• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

maja1201

Novi član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
13
Mene su jutros zvali da mi br računa nije dobar. upisan je tekući a ne žiro. tako da se nadam do kraja tjedna da bi mogla biti uplata

a na mail gdje sam pitala zašto neki još nisu dobili poticaj... odgovorili su da će uplata biti kroz par dana.
 

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
Još ništa,ali u subotu me zvala muška osoba i najavila kontrolu u utorak.
Auuu ovo mi se nesviđa što se tiče kontrole, tu je moj otac umalo ostao gol i bos. Uplatnice nakon 2 god. o kontrole samo stizale i svaka bila zadnja. Sve dok ja nisam uzeo slušalicu u ruke i rekao im da stare ljude mogu preje..at ali nas mlađe ne, lijep razgovor tako da su i vračali nazad ono što su uzeli. Nebrini oko kontrole dođe i ode a za to če ti uzeti 3% od ukupnoga poticaja samo što te vidio. Pogledaj i kartu sa kojom je došao, kod mog oca stigao iz 1941 😂 sve u redu ja gledam kartu, po karti ništa u redu. Pitam a gdje tu staru karu uzeo, pa takvu dobio, ajde ti ča pa dođi sa orginalnom kartom pa tada mjeri i pregledavaj čestice itd.. itd..

Mene su jutros zvali da mi br računa nije dobar. upisan je tekući a ne žiro. tako da se nadam do kraja tjedna da bi mogla biti uplata

a na mail gdje sam pitala zašto neki još nisu dobili poticaj... odgovorili su da će uplata biti kroz par dana.
A gdje njema bila pamet da nisu vidjeli razliku između tekuček i žiro računa, pa sve uplate idu na žiro račun da te lakše lupe porez na dobit. Mislim onaj paušalni.

I kod mene 0.
I bolje da je 0 😂😂 i na nulu se plača porez na dobit iako je u pitanju poticaj, od 0 -85 000 bar si još u prvo razredu🤫🤫😉 kojega za sada porezna nedira. Na svu sreču tvoju. Mene su čekali od 2017 do sve do sada da mi uljepšaju godinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Kad smo kod poreza, jel porezna ima uvid u transakcije koji idu preko otkupnih blokova, pošto se piše OIB?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
U teoriji ima u sve otkupne blokova koje netko ko je u sustavu uvede u sustav. Ali sad u praksi pošto otkupni blok kada se uvodi nejde preko joppd obrasca. Mislim da onda samo ako je kontrola.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Napisali su da će ići 70% plaćanja sad u ovom periodu. Da li je to 70% od svih plaćanja koja uključuju i mjere 10 ili 70% od samo određenih vrsta izravnih plaćanja?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Pa 70% od isplaćenoga sada...nemre bit 70% od ničega,tj šta nije isplaćeno.
 

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
Plaća se porez na prihod, a ne na dobit. Znači da možeš biti i u gubitku, ali porez moraš platiti.
Sory, krivo sam napisao, neču ništa više pisati, ubio me traktor totalno a još dva treba izdržati da sam gotov sa oranjem. Točno je što si ti napisao. Kakvi bi tek zakoni bili da naši političari iziđu iz traktora u onaj svoj kokošinjac😂 pa počnu kokodakati o novim zakonima
 

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
To ti zna samo dragi Bog za sušu, očito da su na to zaboravili, zadnje što je bilo poziv iz opčine dali da piše vočnjak, koliko čega ima u vočnjaku, pa sam mu lijepo kazao da ja vočnjak nisam niti prijavio nego ga je netko upisao na svoju dušu i spusti mi slušalicu. Po svemu sušu čemo si sami isplačivati kako znamo i umijemo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh