• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
213
Pa mjera 10 nije eko proizvodnja
Nije, ali sličan je koncept, očuvanje okoliša, klimatske promjene, bla bla.
Tko ima samo M10 dobit će neku siču,taman toliko da ne odustane.
Evo ja imam 30 ha u eko, ako sam dobro izračunao dobit ću oko 4,5 tisuće eura potpore.
Taman da me vežu da ne odustanem, jer cijena eko proizvoda je skoro ista kao i konvencionalnih
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Neznam zašto puno ljudi omalovažava ekološku proizvodnju? Eko proizvodnja nije uzgajanje leptira.

U uzgoju povrča sve se radi ručno. To je mukotrpan posao, 16 sati dnevno u sezoni. Klečanja, puzanja i motike dok su temperature 30+ .
Mučimo se i radimo da bi taj proizvod prodavali po cijeni konvencionalne proizvodnje. Nakon toga se nađe netko tko radi u klimatiziranoj kabini u traktoru da drži propovijed.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
213
Omalovažavaju zato što se oni ne usude.
Ma nije ni bitno što netko misli, ja sam odavno na to otupio.

Dobro tisuću eura je minimum, za nekog nije sića, ali u usporedbi sa gubicima jeste.
Da me netko krivo ne shvati, nisu nam morali dati ni ovo, ali za puni iznos od 15 tisuća po mojoj računica treba imati oko 100 ha eko ratarstva.
Hoću reći da je ovo samo mamac da izađem iz eko
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
515
E da mi je voditi nekoga tko može jabuke, kruške nektarina it'd uzgajati ekološki a da nisu crvljive ili gnjile od monilije . Od voća se ekološki ali bez prevare mogu uzgajati kiwi i smokve
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Neznam zašto puno ljudi omalovažava ekološku proizvodnju? Eko proizvodnja nije uzgajanje leptira.

U uzgoju povrča sve se radi ručno. To je mukotrpan posao, 16 sati dnevno u sezoni. Klečanja, puzanja i motike dok su temperature 30+ .
Mučimo se i radimo da bi taj proizvod prodavali po cijeni konvencionalne proizvodnje. Nakon toga se nađe netko tko radi u klimatiziranoj kabini u traktoru da drži propovijed.
Stvarnu eko proizvodnju nitko ne omalovažava. Ali eko radi poticaja, a takih je daleko najviše,normalno da kod ljudi izaziva određeni revolt.Koliko samo ima nasada oraha i lješnjaka na večim površinama koji su u mjeri 11, ali nitko ne bere ni orahe ni kješnjake nego 1-2 puta godišnje izmalčiraju i beru poticaje. Koliki siju ekološku kamilicu i godinama ju ni ne kombajniraju, nego samo pretanjuraju kako bi nagodinu ponovo nikla.
Radi takvih se omalovažava eko proizvodnja. Pravim eko proizvođačima povrća i voća kapa do poda i priznajem da su za njih poticaji čak i premali.
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
197
Svi koji sudjeluju u mjeri 10 i 11 a sustav pdv se ne spominje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lill

Član
Tu od
8 Svi 2017
Poruka
66
A da li mi trebamo nešto ispunit za tu mjeru 22. Ili će to automatski na temelju zahtjeva za potporu?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ja nisam u mjeri 10,iz neznanja a i u agenciji su za qurac,pa kad sam zbog bedrenice išao u agenciju zbog prijave "više sile",onda me pitala,a zašto vi nemate travnjake visoke važnosti (il kak se već zovu)odabrane...
Reko neznam,nitko mi nije rekao da mogu.
Pita ona " pa tko vam je radio prijavu",velim ja "pa vi gospođo".
Kaže ona "samo malo da pogledam...joj oprostite ja sam sj*bala..."
Velim ja "hvala".
Kaj drugo..20ha imam pod tim travnjacima...milina..sad još i u ovoj mjeri radi toga budem izvisio..
Ali nema veze,bar da netko dobije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh