• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja za rane usjeve 2008

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
imate li kakvi informaciju kada cemo dobit poticaj za psenicu i ostale kulture??
 
S

seljaček

Guest
nemam pojma a dal netko zna što je sa povratom 0,60 kn po litri plavog kada kako kome dali uopče?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ja sam cuo da cemo tek sada po gospodarstvu dobit kolicinu za koju cemo dobiti povrat ako potrosimo odnosno koliko od toga potrosimo .....
nisam siguran ali mislim od 10-12 mjeseca....tako sam cuo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
nemam pojma a dal netko zna što je sa povratom 0,60 kn po litri plavog kada kako kome dali uopče?

prijetelju pa el ti još nisi bio u županiji za plavu naftu :shock: odma u ponedjeljak tamo, buš dobio obrasce i pripremi 40 kn biljega,gužve su za popizdit
meni su odredili do kraja godine kvotu od 2000 litara, al ja to nemrem potrošit, al nek se nađe

el skupljaš račune
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Osijek, 17. rujna 2008.
O jesenskoj sjetvi i berbi kasnih usjeva roda 2008. u ŽK Osijek

Sastanak Strukovne skupine Biljna proizvodnja i usluge u poljoprivredi sela održan je 17. rujna u prostorijama ŽK Osijek. Tema sastanka je bila jesenska sjetva i berba kasnih usjeva roda 2008. i problematika koja ih prati.

Uz poljoprivredne proizvođače, predstavnike prerađivačke industrije, proizvođače reprodukcijskog materijala, predstavnike poljoprivrednih poduzeća i zadruga te Udruga obiteljskih gospodarstava, sastanku su prisustvovali i Krešimir Kuterovac i Josip Kraljičković, državni tajnici u MPRRR, te Pavo Šarćević, dožupan Osječko – baranjski.

Jesenska sjetva i berba su najobimniji poslovi u poljoprivrednoj proizvodnji. Bez obzira na ekstremno visoke ljetne temperature, jesenske kulture, čija je berba u tijeku, daju vrlo visok i kvalitetan urod koji je uzrokovao problem skladištenja i čuvanja plodova. Kako je i pšenica ove godine dala rekordan urod, a dinamika izmještanja zrna iz silosa nije tekla planiranom brzinom, zbog pada cijene pšenice, u jesensku berbu smo ušli s punim silosima.

Osim problema sa smještajnim kapacitetima proizvođače je iznenadio i pad cijena poljoprivrednih proizvoda, prvenstveno pšenice, kukuruza i suncokreta, koje su niže od očekivanih zbog utjecaja nižih cijena na svjetskom tržištu, posebno u zemljama u okruženju.

Pad cijena poljoprivrednih prozvoda utjecati će i na jesensku sjetvu jer će proizvođači zasijati kulture za koje očekuju da će biti profitabilnije slijedeće godine, što bi moglo rezultirati padom interesa za sjetvu pšenice, a značajno povećanim interesom za sjetvu uljane repice čija je cijena iznosila 3,5 kn/kg i bila veoma profitabilna. Da bi olakšala jesensku sjetvu Država će poticaje za rane usjeve isplatiti u cijelosti do 30. rujna 2008. godine.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Temu smo u poticajima danas imali kad smo pravili ugovor za psenicu... Drago mi je cuti da se i to rijesava.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
bogec kaže:
seljaček kaže:
nemam pojma a dal netko zna što je sa povratom 0,60 kn po litri plavog kada kako kome dali uopče?

prijetelju pa el ti još nisi bio u županiji za plavu naftu :shock: odma u ponedjeljak tamo, buš dobio obrasce i pripremi 40 kn biljega,gužve su za popizdit
meni su odredili do kraja godine kvotu od 2000 litara, al ja to nemrem potrošit, al nek se nađe

el skupljaš račune

Cek malo, pa ja sam dobio dopis da ce to poceti raditi tek pocetkom desetog mjeseca (sto mi je referent usmeno i potvrdiopred jedno tjedan dana)??? :scratch
 
S

seljaček

Guest
A gdje je poticaj ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
danas sam zvao u poljo upravu i rekli su da je poticaj moguc sljedeci tjedan ali nije sigurno....
bas sam racunao ovih dana na lovu ali nista od toga.....

mi seljaci se uvijek moramo snaci.... :(
 
S

seljaček

Guest
Ma tak nam i treba prvo nam obečaju onda nas prevare pa zaborave onda nemaju sretstava za isplatu a kad mi njima moramo platit e onda kamata na kamatu i to svaki dan obračun...kada čemo mi obračunat kamate na poticaje koji kasne
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Evo dobra vjest za sve nas: Isplacen je poticaj!ja danas dobio

a losa vjest je ta sto smo dobili koliko vidim samo pola.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Za jesensku će sjetvu MPRRR ispatiti 500 mil.kn., [30.9.2008]




Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja započelo je sa isplatom potpora za ratarske kulture za jesensku sjetvu za koje je s današnjim danom isplaćeno 300 mil.kn za uljanu repicu i pšenicu za korisnike iz Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Virovitičko-podravske županije.

U narednih tjedan dana, biti će isplaćene potpore za sve ostale županije te za sve ostale ratarske kulture.
 
S

Smixy

Guest
I ? Koliko je na kraju isplaćeno poticaja?
Zna li itko koliki je poticaj za pšenicu po ha, a koliki je za ječam?

Hvala unaprijed.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
2250kn za psenicu a za jecam neznam----
isto me zanima?
koliki je bio prosle godine?
 
S

seljaček

Guest
Ludi dal ste dobili poticaje za žita :scratch :scratch :scratch
 
A

atomizer

Guest
šta se tiče poticaja za pšenicu ja još lipe nisam vidio a zadnji puta sam išao u banku 9.listopada pitati jel ima šta na računu.veče me sramota dolazit pitati u banku.jer kako je več netko naveo da je isplata počela 30.rujna i bit če u narednih 7 dana sve isplačeno znači zaključno sa 7.listopada.hm i sad ajd idem da vidim ali nema ni kinte!i šta me najviše iritira nikad nemožeš čut preko državnog medija da su isplačene subvencije i poticaji.nekad sam to našao barem na ttx a sad nemogu ni tamo čut več ovako po pričama u selu i birtiji.katastrofa!
 
S

seljaček

Guest
Dali je netko od poljoprivrednika dobio poticaj za rane usjeve pšenica ječam ili su to dobili političari jer se po novinama piše o isplati poticaja a na terenu niko nema pojma o novcima lani za prvopraskinje isplačeno 27.9 ove god još ništa . cjena kukuruze u komi a oni poticaj nedaju nema novaca da se je*eš. Poticaj bi dobro došo za kombajn platit a i arende su tu. :scratch
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ni ja još ništa nisam dobio, no onako čisto za usporedbu -imam stambenu štednju i ni lanjski poticaj još nije došao a kamoli ovogodišnji no zato su mi hypo bankari uredno digli ratu za traktor 15 eura :twisted:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
pa ja sam dobio 30.09 cjeli iznos poticaja za psenicu.....
sada cekam jos preostali dio ja jecam.....
kopirao sam tekst sa mps na proslu stranicu gdje pise da je isplacen poticaj za psenicu u 4 zupanije -sto potvrdujem.
I onda pise da sljedeci tjedan dana ide isplata za sve kulture za sve zupanije....
a taj tjedan je prosao a nisu isplatili....
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
još ništa od novaca :cry: ili to samo ja nisam dobio ili zg županija će biti zadnja
 
Na vrh