• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
265
Ma i meni je ovo super za IAKS:

"korisnik je preuzeo obvezu petogodišnjeg razdoblja provođenja operacije potpisivanjem Jedinstvenog zahtjeva na listu A u 2019. i 2020. godini."

pa za isto opet:

"korisnik je preuzeo obvezu petogodišnjeg razdoblja provedbe operacije potpisivanjem Jedinstvenog zahtjeva na listu A"

A i super mi je konvergencija prava na 130 Eur/ha i ukidanje zelenog placanja.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,658
Pa dobro. Tko je preuzeo od 2019 ne prestaje mu novim razdobljem zato što se još onda obavezao na 5 godina.

Da nema te rečenice onda bi svi koji su ušli mogli izaći godinu ili dvije ranije bez penala.

Ne računa ti se novih 5 godina... Ako ti je izašlo 5 godina ne moraš opet biti 5 godina. Znači tko je ušao 2018 u iaks, Ove godine mu izlazi i nije mu se produžilo ako na to mislite.

Barem sam ja tako shvatio. I tako je logičko. Samo su naveli da dužina ugovora iz starog programskog razdoblja ostaje ista.

Znači 5 godina od prvog ulaska u mjeru.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
265
A sta je onda sa 2021. i 2022. godinom po toj logici? One se ne spominju...

Dvosmisleno je jer je prije jasno pisalo da onima kojima je zavrsilo obavezno razdoblje da se produzuje za godinu...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,658
Pa 2021 do 2026, 2022 do 2027.

Zato što je novo programsko razdoblje trebalo doći 2021. Tj. Sa zaključno 2020 godinom.

Zato su posebno morali naglasiti te dvije godine. Onda su uveli neki novi pravilnik. Ono ek 48 što se spominje.
 

boskobuha25

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
196
Nakon popunjavanja zahtjeva za isplatu potpore u AGRONET-u korisniku se generira „Potvrda o podnošenju zahtjeva za isplatu“ (u daljnjem tekstu: Potvrda o podnošenju). Korisnik je obvezan Potvrdu o podnošenju zahtjeva za isplatu ispisati i potpisati te dostaviti u izvorniku preporučenom pošiljkom ili neposredno u Agenciju za plaćanja do propisanog roka, na jednu od sljedećih adresa, ovisno o lokaciji sjedišta korisnika:
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
165
Jednostavno ulovili su me nepripremljenog sa dokazima, ni na kraj pameti da se to može desiti pa nisam slika geotagirane slike.
Najbolja stvar je da su poslali kontrolu na teren u 9mj,njive di je bila djetelina sve izorane za jesensku sjetvu, pa da oni ne vide biljne ostatke????

Od sada idem u redovno slikanje, jebxxxa
Postoji li mogućnost pisanja žalbe prema eu komisiji? Ili kako to već ide, jer slanje žalbe kod nas to je nula bodova, govorim iz iskustva.
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
To sam i ja isprobao. Žalba, godinu dana čekanja i da nisam zvao nikad valjda ne bi dali odgovor, a na kraju: frula...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki0001

Novi član
Tu od
15 Velj 2021
Poruka
16
Pitanje za one koji su imali kontrolu. Što sve od dokumentacije traže, osim što idu po parcelama. Nemam nikakve životinje, nešto povrća, oranice i livade. Hvala
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Bok svima...Kada ide isplata poticaja, zna netko? Prosle godine krenulo je 14.2. A sad ni rijeci na njihovoj web stranici. Drze te novce ko da su zlato..hebo ih jarac smotane...
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Bok svima...Kada ide isplata poticaja, zna netko? Prosle godine krenulo je 14.2. A sad ni rijeci na njihovoj web stranici. Drze te novce ko da su zlato..hebo ih jarac smotane...
A kažu krajem veljače,,,sto znaci 28.02😢
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
A hebo ih kraj veljače...kao da bi propali ako bi tjedan ili dva ranije isplatli....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,658
Ajd da ne čitam. Ako netko zna.

Kako si rekli da sada ide procedura za m22.

Kada će odluke kada isplata?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh