. Tako ces imati pravo na plavi dizel
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
135
Jutro...
mene zanima da li ima još netko da su mu u aplikaciji agroneta pod stavkom monitoring odnosno rezultata kontrole iz zraka napisali takve gluposti što nema veze s vezom...
npr. meni su napisali da pod krškim pašnjacima nije nigdje vidljiva akcija napasivanja, pod oranicama gdje se vrši žetva piše ta je vidljivo intenzivno napasivanje, gdje je proljetna obrada oni su napisali da je vidljiva zimska i obrnuto?? Kakve su to gluposti??
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Evo ja sam bila nisam mogla upisati traktor jer ne glasi na mene, rekli su da za sad nema veze s plavim dizelom. E sad vrijednost opg-a mi je oko 10000eura (zitarice i nekoliko svinja). I sad mi netko kaze da cu morati u mini pdv. Ne kuzim zasto. Samo zato kaj imam toliko zemlje?

Ima netko da je veliki opg i da si placa doprinose i jel stvarno mora u pausal? Ispisatcu onda svinje i pola zemlje. Do koje vrijednosti nema pdva?
 
Posljednje uređivanje:

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Već je ranije napisano da ekonomska velićina ne određuje obvezu vođenja poslovnih knjiga, nego primitci tokom godine. Ukoliko su Vam primitci na žiro račun pređu u toku godine 80.500,00 kn morate u paušal, a ako Vam primitci pređu 300.000,00 kn morate voditi poslovne knjige i ući u sustav pdv-a po sili zakona
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Daj shvati da vrijednost opg-a,arkod i agencija za plaćanje nemaju veze sa ulaskom u pdv,nego vrijednost prodane robe koje prikazuješ računima.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Shvacam, neki po fejsu pisu da sad svi veci opg iza 8000 e idu u mini pdv. I meni je glupo da je to tako.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh