• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
Nove spoznaje:
Bit će do 30.06. Sve.Ali je mali problem što ćemo biti nemalo pokradeni!

Za konzervacijsku su obećali 250€, minimalno zajamčeno 170, a nama će isplatiti 80 €/ha uz isprike da nemaju više ali sami smo si krivi,jer smo svi previše ekološki oscvješteni pa nas se previše prijavilo.

To je to,kukajmo plačimo ali tako će bit
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
434
Treba tužiti ukoliko isplate manje, nema zakonske osnove za isplatu manje od minimalno propisano pravilnikom!
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Treba pročitati pravilnik od prošle godine, sitna slova, što kažu ako se premašuje vrijednost omotnice po pojedinoj mjeri. Dam se kladiti da se reciprocno smanjuje svima 😵‍💫😬
Znači da se ostvaruje kao što smo i sumnjali, tako će biti vjerojatno sa svim mjerama, zato nas sad i češljaju 😠
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Čitam malo o plinari (zagrebačkoj) pa ova naša Država nikom ništa ne isplaćuje ni njima nisu godinu dana centa isplatili,,,,šta ovi mafijaši misle samo brat razne namete a ama baš ništa što trebaju ne isplaćivati,,,,šta je u glavi tim jeb...vladajućima!?
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
298
A šta da se piše ja zovem onu ljubaznu gospođu na 774 da me barem opet slaže ali ni ona se ne javlja više.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
394
A kaj da više pišemo,@luka ,uložili smo rad,novac i trud i za to dobivamo ništa....
Svaki dan jedno te isto ...
Stvarno sam takve volje , da bi najradije da više niš ne prijavljujemo osim osnovnih 10 ha.
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Ako stvarno isplate ni pola od onoga što se trebalo za ekološku, eko sheme itd.

To će biti stvarno sramota. Ne sramota nego kriminal.

Bitno da se ima za povećanje plaća državnim službenicima, inkluzivne dodatke i 500 drugih gluposti..

Jer jedan upravni referent je bitniji od poljoprivrednika.

U našoj državi uvijek bio i uvijek bit će..
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
165
Nemam što pisati, sav svoj proizvod rasprodajem pod onim dam da prodam da imam za mjesečnu plaću, doprinose, porez i ratu kredita. Čekam još ovu god da mi izađe 5 god od kad sam dobio mjeru 6.1., i lijepo malo po malo smanjivati... ne mogu se žaliti, ni bacati štapom u Bogu, gura se nekako, ali jednostavno nemam sredstava za potrošni materijal, popravke, gorivo, foliju,mrežu, veterinare,registracije.. to je sav moj luksuz u što ja ulažem..umorio sam se od svega ovoga, iskreno meni se gadi ova situacija u ovoj našoj usranoj državi
 

Veselko

Član
Tu od
16 Stu 2023
Poruka
56
I meni pajdo moj sve mi se gadi tolko da necu više ništa ni radit ni prijavljivat potpore na svojih 5 ha.sta imam prodacu na crno i doviđenja apprrr i svi pa nek uvoze smece nek se narod truje

Čitam malo o plinari (zagrebačkoj) pa ova naša Država nikom ništa ne isplaćuje ni njima nisu godinu dana centa isplatili,,,,šta ovi mafijaši misle samo brat razne namete a ama baš ništa što trebaju ne isplaćivati,,,,šta je u glavi tim jeb...vladajućima!?
Samo od turizma misle ubirat
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Nemam što pisati, sav svoj proizvod rasprodajem pod onim dam da prodam da imam za mjesečnu plaću, doprinose, porez i ratu kredita. Čekam još ovu god da mi izađe 5 god od kad sam dobio mjeru 6.1., i lijepo malo po malo smanjivati... ne mogu se žaliti, ni bacati štapom u Bogu, gura se nekako, ali jednostavno nemam sredstava za potrošni materijal, popravke, gorivo, foliju,mrežu, veterinare,registracije.. to je sav moj luksuz u što ja ulažem..umorio sam se od svega ovoga, iskreno meni se gadi ova situacija u ovoj našoj usranoj državi
To sam napravio ima 2 godine smanjio stado pa ga opet dizao,,,,ne neću prodati ništa već po svom a te njihove kontrole bar kod mene više nemaju tu neku težinu živo me ona stvar boli šta će pisati i kažnjavati al nije ovo priča sad neka tako je bilo ima 5 mjeseci kad su došli kaže fali to,,,sine ajd opusti se rekao sam mu fali jedna oznaka na 337 ženskih grla (a to je ovo ono) reko mu asu pisi što hoćeš i odradi što imaš moram nahraniti BLAGO,,,,nije više bogami baš bio/bili riječiti,,,uopće im ne treba davati na važnosti nek se jeb......a da ću zbog tih jada prodavat hoću al na način koji ja hoću!!!!!
 

osijek2012

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
6
Najbolje od svega je kada kazu isplaceno je 70% kroz avans..oni jednostavo neznaju sta je avans poticaj za svinje za 2023 koje smo hranili tovili prodali poklali nismo dobili a 6.mj 2024 je,eko poticaj takoder..smatraju nas za budale sada ce nam smanjiti poticaj za 50% jer eto mogu tako..umjesto da nam podizu poticaj u skladu sa inflacijom nama poticaj isti kao prije 10 godina i jos cemo biti sretni ako i dobijemo pa makar i tih 50% poticaja..katastrofa
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
394
Pa ni u našim blagajnama nije bilo novaca užasne 2023 g. Pa smo svejedno platili analize zemlje,zeolit...ovo ono...sve odradili i sad na kraju ništa.
Najbolje bi možda bilo da nas neki šeik kupi,jer sami ne znamo biti gospodari.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
252
No i sad posto nece biti novci za te eko sheme ocito, i za taj izvoz gnoja
Hocete li i iducih godina to prijavljivati?

Ja sam bas mislil polako mozda prijeci na konzervacijsku, bez oranja, ali kak je stanje definitivno nema sanse
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Ovaj e-mail sam poslao u HPK prije par dana. Poslao sam to i Mati Brlošiću na uvid. Očekivao sam odgovor, ali ga nije bilo, kao ni na prethodne dopise koje sam im pisao. To je samo još jedan od dokaza da se pustim pisanjem i kukanjem po forumima problemi neće riješiti.

Pozdrav,
javljam se sa pitanjem da li vam je poznato da kasni isplata poticaja za ekološku proizvodnju?
Najava je bila da će isplata uslijediti prije Uskrsa, ali od toga do dana današnjeg ništa. Koliko vidim da se ni HPK po običaju na javlja i traži rješenje problema.Pitam se ponovno čemu i kome služi HPK i tko je progurao da smo prema zakonu dužni biti njezini članovi? Da li HPK brani interese poljoprivrednika ili vladajuće kaste? Što je sa pustim obećanjima koje ste navodno postignuli sa vladom? O poljoprivredi nema nigdje ni riječi. Kao da je netragom nestala. Predlažem da se i HPK raspusti. Dajte svi ostavke pa neka poljoprivrednici ponovno izaberu novo vodstvo koje će ih braniti od vladajuće politike. Čini mi se da je Pokrovac napravio više koristi sa par traktora na cesti od HPK koja je izgleda sama sebi svrha ili je u funkciji vladajuće politike da ima na taj način pod kontrolom poljoprivrednike koji se, na žalosti, ne znaju drugačije organizirati.
Nadam se da će ovo pročitati predsjednik HPK. Gledam ga prije par dana u Otvorenom kako veli da bi konačno trebalo staviti karte na stol i razgovarati o protugradnoj zaštiti jer bi onda poljoprivrednici bili jako veseli. Da, razgovarati i to desetljećima pa bi se onda našlo možda neko rješenje, a do tada neka tuče tuče muku seljaka. Sigurno neće potući ništa plenkovićevo ili vučkovičkino, dabrino... jer se oni time ne bave. Tu treba jaka kičma i ne možeš biti anemičan.
Vjerujte, poljoprivrednici bi bili jako veseli da se ukine HPK jer je ona samo još jedan namet na svakodnevnu njihovu muku.
I da završim sa onom narodnom koja veli da selo gori, a baba se češlja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh