• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,374
Evo jedan konkretni prijedlog. Postoji portal Agroklub koji piše o poljoprivrednoj tematici. Svatko se može učlaniti i učestvovati u komentiranju problematike. Postoji i info e-mail adresa na koju se svatko može obratiti sa pitanjima. Danas sam je i ja javio e-mailom da uredništvu ukažem na problematiku isplate poticaja i zamolim ih da obrade tu temu. Za kratko vrijeme dobio sam odgovor da se radi na tome kao i zahvalu na predloženom. To su mali koraci koje svatko od nas može napraviti u cilju da netko čuje naš glas. Bolje i to nego čekati da netko drugi rješava naše probleme, a taj se još nije ni rodio.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
269
Evo jedan konkretni prijedlog. Postoji portal Agroklub koji piše o poljoprivrednoj tematici. Svatko se može učlaniti i učestvovati u komentiranju problematike. Postoji i info e-mail adresa na koju se svatko može obratiti sa pitanjima. Danas sam je i ja javio e-mailom da uredništvu ukažem na problematiku isplate poticaja i zamolim ih da obrade tu temu. Za kratko vrijeme dobio sam odgovor da se radi na tome kao i zahvalu na predloženom. To su mali koraci koje svatko od nas može napraviti u cilju da netko čuje naš glas. Bolje i to nego čekati da netko drugi rješava naše probleme, a taj se još nije ni rodio.
Naš glas se trebao čuti 17.4. ali smo svi ćutali i sad se čudimo ko pura d..ku, država je u bankrotu, sad izvlače novce od građana raznim obveznicama a EU novci su presušili ili su pokradeni.

Kako ti znaš za koga sam ja glasao?
Nisam mislio samo na tebe osobno, većina je odlučila i to najviše tamo gdje su najviše zakinuti.

Kad smo kod glasanja. Da li je tko vidio novog ministra terenu i da li je možda imao priliku da se mu se izjada i ukaže na svoje probleme i potrebe? :unsure: Nije valjda da je najprije otišao na godišnji da se dobro odmori prije najavljenog obilaska terena. Osobno. ja bih najviše volio da me posjeti bivša ministrica. Imam spreman poklon za nju. Mogu za njega zavezati i mašnu, ako treba.
Mislite da su samo onako dali 2 resora koji propadaju DP-u, dali su ih da ne budu oni krivi za ovo što se događa, znali su i pripremili sve unaprijed.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,650
Kad ovo vidim nezz da li da plačem il vrištim jer ponovno smo sje...do kraja 🫣
Sve te potpore sam uklalkulirao u investicije, zadužio se za traktore i kredit za kupnje zemljišta i što sad ? Sad u minusu 30 000 eura cca 🤯 a to mi je godišnja rata za traktore...bolje da sam kupio dva stana ( traktori i zemlja 300 000 eura , bez ikakvih mjera) ... i kako sad dalje? Po drugi puta ispao naivna budala od strane našeg ministarstva 👏🙈
sjećam se kako su dječaci i djevojčice dizali farme mliječnih krava, i oni su imali kalkulacije...danas ih je još malo u proizvodnji (nedaj bože takve budućnosti u tvom slučaju).
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
150
O sjećam se kolapsa sa mljekarstvom jako dobro, imali smo 65 muznih + pomladak, cca 100 sveukupno 🫣
Trebalo nam dvije godine da se izvučemo iz gabule 😮‍💨 za ovo vrijeme smo mislili drugačije je, u EU smo, propisani su minimumi 😁 i kalkulacije su rađene po tome. Potpore u investicije, zarada od bikova, mlijeka za tekuće troškove... ( još uvijek imamo 20tak muznih krava 🙈) s ovim uništavaju i onaj zadnji entuzijazam koji smo imali za poljoprivredu 😡
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,376
Ne pričamo mi o kapanju. Za mene je to lijep iznos koji mi fali.

Predao sam svu dokumentaciju na vrijeme i još ju je djelatnica agencije pregledala i rekla da je sve u redu.

I šta sad ako kažu da nema dokumentacije?

Ja nikakav dokaz nemam da sam predao.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,376
Nikakvu kopiju ja ni prošle ni ove godine nisam dobio. Niti mi je ista vraćeno.

Samo su uzeli i rekli hvala

Evo ove godine sam nosio račune i kutije od žutih ploča. Uzeli i rekli hvala.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,448
zahtjev kad predaješ ne dobiješ nikakvu kopiju. predaš, udari pečat i to je to. ja sve predajem digitalno pa imam barem kakav takav dokaz da sam sve predao, ali mi isto tako ništa ne znači, jer dobio sam do sad samo predujam i ništa poslije. fali isto iznos....
 

MarkoD

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
110
Ne razumijem kako ja dobijem dva primjerka. Jedan predajem u agenciju a drugi ostaje meni. Isto tako sa svim onim silnim obrascima.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,376
Ako sad kažu da nisu isplatili zbog obrazaca. Ubuduće ja tražim da se netko potpise na moj primjerak i stavi datum.
 

Jay_d

Član
Tu od
17 Velj 2022
Poruka
93
Zvao djelatnicu u agenciju. Kaze da je sve odobreno po starim mjerama, tipa 10. Dok ove nove mjere 70....ce biti tijekom srpnja. Znaci, u tijeku je isplata sredstava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh