• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Jučer ministar veli trebaju srezat 4,5 milijarde, mogo bi nam biti skresan poticaj,...nekak si mislim da bi to i bilo super.
Da se napokon ujedinimo i na cestu s traktorima....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Vani se proizvođači udružuju jer imaju povjerenje jedni u druge, i država to stimulira. Kod nas je mentalitet takav da brat bratu ne vjeruje, a kamoli nekome drugom. A situacija je takva da je pojedinac nemoćan da sam nešto napravi. Velikima to odgovara jer pojedinca može ucjenjivati i nametati svoje uvjete. Što se tiče poticaja u nekom obliku mora postojati jer država nameće uvjete koje treba poštivati ako se hoće bilo što u poljoprivredi raditi. Dobar primjer za to su pesticidi. Da bi kupio i obični Cidokor za pošpricati zarasle površine treba iskaznica koju je nametnula država. Doći će i situacija kada će se propisati koliko mineralnog gnojiva možeš upotrijebiti na površinu, a kako onda nadoknaditi smanjeni urod?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Duhanac, to si u startu lijepo zaboravi, Nema više ujedinjenja i sloge. A pogotovo ne za traktorske prosvjede, jer prvo nema interesa od samih traktorista, a s truge strane te ni vlast ne tangira pola posto. Sudjelovao sam u blokadi Vukovarske u Zagrebu pred par godina, nama stočarima su obećali brda i doline, podijelili su nas, ratari su izvisjeli, mi smo se ko ***** vratili doma i na kraju pušiona. Lijepo je imati revolucionarni duh, samo što ti to kod nas više ne prolazi.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
jel u jugi bila sloga pikovi ljudi udruženi prije 20 -tak god. I kome to nije pasalo da smo morali biti svaki svoj.... ovima koji su sad na vlasti...
A pričaju kako da bi bili konkuretni na tržištu moramo se udružit....

Nama u poljoprivredi i u svemu neće biti bolje dok nasi političari ne pomru i ne dođu tek na vlast neki koji su se rodili 2010 na dalje. Valjda ta generacija nece samo pričat o kumunizmu i fašizmu kao ovi sada u saboru....
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Duhanac, to si u startu lijepo zaboravi, Nema više ujedinjenja i sloge. A pogotovo ne za traktorske prosvjede, jer prvo nema interesa od samih traktorista, a s truge strane te ni vlast ne tangira pola posto. Sudjelovao sam u blokadi Vukovarske u Zagrebu pred par godina, nama stočarima su obećali brda i doline, podijelili su nas, ratari su izvisjeli, mi smo se ko ***** vratili doma i na kraju pušiona. Lijepo je imati revolucionarni duh, samo što ti to kod nas više ne prolazi.

Dečki stalno pratim ovaj forum i moram priznati da sam razočaran razmišljanjima sličnima ili poput ovog. Samo ujedinjenje i sloga nas mogu spasiti od situacije u kojoj se nalazimo. Pisao sam puno puta na tu temu ali mislim da nema više smisla, previše je tu negativne energije i razočaranja a premalo svježe krvi.
Najveći problem je kaj smo mi ujedinjeni u stotine nekakvih udruga koje kao takve nemaju nikakav legitimitet. Toga u modernom agraru nema ni u jednoj zemlji. Zamislite da su svi seljaci ujedinjeni u jednu udrugu koja broji milion članova i koja djeluje pod okriljem npr. Hrvatske seljačke stranke, da ta stranka ima deset saborskih zastupnika, da ta udruga ima svoju agrarnu banku... Zar mislite da bi nama tada bili potrebni prosvjedi tipa blokiranja cesta traktorima ?
Jedan član, jedan glas , milion članova milion glasova na izborima . Zašto je hdz najjača stranka u HR ? Pa valjda zato jer imaju najviše članova. Pa da vidiš onda kako bi se političari ponašali prema tolikom broju glasača. Vjerujte da bi itekako vodili brigu o hrvatskome seljaku i agraru. Kaj mislite da je Nizozemski, Danski ili Austrijski seljak nešto pametniji od nas ?? Naravno da nije, ali on ima snagu u parlamentu u zajednici, na lokalnoj i bilo kojoj drugoj razini. I zato gospodo mi sami moramo početi glasati da u općinskim, gradskim i županijskim viječima sjede poljoprivrednici i seljaci a ne uhljebi ovih dviju stranaka.
Kad čitam neke teme npr. sad o komasaciji, pa dok vidim koliko je tu ozbiljnih poljoprivrednika protiv, dođe mi muka. A svi znamo da ona mora biti provedena.
I zato kad budemo složni i ujedinjeni, kada neki novi naraštaj mladih poljoprivrednika počne tako razmišljati, početi će neka nova era hrvatske poljoprivrede..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Protiv komasacije može biti samo onaj tko ima namjeru malo po malo kupovati zemlju, a kada ju pokupuje tražiti će da se provede. Radim 3000čhv zemlje na udaljenosti od 100 metara, u tri parcele. Kada je neki djed tu zemlju dijelio prije pedesetak godina kćerima dao je svakoj pola parcele. Nastala zavada i sada se dobrom voljom od toga ne mogu napraviti bivše parcele. I u današnje vrijeme šta je moderni traktor na parceli od pola rali. Gubitak vremena. A na selu i seljacima svršavali su svakakvi likovi koji nemaju znanja ni sposobnosti napraviti nešto veće od voza slame sa pet redi bala.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Odreko se ovaj narod davno pameti, to se vidi i potvrđuje baš svaki dan, gdje su do nedavno istočne zemlje bile u odnosu na nas i to uz kočničare iz juge, a gdje su i koliko sada ispred nas.:icon_toilet:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
http://www.24sata.hr/news/seljaci-traktorima-napustili-zagreb-te-krenuli-kucama-121025#
Ovo je za Adonisa, tu sam dočekao 41.rođendan spavajući u traktoru, i tu nam je bila velika šansa za nešto postići, a na kraju smo postigli samo krasan k.... samo zato jer su ljudi sebični i gledaju samo svoje kratkoročne interese, možda je netko od vođa prosvjeda imao i nekakve dugoročne interese, to ne bih komentirao jer je vrijeme pokazalo sve. Blokirali smo Zagreb, pazi sad, na Tijelovo, kad su svi u Zagrebu. Šljakeri i bokci koji nisu mogli zbrisati na more, jer bolje stojeći su si spojili dane i adio. Nama mljekarima su bacili 30 lipa veću otkupnu cijenu, i Bistrović je rekao da smo mi svoje postigli i ajde bok. Idemo doma. Badava su nas slavonski ratari molili da ostanemo i da ih podržimo, iako smo i mi svi u stvari i ratari, glavni gazda je rekao idemo doma i gotovo. SRAMOTA.
Kod nas u Ludbregu je sad inicijativa za osnivanje Zadruge, baš ovaj tjedan su po okolnim općinama koje gravitiraju Ludbregu sastanci u vezi s tim, u Ludbregu je u petak 12.02. Planira se izgradnja hladnjače, zajedničko nabavljanje repromaterijala, knjigovodstvo, prodaja robe. Ma idealno. Za onoga tko bude tu dobio posao kao upravitelj i onog tko bude vodio knjige.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Vargas, nemoj zamjeriti, nemam ja nikaj protiv tebe, tvoja poruka je bila zadnja pa zato naveo za primjer. Svaka cast tebi i ljudima kaj su isli u prosvjede traktorima. Ako hocemo iskreno, mislim da ja ne bi imal snage za nekaj takvoga.
Htio sam samo reci da se mora promijeniti "sistem prosvjeda" i to na nacin koji politicare najvise boli a to je utjecaj seljaka u drustvu i politici. Kad sad pogledas seljak nije nigdje prisutan, imamo nekakve predsjednike udruga koji su politicki vrlo podobni i zastupaju samo svoje i interese jedne uze skupine ljudi .
Pa ima i seljaka koji su vrlo obrazovani i znaju izgovoriti dvije slozene recenice, za razliku od trenutnog Klaramarka koji ponekad uspije jednu jednostavnu recenicu izgovoriti :icon_jook:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ovo je sve preslika opceg stanja u drzavi. Sve funkcionira na isti nacin, odnosno ne funkcionira. Posljedica je da svi koji zele raditi odlaze van, a ostaju uhljebi i idealisti. Jedni na racun drugih. I nemojte se zavaravati da ce mladi nesto promjeniti, mladi nisu nista bolji od onih koji su ih odgojili. Samo bolje upakuju pricu. Ja sam mislio da ce moja generacija nesto promjeniti (kaze Milan Kundera da svaka generacija misli da upravo ona mijenja svijet) ali se grozim kad cujem razmisljanja ljudi mojih godina i zato se ne treba previse nadati nekoj promjeni. I jos manje ocekivati da ce netko nesto promjeniti za nas. Ni EU, ni poloticari, nitko osim nas samih. A mi to ne zelimo.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Nije da ne zelimo vec smo se prepustili stihiji koja je zavladala u nasoj sredini. ja mislim da nam samo treba jedan pravi, iskreni i nepokvareni vođa pa da vidiš kad lavina krene. Mozda sam lud i glup ali jos uvijek vjerujem i nadam se..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Adonis,i ja se nadam , ali cijela stvar je u tomo što smo takvi kakvi smo, politici je dobro dok smo takvi jer bi ih inače odavno poslali tamo gdje im je mjesto. Razjedinjeni i jalni jedni prema drugima. Na jesen je kod nas u selu bio pokušaj osnivanja podružnice Udruge Živo selo za VŽ županiju. Sramota. Moje selo ima preko 1000 stanovnika, odazvalo nas se ukupno 3(tri). Za ostatak županije još i gore. Došli su Kovač i Laslo, dva gosta iz karlovačke županije, ma u stvari njih kao gostiju je bilo više nego nas . I kako sad da se netko s nekim ujedini i da se bori za svoja prava, koja ruku na srce nismo mi izmislili nego nam je vlast sama nametnula. I onda te kasnije prijatelj pita šta ste riješili na osnivačkoj skupštini, a ja ga pitam pa gdje si bio u pi.. materini što nisi i ti došao a društveni dom ti je 100 m od kuće. Teško je odvojiti sat-dva u nedjelju u jutro. I zato što političari znaju kakva je raja, zato to iskorištavaju. I zato sad mi između sebe pametujemo da li nam budu dali ono što nam pripada, po njihovim zakonima, ili nam ne budu, i u kojem iznosu.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Stvarno sramota. Pa kaj nas jos treba strefiti da promjenimo razmisljanje ? Ne znam i ne kuzim sve to..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Nikada se nećemo promijeniti....
Koliko je ljudi na forumu pomislilo kada je adonis stavio sliku masseya (gle ovog,od kud mu pare,šta je ukrao,koga ima na nekoj poziciji,itd)...a tko je rekao,neka si je kupio,čovjek radi i grebe se za sebe.

Ovo je samo primjer,bez uvrede adonis,ja sam prvi u sebi rekao,iako te ne poznam,po onome što si pisao na forumu,neka ima,čovjek je riskirao,prijavljivao se za raznorazne natječaje i eto mu...

Ne prolaze svi,ali tko uspije uspije i neka uspije!
Samo taj naš balkanski JAL je gadna stvar...
Kažem kolegi,ajmo kupiti kultivator po pola,ionak nam treba obojici,a u pola cijene je ako uzimamo skupa...i neče on,kaže netreba mu njegov,posudi si svake godine za par rali,ne isplati mu se...ja se snašao,ali bome si je i on kupio!
i sad imamo 2 kultivatora za 20 rali kuruze!super!
+ sad mu je super što on ima OLT i kada preraste kukuruz,dobar mu je i moj IMT!!!!!!!!!!

da sad dalje ne nabrajam hrpu takvih stvari...Mi smo u banani i zato nam tako i je!

Osnujmo poljoprivrednu stranku i prijavimo se na izbore,da vidiš kako bi prošli...možda i gore nego živi zid!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A gledam samo ove hdz i most kao sapunica.
Nisu oni čisti koji su to lažovi.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
255
Ja ne znam kuda to vodi. Tražio sam u selu zemlju za zakup. Išao sam kod susjeda, prijatelja, čak i kumova i nigdje nisam dobio. Rekli su mi da ću im iscrpiti zemlju, da ću se obogatit na njihovih 0.5kj, a drugi hoće prodat po cijeni od 40000kn za 0.75kj. Sve te parcele nisu već dvije godine obrađivane.
Bit će mi drago ako krenu naplaćivati porez na neobrađenu zemlju kako su napomenuli na predavanju od BC-a.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Uzrečica da je nekome krajnji domet složiti pet redi bala na voz je ista onakva kao ona kada se kaže da netko ne zna na dva vola sijeno podijeliti. Mnogo puta su se na čelo prosvjeda stavljali ljudi koji su gledali samo svoje interese. Kada sam prije napisao da ljudi ne žele udruživati jer nikome ne vjeruju, dokaz je ovo napisano o osnivanje zadruge u Ludbregu, gdje se odmah piše da će biti dobro voditelju zadruge i knjigovođi. Ako nas deset, ( ja nisam među njima jer sad daleko) dogovorimo da formiramo zadrugu, biramo tko će voditi zadrugu i u svakom trenutku ga možemo kontrolirati. Zadruga se osniva na međusobnom povjerenju i uvažavanju. Tko ulazi u zadrugu sa namjerom da mulja bolje da ne ulazi. Slično je to npr. sa nekim tko ti dođe posuditi neki stroj, ti mu sa punim povjerenjem posudiš a on ga zbog nepažljivog rukovanja pokvari i još ti to ne kaže. Takvom više nećeš ništa ni posuditi, a u zadruzi ćeš ga udaljiti pa neka se snalazi sam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh