• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
62
Ja čekam 30.06., prije toga ne očekujem ništa, ako me iznenadi prije super, ako ne ništa. Dosad su uvik sve isplatili, jedini problem su manji iznosi nego prijašnjih godina
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Ima li danas šta za nas šta nismo ništa vodili,,,,mladenko pitam za nas šta nas to zanima!?
Pa bili su izbori, kaj neznas, ak zna se, bude slozio vecinu, biti ce do bozica, u iduce 4 godine, trebao si to do sada nauciti....;) 🤣😅🤣😅🤣😅
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
92
Dosta sam dobro upoznat kako funkcioniraju ministarstva , moram priznati da naše vjerojatno drži vrh kolone po neorganizaciji...ako smo morali predati sve one obrasce do 31.12 što se čekalo do sada s unošenjem i provjerama? Oni će nas provjeravati do 2025 🙈 još mi je zapelo za oko da ispada da smo mi svi " lopovi" jer eto to je europski i hrvatski novac i zato treba 100 provjera ( gdje je nestao monitoring ? ) Izgleda na lijepe oči ga dijele a ne zato što radimo 🤔
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Ma nije u tome problem,mogu oni uplatiti a ako kod nekoga nije nešto u redu taj će vraćat novac s kamatama,problem je što je novac otišao u druge svrhe pa ga sada nema a ministrica ne smije pisnuti bilo šta jer je samo figura,čeka se da krene turistička sezona i da se malo napuni proračun pa će ići na kapaljku i poslje 30.06...i tko će im šta,možda razjedinjeni poljoprivrednici?!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
92
Da, na žalost razjedinjeni 😔 komore nemamo..i oni to sve dobro znaju i iskorištavaju...smeta me pristup, kao što bi htjeli, veći dio je isplaceno..a cca 30 i nešto posto manje novaca nego prošlo razdoblje , barem kod mene 😬🫣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
56
Pošto se HPK spominje,evo napokon sam dobio odgovor od njih. Brinu se oni za okoliš,eto da nebi rekli, ali i dalje nisu odgovorili na moja pitanja 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-02-18-47-23-102_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2024-05-02-18-47-23-102_com.google.android.gm-edit.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 61

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Ma nije u tome problem,mogu oni uplatiti a ako kod nekoga nije nešto u redu taj će vraćat novac s kamatama,problem je što je novac otišao u druge svrhe pa ga sada nema a ministrica ne smije pisnuti bilo šta jer je samo figura,čeka se da krene turistička sezona i da se malo napuni proračun pa će ići na kapaljku i poslje 30.06...i tko će im šta,možda razjedinjeni poljoprivrednici?!
Tako je svima manje ali to je EU omotnica...naše ministarstvo radi preraspodjelu po onome kako njima paše a za svako obr.razdoblje podobni budu pripremljeni.Problem je i u tome što se u predpristupnim pregovorima pregovaralo za omotnicu od 650.000ha a sad imamo više od 1.000.000ha pod potporama a dobije se za 650.000 i zato je sve smanjeno...znači prije više od 10.god nije odrađen posao i trpit će poljoprivrednici sve više a potpore će biti manje kad se izjednače prava i jer nema kontrole tko,koliko i šta radi
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
70
Pošto se HPK spominje,evo napokon sam dobio odgovor od njih. Brinu se oni za okoliš,eto da nebi rekli, ali i dalje nisu odgovorili na moja pitanja 😂
Pa meni je to čak ok, samo bi trebala postojati opcija papirnatog za one koji to žele (odnosno, s obzirom da se radi o poljoprivredi, trebalo bi biti papirnato sa opcijom digitalnog).
Ili još najbolje, neka svima direktno skinu sa poticaja tih par eura/neka to apprrr/ministarstvo direktno njima uplati da sa tim ne dave.

Tako je svima manje ali to je EU omotnica...naše ministarstvo radi preraspodjelu po onome kako njima paše a za svako obr.razdoblje podobni budu pripremljeni.Problem je i u tome što se u predpristupnim pregovorima pregovaralo za omotnicu od 650.000ha a sad imamo više od 1.000.000ha pod potporama a dobije se za 650.000 i zato je sve smanjeno...znači prije više od 10.god nije odrađen posao i trpit će poljoprivrednici sve više a potpore će biti manje kad se izjednače prava i jer nema kontrole tko,koliko i šta radi
Ostatak EU isto ima smanjene poticaje, i zato su bili prosvjedi... Ukrajina, zelena energija, korona, usporena ekonomija... sve je to doprinijelo
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
92
Nažalost ne , većina ostalih ima 220 eura osnovno a naše će biti 135 mislim nakon ujednačavanja 😬
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
56
Pa meni je to čak ok, samo bi trebala postojati opcija papirnatog za one koji to žele (odnosno, s obzirom da se radi o poljoprivredi, trebalo bi biti papirnato sa opcijom digitalnog).
Ili još najbolje, neka svima direktno skinu sa poticaja tih par eura/neka to apprrr/ministarstvo direktno njima uplati da sa tim ne dave.
Apsolutno se slažem. I za obje verzije i za automatsko skidanje sa poticaja. Briga me za tih 10€. Ali da ne mogu odgovoriti na pitanja koje sam postavio uvezi starijih osoba koje ne znaju na danasnju tehnologiju,te to zanemariju,zapravo pokazuje koliko ih je briga. Svi ostali mogu slati uplatnice/račune na adresu jedini HPK ne može,jer eto po njima oni su zaštitnici prirode. 😂
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Pa meni je to čak ok, samo bi trebala postojati opcija papirnatog za one koji to žele (odnosno, s obzirom da se radi o poljoprivredi, trebalo bi biti papirnato sa opcijom digitalnog).
Ili još najbolje, neka svima direktno skinu sa poticaja tih par eura/neka to apprrr/ministarstvo direktno njima uplati da sa tim ne dave.


Ostatak EU isto ima smanjene poticaje, i zato su bili prosvjedi... Ukrajina, zelena energija, korona, usporena ekonomija... sve je to doprinijelo
Kakva smanjena ekonomija i sve drugo,cijena svega rastu,plaće u svim sektorima idu gore pa i mirovine..prate inflaciju, jedino poljoprivredni proizvodi i potpore idu dolje,jasno je da poljoprivreda Europi nije potrebna a kad bude neće više biti onih koji se tim sektorom bave
 
Na vrh