• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Ovi iz agencije raspisali novi natječaj za mjeru 76.01 (osiguranje usjeva), a nisu još isplatili ni centa za prošlu godinu

Eko ide obično zadnje sa poravnanjima, ali ove godine očekuje oko 15.4
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
139
Nikad se nije ovako sića isplaćivala, kao ove zadnje dvije god.. čujem od svojih kolega, jednom 100, dr 50, trećem, 200 e, itd...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Imam pitanje, ako je netko imao istu situaciju...
Vani na terenu imam parcelu 1.15ha..u arkodu su 4 parcele. Kupovao sam, okrupnjavao. Prenosio sam prava na tim parcelama. Imam za sve prava na placanja. Planiram ove godine podnosit zahtjev za mjeru 70.02.03 cvjetne trake. Za tu mjeru mora biti povrsina min 1 ha. Ako spojim sve te parcele u jednu dal ce i sva prava na tim parcelama spojit? Bio sam dns u agenciji i nisu mi mogli provjerit prava na svim parcelama. Nznm iz kojeg razloga. Ocito sluzbenica.nije znala to provjeriti. Pa ako je netko spajao arkod parcele da moze potvrdit da nema problema sa pravima. Hvala.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Moraš imati 1ha pod cvjetnim trakama da bi ti se uzelo u obzir,a ne parcelu veličine 1ha.
I max 30% smije biti u cvjetnim trakama,5 godina ti je obveza biti u tome.
Tako da npr tabla od 10ha,max smiješ 3ha zasijati u te trake...raspitivao sam se i ja,pa odustao..
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Hm...onda sam.ja.nesto krivo shvatio...moram jos jednom pitat u agenciju...a bio sam tamo i raspitivao se ali mi nisu dobro objasnili....
 

Mladen 1707

Novi član
Tu od
25 Velj 2023
Poruka
10
Moraš imati 1ha pod cvjetnim trakama da bi ti se uzelo u obzir,a ne parcelu veličine 1ha.
I max 30% smije biti u cvjetnim trakama,5 godina ti je obveza biti u tome.
Tako da npr tabla od 10ha,max smiješ 3ha zasijati u te trake...raspitivao sam se i ja,pa odustao..
Mislim da parcela minimalno mora biti 1ha,a cvjetna traka može bit na minimalno 30% znači 3000m2 cca..S tim da mora biti minimalno dužine 100m a 5 m širine.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Po napisanome sam skužio da si shvatio kao i ja na prvu..i onda pa to je predobro da bi bilo istinito,zatim hladan tuš.
Ali šta ćeš,bolje na vrijeme shvatiti,nego ući u to i onda problemi..

Edit: tako je,3000m2 na 1ha parceli je max,ali fali ti jos 7000m2 cvjetnih traka da se računa...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Mora biti tabla 1ha...ali sad mi je jasnije...30% parcele max...nemam 4 table po 1ha da skupim dovoljno...
 

Mladen 1707

Novi član
Tu od
25 Velj 2023
Poruka
10
Po napisanome sam skužio da si shvatio kao i ja na prvu..i onda pa to je predobro da bi bilo istinito,zatim hladan tuš.
Ali šta ćeš,bolje na vrijeme shvatiti,nego ući u to i onda problemi..

Edit: tako je,3000m2 na 1ha parceli je max,ali fali ti jos 7000m2 cvjetnih traka da se računa...
Meni je rečeno da ne mora biti 1ha da bi se moglo prijaviti za cvjetnu traku.uvjet je samo ta veličina parcele i postotak koliko smije cvjetna traka zauzimati.Znači ako je parcela 1ha može se prijaviti traka Max 0.3 ha
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Jadne li poljoprivrede i poljoprivrednika kad umisto hrane moraju uzgajati cvitne trake. Sve je otišlo u tri kurca kad više love dobiješ za cvitne trake,leptire i ostala sranja koja nemaju blage veze s proizvodnjom. Umisto da nagrađuju ljude koji proizvode konkretne proizvode ovi pederčići iz brisela prave od nas budale
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Još bi trebala ići ona područja sa prirodnim ograničenjima ako se ne varam u sklopu ovoga sada..
 

gelema4

Član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
23
Prošle godine su neke općine i gradovi izbačeni iz područja sa prirodnim ograničenjima(ZPO,GPP...) i ministrica je obećala kompenzaciju istima u visini potpora kolike su bile proteklih godina.Ima li tko kakvu vijest u vezi navedenog?
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
164
Naj bolje da mi svi seljaci odošmo u pekare ...tu nas boli racku za leprire i za zatopljenje ...malo brašna puno vode i aditiva i eto para ...dobro nema potpora ali kolike su sad može se i bez njih ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh