• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ispumpavanje septičke - gnojidba

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@ Johabica jos jednom odličan post
Meni lokalni frajer ispumpava septičku par godina zaredom i pita kam da vozi,reko sto dalje pa on odveze kod sebe na polje
Stari u selu a i sire su mi pričali da si iz septičke znali vozit,tada jos ručno pod zelje
Iako sam vidio i slučajeva poderane stolice u štali kraj krava pa sve skupa na gnoj

Velika razlika je bila kaj tad ,prije 50+ godina nije bilo veš mašina,pralo se s domaćim sapunom a plavi radion se kupivao na deke

No,no,pa nisam ja baš tako stara ,ajd da smanjimo malo za nekih dvadesetak godina pa krenemo lagano prema danas.:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo da i ja svoj način zbrinjavanja opišem...
ima jedna njiva uz šumu, mi je zovemo šilj...tu se nekad kosila štraja (nastor, stelja, slama) za kravice, svinje i ostalu živinu...a šilj je dobila ime po mješavini siteva i ostalih močvarnih trava koje tu rastu...
površina jedna ral, i tu ja vršim zbrinjavanje svoje septičke jame...uglavnom preko ljeta jer se zimi najčešće ne može tu ući traktorom i cisternom...
e sad, krava i ostalih životinjica više nemam, ali imam plastenik u kojem grijem flance...pa ja ljeti lijepo pokosim taj šilj, osušim, zbaliram i spremim u sjenik...da bi sada to koristio kao izvor topline za male biljke...malo suhih drva, bala suhog šilja i miran sam bar 2 sata...
inače, taj šilj gori kao da je mastan, slama od žitarica mu nije ni do koljena....
a kak sam došal na tu ideju?...pa vidil sam na televiziji da takve brzorastuće biljke (sit, šaš, trska) koriste u bio prečistačima....ako može švaba, mogu i ja!
šlus!
il me nek johabica ispravi, ona ipak zna bolje njemački...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma Darijus,alles ist im ordung.
Sad,ja znam šta sam htjela reći,ali jesam li dobro napisala...:biggrin::biggrin::biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh