• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ako stavim zemljište pod ugar, što znači God. zasnivanja usjeva?

View attachment 47456
To označava prvu godinu zasnivanja Ugara na toj ARKOD parceli. Max se može od te godine sljedećim 4 još prijaviti ugar, tj ukupno 5 godina zaredom.

Morate paziti pri takvoj prijavi da svake naredne godine odabirete istu godinu prvog zasnivanja usjeva tj ugara na takvoj parceli ako je i dalje ugar. Aplikacija ne odabire automatski prošlu prijavu.
Npr ako je ugar prijavljen 2019godine kao prvu goinu, onda za prijavu 2020 ide druga godina ugara ali se opet stavlja oznaka god zasnivanja ugara 2019. i tako redom.
 

Lili80

Član
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
47
Zvala sam maloprije navodno do 15.4 a ekološka do kraja 4 mj da su trenutno administrativne kontrole
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
To označava prvu godinu zasnivanja Ugara na toj ARKOD parceli. Max se može od te godine sljedećim 4 još prijaviti ugar, tj ukupno 5 godina zaredom.

Morate paziti pri takvoj prijavi da svake naredne godine odabirete istu godinu prvog zasnivanja usjeva tj ugara na takvoj parceli ako je i dalje ugar. Aplikacija ne odabire automatski prošlu prijavu.
Npr ako je ugar prijavljen 2019godine kao prvu goinu, onda za prijavu 2020 ide druga godina ugara ali se opet stavlja oznaka god zasnivanja ugara 2019. i tako redom.
Onda su morali napisati godina zasnivanja ugara, a ne usjeva.
Usjev za mene ima drugo značenje...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Da sve stoji ali vjerovatno su se vodili tima da je njima usjev sve , ppa što odabereš, a ti u ovom slučaju odabires "usjev" koji je ugar tj zemljište na odmaranju...
:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Zvala sam maloprije navodno do 15.4 a ekološka do kraja 4 mj da su trenutno administrativne kontrole
Koji to broj zoveš ?

Neki Zg generalni , ili agenciju u svojoj Županiji?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Lane kolko se sjecam za 10 su isplate krenle oko 15.3 a mislim 1.4 bilo sve isplatito. Makar meni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh