• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kako mislis zakasnio?
Zemlju sam dobio prije 2 tjedna, a prijaviti treba do 5mj

Sori, krivo sam shvatil. Naravno da imas pravo na poticaj ( ako imas i prava ili si ih ugovorom prenio ). Upises je do 15.05. , prijavis zelenu gnojidbu i to je to..
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Zna li netko tocno na koje oredavanje moram ici mislim koja je ti mjera ono za mlade poljoprivrednike sta dobijem poticaj od drzave? Bilo je ili srednja veterinaraka ili poljoprivredna ili to neko osposobljavanje .
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ljudi ajd ko zna više od PDV, rečeno je da će nam od ove godine na rep. materijal (neznam na šta još točno) biti 13%, a sad mene zanima koliko če biti na naše proizvode?

Sazno sam što me zanimalo, neka admin obriše post
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Ljudi ajd ko zna više od PDV, rečeno je da će nam od ove godine na rep. materijal (neznam na šta još točno) biti 13%, a sad mene zanima koliko če biti na naše proizvode?

Sazno sam što me zanimalo, neka admin obriše post

A da podijeliš znanje i sa drugima ili čuvaš za stare dane :rolleyes:
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Pdv na repromaterijal je 13%, na proizvode koje ja proizvodim ostaje 25%, tako da je čista pušiona....smanjit če se porez na dobit ali grabit če sve piše poreza...
Sad mljekarima valjda na mlijeko bude 13 % to neznam.....a ako nebude onda če ih ovo pokopat
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Duhanac, pa normalno je za očekivati da će vlada raditi kontra domaće poljoprivrede, niti jedna nije dosad radila za nju, svi redom su bili grobari i samo je pitanje vremena tko bu zabil zadnji čavao.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Tebe znači muči da ćeš platiti manje pretporeza (PDV), a za svoje proizvode ćeš naplatiti istu količinu poreza kao i do sada (PDV)?

Zbog toga neće ti porasti dobit nego ćeš morati višak naplaćenoj poreza vratiti u proračun ako nećeš ulagati u gospodarstvo (mehanizacija, bolja agrotehnika,...). A ako ćeš zbog manjeg pdv-a imati manje troškove poslovanja pa ostvariti bolji poslovni rezultat (dobit) platit ćeš manje poreza na dobit.

Svi smo htjeli manji porez za poljoprivredu i sad kukamo zbog neznanja, po mojem mišljenju to je pozitivno, kao i smanjenje stope poreza na dobit.

P.S. PDV ne pripada nijednom poslovnom subjektu već državi. Naplaćuje se na dodanu vrijednost a u konačnici ga plaća krajni kupac. Mljekar isporuči mlijeko i naplati cijena+PDV od mljekare, mljekara proda trgovcu cijena+PDV a trgovac proda kupcu u trgovini i on plati cijena+PDV. U konačnici znademo da je cijena u trgovini veća nego kaj je trgovac platio mljekari i tako dalje kod svih u lancu pa dolazi do naplati veće količine PDV-a za prodane proizvode negoli kaj je plaćeno za sirovinu.

Problem nastaje kod onih koji kupuju na crno a prodaju legalno, a na gubitku će i biti oni koji su kupovali legalno a prodavali na crno pa tražili povrat pretplaćenog poreza.
 
Posljednje uređivanje:

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Tebe znači muči da ćeš platiti manje pretporeza (PDV), a za svoje proizvode ćeš naplatiti istu količinu poreza kao i do sada (PDV)?

Zbog toga neće ti porasti dobit nego ćeš morati višak naplaćenoj poreza vratiti u proračun ako nećeš ulagati u gospodarstvo (mehanizacija, bolja agrotehnika,...). A ako ćeš zbog manjeg pdv-a imati manje troškove poslovanja pa ostvariti bolji poslovni rezultat (dobit) platit ćeš manje poreza na dobit.

Svi smo htjeli manji porez za poljoprivredu i sad kukamo zbog neznanja, po mojem mišljenju to je pozitivno, kao i smanjenje stope poreza na dobit.

P.S. PDV ne pripada nijednom poslovnom subjektu već državi. Naplaćuje se na dodanu vrijednost a u konačnici ga plaća krajni kupac. Mljekar isporuči mlijeko i naplati cijena+PDV od mljekare, mljekara proda trgovcu cijena+PDV a trgovac proda kupcu u trgovini i on plati cijena+PDV. U konačnici znademo da je cijena u trgovini veća nego kaj je trgovac platio mljekari i tako dalje kod svih u lancu pa dolazi do naplati veće količine PDV-a za prodane proizvode negoli kaj je plaćeno za sirovinu.

Problem nastaje kod onih koji kupuju na crno a prodaju legalno, a na gubitku će i biti oni koji su kupovali legalno a prodavali na crno pa tražili povrat pretplaćenog poreza.

Nisam se dobro izjasnio a i nije mi se dalo pisat....po dosadašnjoj poreznoj politici amortizacija se jako trošila da bi se izbjegla porez na dobit. Hvala bogu ta stopa je u ovoj godini smanjena. A mene muči PDV, fala bogu da pdv prebijaš od troškova s pdv od prihoda, i šta sad PDV na troškovima je 13% na na prihodima 25%....što ispada da po dosadašnjem obračunu PDV morat ču državi dati za tu razliku.


i ovaj primjer što si naveo može jedino štimat jer mljekarima je pdv za troškove 13%, faktura od mlijeka je s 13%, i kupac u trgovini plati mlijeko s 13% PDV.
to nije isto kao i ja recimo: - struja, plin, gnojivo 13% pdv, predam duhan ili kamilicu ispostavim fakture s 25% PDV-a.....čista pušiona
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Duhanac, pa normalno je za očekivati da će vlada raditi kontra domaće poljoprivrede, niti jedna nije dosad radila za nju, svi redom su bili grobari i samo je pitanje vremena tko bu zabil zadnji čavao.

Pa ipak ministar iz mog kraja, neče nas valjda on pokopat :D
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
i ovaj primjer što si naveo može jedino štimat jer mljekarima je pdv za troškove 13%, faktura od mlijeka je s 13%, i kupac u trgovini plati mlijeko s 13% PDV.
to nije isto kao i ja recimo: - struja, plin, gnojivo 13% pdv, predam duhan ili kamilicu ispostavim fakture s 25% PDV-a.....čista pušiona

PDV na mlijeko u cijelom lancu je 5% a na troškove hrane i repromaterijala je 13% dok na veterinarske usluge i proizvode ostaje 25%(tak da se tu malo mijenja). Nisi ni ti mene shvatio u potpunosti, a to je da je tvoje percepcija da je PDV tvoj prihod a ustvari je to prihod državnog proračuna kojeg ti naplaćuješ od kupca.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
PDV na mlijeko u cijelom lancu je 5% a na troškove hrane i repromaterijala je 13% dok na veterinarske usluge i proizvode ostaje 25%(tak da se tu malo mijenja). Nisi ni ti mene shvatio u potpunosti, a to je da je tvoje percepcija da je PDV tvoj prihod a ustvari je to prihod državnog proračuna kojeg ti naplaćuješ od kupca.

Ako proizvođač mlijeka na svom proizvodu ima pdv 5%, šta onda njima znači smanjenje pdv-a na repromaterijal s 25% na 13%. A najviše su to htjeli....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To ti je dvosjekli mać i ako ne želiš plaćat pdv budeš svake godine investiral u gospodarstvo, a pošto nam je stanje takvo kakvo je, bit će sve više i više poreznih dužnika jer ljudi neće bit u stanju ulagat 100-200t kuna kad ih nemaju, a opet svake godine srljat u lizing, kredit.... Sve me strah kud to vodi?!
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Danas sjeo poticaj. Ekoloski uzgoj 245 kn. Imam 2 ha ekoloske oranice a u prijelaznom 3,9 i 0,6 vocnjaka.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Kazete manje cemo placati porez drzavi (pretpostavljam tu mislite na porez na dobit?) A gdje ste to culi/procitali
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
PDV je smanjen na 13 % ali zato repromaterijal neće pojeftiniti već će razliku trgovici ostaviti sebi a mi ćemo opet popušiti
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Da, za sve povrsine. Akontacija mi je bila 5400kn.
Mozda su ovo zaostatci za 2015. Pise samo ekoloska.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh