• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivica

I

ivica

Guest
Pozdrav svima
,moje ime je Ivica ,
zivim u malom mjestu izmedu koprivnice i ludbrega,
bavim se stocarstvom tj. proizvodnjom mlijeka
pa evo da malo opisem svoje gospodarstvo

Radimo oko 80 jutara zemlje + 30 jutara prirodnih livada (vecina toga u zakupu)
sjetvana struktura:-25 jut taljanski ljulj
-30 jut kukuruza (18 silaza +12 zrno)
-7-8 jut psenice
-3-4 jut jecma
-nasto sitno isprobavamo s lucernom i crvenom djetelinom
Mehanizacija:traktori -Fendt 312 -91.g. +pr utovarivač
-Case 5125 -92.g. +pr utovarivač
-Mf 178 -72.g.
-Imt 533 74.g.

priključci-rolo balirka+omotac -Krone combi pack 1250 -99.g.
-mikser prikolica -strautmann verti mix 900 -08.g.
-balirka kocka -claas markant 41
-plug Rabe -okretač 3*16
-roto brane Howard 3m
-sijačica za žito Reform 3m
-sijačica za kukuruz 4 reda Becker
-kosa Fella 185
-Pauk Fahr 4m ,sakupljač Pottinger 2,80m
-prikolice 7,5,4t.....

evo malo slika
P9180041.jpg

PA080005.jpg

PA110036.jpg

DSC00903.jpg

DSC00906.jpg

DSC00971.jpg

DSC00357.jpg

DSC01017.jpg

DSC01038.jpg

DSC01059.jpg

DSC01070.jpg

DSC01071.jpg

P1190014.jpg

P6120109.jpg

P6220164.jpg

P9030027.jpg

P9030052.jpg

P9030074.jpg

P9120075.jpg

P9170141.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
dobrodošao :D

vidim imaš finu štalicu, tak sam si i ja nekaj zaplaniral u manjim gabaritima, bitno je da je na kruti gnoj

daj mi reci na ovom kosom podu, to krave guraju drek, da li je potrebno ručno čiščenje sa kosog djela ili sve ode dolje pa samo nastirete sa slamom

ako bi mi mogao reči kolko je koštala ova štala pošto mislim da je trebala bit jeftinija do onih sa lagunama, može i na pm

el još šta siješ do krmnih kultura ili samo ljulj, djetelinu lucernu i kukuruz za silažu, kako ti se je pokazala crvena djetelina
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ivica dobrodošao lijepi strojevi svaka čast a i vidim farma novo napravljena sviđa mi se.vidim niti jedan traktor nema primilegiju osim 533 :scratch ili nemaš slika od njega? a gdje ti je s fenda pr utovarivač?
ovakvog 178 je imao moj susjed super traktor al on ga je prodao jer je htjel nešto s prednjom vučom sad je kupio 3060 i malo mu je žal kaj je prodao tog 178 sad
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobrodošel podravec, svaka čast na gospodarstvu, štala mi je super, a i kravice u njoj, da barem imam ja mjesta doma za takvu štalicu, samo malo manju! :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro nam došao, lijepi strojevi. Neka te samo služe
 
I

ivica

Guest
bogec kaže:
dobrodošao :D

vidim imaš finu štalicu, tak sam si i ja nekaj zaplaniral u manjim gabaritima, bitno je da je na kruti gnoj

daj mi reci na ovom kosom podu, to krave guraju drek, da li je potrebno ručno čiščenje sa kosog djela ili sve ode dolje pa samo nastirete sa slamom

ako bi mi mogao reči kolko je koštala ova štala pošto mislim da je trebala bit jeftinija do onih sa lagunama, može i na pm

el još šta siješ do krmnih kultura ili samo ljulj, djetelinu lucernu i kukuruz za silažu, kako ti se je pokazala crvena djetelina

sto se tice ciscenja treba jedan dio rucno pukupiti (ukupno 30min dnevno),a sto se tice potrosnje slame za puni kapacitet bi trebalo oko 500 bala godisnje sto je 50-60 jutara psenice ,to kod mene nije problem kad ima dosta ratara oko mene pa vecinu slame dobim badava ,nastirem mikser prikolicom

cjena stale je sa pdv 1,300,000kn + 250,000kn oprema (izmuziste,skreperi,zabrane,pojilice,pregrade-sve DeLaval)

kapacitet stale je 40 krava u laktaciji + 30 druga strana -junice i suhostaj

isprobavali smo svasta ali se ljulj za krave pokazao najbolji ,krave ga puno rađe jedu neg luc ili crv dj(govorim o sjenazi),
crvana djetelina se u prinosu pokazala cak boljom od lucerne ,malo je na pocetku problem sa korovam ali u ljetnim mjesecima onda imas dva dobra otkosa dok ljulj vec izgori

kikic MF kaže:
ivica dobrodošao lijepi strojevi svaka čast a i vidim farma novo napravljena sviđa mi se.vidim niti jedan traktor nema primilegiju osim 533 :scratch ili nemaš slika od njega? a gdje ti je s fenda pr utovarivač?
ovakvog 178 je imao moj susjed super traktor al on ga je prodao jer je htjel nešto s prednjom vučom sad je kupio 3060 i malo mu je žal kaj je prodao tog 178 sad

u sezoni je vecinom otkapcen jer fendt balira a case sluzi za utovar
 
R

Rajtek

Guest
Kak si zadovoljan s Caseom???
Jeste ga kupili novog ili polovnog, kolko para???
Koje godiše, kolko radnih sati???
Alaj sam navalio s pitanjima.....
Sorry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
I

ivica

Guest
Rajtek kaže:
Kak si zadovoljan s Caseom???
Jeste ga kupili novog ili polovnog, kolko para???
Koje godiše, kolko radnih sati???
Alaj sam navalio s pitanjima.....
Sorry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pa mogao bi biti i zadovoljniji ,ali za ono cemu sluti je dobar ,kao utovarivac ,
kupili smo ga prije god dana ,ima oko 7000rs .92.g. ,12000€
 
I

ivica

Guest
kikic MF kaže:
a kako ide fendt godina koja kolko rh? a što nemaš kardan naprijed?

super ,91.g. ,tak je bilo orginal
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Dobro došao!!! Odlična ti je ona prikolica za rolo bale! Koliko komada stane na nju? Jel oče to Claas vuči?
 
I

ivica

Guest
toma84 kaže:
Kaj fali Case-u??? Ne izgleda loš traktor.

pa nemoze se mjeriti s fendtom

marko hurlimann xa86 kaže:
Dobrodošao :!: ;)
ono tvoj Claas???
ljepa farma i strojevi..

od rodaka
 
J

jokapz

Guest
hey dobar provod na forumu... ;) ;)
odma pitanja kak fendt..... i jel preporučuješ nekom bavljenje stočarstvom.
Tvoje iskustvo???? :prayer:
 
G

GROF

Guest
POŠTOVANJE IVICA!

...dobro došal na najbolji poljoprivredni-forum!., svaka čast i fala na predivnom imanju; sve je uredno, pedantno, od štale, zemljišta, traktora - raznoraznih strojeva, do kravica ke lipo poziradu u predivnoj štali!., ma ča pisat?., tvoja ocijena čista petica., znam da je poljoprivreda svih grana, vrsta - podvrasta teška i preteška za delat!., i naravno, uz sve znanje, trud, muku, prašinu, smrad, buku, znoj,.../DA NENABRAJAM DRŽAVNE BEZVEZNE ZAVRZLAME, KVIZOVE, BIG-BRATERE U POSTUPCIMA MORA DOKUMENTACIJE!/., još čovik na samom kraju balade treba čekat i onoga gore!., samoga, dragoga BOGA! da se na kraju svih velikih i teških poslova smiluje pa da sve bude kako treba bit!...

...bla,bla,bla,... ma ode ja naširoko i predaleko., svako dobro u budućem obavljanju "poljoprivrede"., Bog! te blagoslovijo., tebe i tvoju predivnu obitelj ka sve to nosi na svojim ledjima!., svaka čast!..., svi "ivice" u predznaku imena su dobri ljudi!!!

bog!., sretno, čitamo se...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A normalno da se ne može mjeriti... Fendt je stroj od traktora. Želja mi ga je imat, pa makar i kakog malog od 60ks 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh