• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kako racunate kn/ha. Podjelite uplacene novce sa brojem ha koje obradjujete, ha upasanih u arkod ili brojem ha na koje imate pravo na placanje?
Svake godine kupim nesto zemlje i bivsi zakupci mi ne prenesu/prodaju pravo na placanje. Trazim iz nacionalne rezerve, a koliko dobijem ne znam.
Gdje uopce vidit kolicinu prava koju posjedujem?
 

Tinnnaa

Novi član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
19
Uđeš na agronet pomoču lozinke i korisničkog imena. Stisneš registri i evidencije, pa prava na plačanje i tu ti je prva po redu tablica s podacima za tekuću godinu.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Uđeš na agronet pomoču lozinke i korisničkog imena. Stisneš registri i evidencije, pa prava na plačanje i tu ti je prva po redu tablica s podacima za tekuću godinu.
Ja ulazio ali za ovu godinu nema ništa
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Oće biti još sutra kakvih uplata? Trenutno dosta fali sa obzirom na prošlu godinu.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Možda i bude , možda ne... ljudi ne tresite se toliko oko poticaja, to je sama riječ poticaj a ne nešto o čemu trebaš ovisiti...
Kako se prije radilo dok nije bilo poticaja? Na temelju toga danas nitko ništa ne bi trebao raditi.
Nije moje da se petljam ali nema svrhe ispitivati stalno jer ako bude biće, i ja isto očekujem kao i ostali ali pogledavanje na forum ili na internet bankarstvo neće ubrzati “one gore” da isplate.. a kao što i sami znate da je prošle godine bar meni glavni dio isplaćen tek u 4. Mjesecu ili 5., više se ni ne sjećam...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Meni je nekih 70% isplaćeno i sasvim sam zadovoljan(osnovno,zeleno i preraspodijeljeno)
Iaks nije išao,a nisam ni za mlade dobio... i to ide u ožujku,poravnanje i druga rata u travnju i svibnju i to bude to...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Možda i bude , možda ne... ljudi ne tresite se toliko oko poticaja, to je sama riječ poticaj a ne nešto o čemu trebaš ovisiti...
Kako se prije radilo dok nije bilo poticaja? Na temelju toga danas nitko ništa ne bi trebao raditi.
Nije moje da se petljam ali nema svrhe ispitivati stalno jer ako bude biće, i ja isto očekujem kao i ostali ali pogledavanje na forum ili na internet bankarstvo neće ubrzati “one gore” da isplate.. a kao što i sami znate da je prošle godine bar meni glavni dio isplaćen tek u 4. Mjesecu ili 5., više se ni ne sjećam...
Slažem se u potpunosti....samo zaboravi "kako se prije radilo",bila druga vremena,drugi odnosi,globalno......a narod nije kriv što je doveden u situaciju da mu ni cijeli poticaj ne ostane,nego od njega još poplača zaostale obaveze......prvi sam za ukidanje poticaja,al za realne cijene proizvoda,a i poticaj može ostat ali po količini proizvedenog a ne po površini,pa onda da se vidi,makar i tu bi opet bilo nepoštenja....neko ima bolje zemlje,neko lošije,neko bolju klimu....ideala je utopija.....
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ma ovo kako je sada to je dobro, pare će stići samo je pitanje kada :) strpljen spašen kaže se,

Na ovu moju objavu gore očekivao sam drvlje i kamenje ali drago mi je da se slažete..
 

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Moje mišljene je da opce nisu trebali davat avajns u jesen jer mnogi se pobune u tome mislim da opste ne računaju te novce kao da ih zaborave da su ih dobili al stvarno što se tiče isplate sve je ok naravno sa avansom to je neki 2200 kuna po hektaru i to jr po meni realno isplačeno jedino ak neko ima dug u poreznoj zna se da se to mora platit kad tak svi smo otvarali opgeove i zmali smo u što ulazimo
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
U jesen je isplaceno cca 1070 kn/ha. Dosad u veljaci cca 870/ha s tim da dobivam za mlade poljoprivrednike, ako odbijem uplatu za mlade to je nekih 550 kn/ha. Predujam je bio 30% veci nego ovih godina, ali u veljaci je uvijek bila veca uplata nego predujam, i normalno je da ljudi ocekuju jos jer ko nema za mlade poljoprivrednike dosadasnja uplata za ovaj mjesec je stvarno mala..
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
391
U jesen je isplaceno cca 1070 kn/ha. Dosad u veljaci cca 870/ha s tim da dobivam za mlade poljoprivrednike, ako odbijem uplatu za mlade to je nekih 550 kn/ha. Predujam je bio 30% veci nego ovih godina, ali u veljaci je uvijek bila veca uplata nego predujam, i normalno je da ljudi ocekuju jos jer ko nema za mlade poljoprivrednike dosadasnja uplata za ovaj mjesec je stvarno mala..
Tu si u pravu, evo i meni je tak. S tim da mi ne spadamo u mlade.do sad, prve rate nekih 550kn/ha isplačeno..
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh