• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izbor male motorne pile

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@savo ..ne mislim ja sad kokretno na tebe ,ja sam geneeralizirao problem ...svi ..pa i ja koristim taj izraz ..
ZJ kaže da bi on kupuje stvari jednom u životu ..
Jednom u životu se kupovala ona stara štilovka 08
http://www.motorsaegensammler.de/Stihl-08.htm
btw pogledaj dolje na back razvoj ,možda ti se svidi koji model

Danas toga više nema ...ako nemaš servis u blizini ,moš plakati ..
zaboravih napisati na partnerici je pukao amortizer /feder nakon pola godine .. sad ima sigurno 7-8 godina ..i kaj sad ,da veiim da nevalja ..valja ..
2 lanca u 7-8 godina nije mjeriolo da bi se prosudilo o kvaliteti ..
Možda bi ona u šumariji radila 2-3 mjeseci ..i nakon toga ju morao u kanti nositi doma ...

@zbalija ne bi se usudio preporuciti nikaoga osim sebe :mrgreen:
 
H

highlander

Guest
Ako trebaš dobru laganu i pouzdanu, isto tako i dugovječnu (što se motora tiče) pilu a da nije Sthill, onda je to Jonsered CS2141. Zašto? Zato jer je to ustvari Husquarna (koja je kupila Jonsered), s time da je svaki model prvo Jonsered, čisto mehanički, bez elektronike, a kad je model dobro uravnotežen i isproban, dobiva ime Husquarna i ugrađuje joj se najnovija elektronika (pomoć pri paljenju itd.). Dakle, Jonsered nema elektroniku (čitaj moguće probleme), nego čista mehanika s vrhunskim motorom. (Imam i Sthill, i tvrdim da je Jonsered bolji u klasi) Na tu malu pilu koja je lagana, i ima profesionalni ovjes, možeš staviti mač 40 ili 42 cm bez bitnog gubitka snage, ali ti preporučam da ostaviš serijski 38 cm s kojim je pila zvjer. Ako znaš šumarski posao nema tog drva (što se debljine tiće) koje nečeš srušiti. Lagana je i možeš je dugo držati bez zamora (možeš s njome pisati-doslovno),(naravno, nema pritiskanja pilom ni pod razno). Ako si početnik, oprašta "opasne dodire" gornjim vrhom mača, tj. zbog male težine i takve konstrukcije lanca, lako se zadrži , te rijetko kada dođe u situaciju da pri tome dođe do aktiviranja kočnice.
to je moje subjektivno mišljenje, a ti odlući. BTW košta cca 2600 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
highlander kaže:
Ako trebaš dobru laganu i pouzdanu, isto tako i dugovječnu (što se motora tiče) pilu a da nije Sthill, onda je to Jonsered CS2141...

Hvala na savjetu.
Kupil sam Jonsered CS2152, i odmah prije kupnje zamijenil vodilicu originalnu vodilicu 18" (45cm, 1.5mm) za 15" (38cm), debljine članka 1.3mm (0.325).

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
slatky kaže:
[youtube youtube]
Ovo je meni jako paušalni zakljucak , ne poznajem husqvarnu ..možda ona vuce zrak s desne strane gdje tip ne baca piljevinu ...bla,bla,bla
Mene se više dojmilo koliko "štilovka" više vibrira u odnosu na huskija .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
slatky kaže:
misliš ovo
Ovo se može gledati kao čista namještaljka , mislim da husqvarna nije zapostavljena na ovom dijelu tržišta zbog svoje nekvalitete , nego je tradicija naših "jugošvaba" bila da iz njemačke nose "štilovke".
I to je povuklo zatupnike , mrežu trgovaca itd.
 
F

fergazer

Guest
slatky kaže:
misliš ovo

hm.
dost radim i cini mi se da je nekak slabo zadimio huso. jel opce upaljena?
da ne velim da je anti vibra na stihlu na spoju motora i upravljackog dijela, a ne na kucistu motora
ne znam, nisam neki strucnjak al imam dve stihlovke, a imam godina i godina staza s drugim markama i na stihlu sam stao, ne da mi se vise istrazivat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Što mi uradiste od teme? :scratch :lol:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
kod testa s piljevinom se radi o tome da husqvarna ima tzv. air injection.....nesto kao centrifugalni filter a ne usis s desne strane
puknuti kaže:
Ovo se može gledati kao čista namještaljka , mislim da husqvarna nije zapostavljena na ovom dijelu tržišta zbog svoje nekvalitete , nego je tradicija naših "jugošvaba" bila da iz njemačke nose "štilovke".
I to je povuklo zatupnike , mrežu trgovaca itd.
prije da glavnu ulogu igra cijena
radili su nasi i u austriji iskljucivo sa husqvarna i jonsered pilama ali rijetko ko odrijesi kesu za pofi husqvarnu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
edosoko kaže:
kod testa s piljevinom se radi o tome da husqvarna ima tzv. air injection.....nesto kao centrifugalni filter a ne usis s desne strane
puknuti kaže:
Ovo se može gledati kao čista namještaljka , mislim da husqvarna nije zapostavljena na ovom dijelu tržišta zbog svoje nekvalitete , nego je tradicija naših "jugošvaba" bila da iz njemačke nose "štilovke".
I to je povuklo zatupnike , mrežu trgovaca itd.
prije da glavnu ulogu igra cijena
radili su nasi i u austriji iskljucivo sa husqvarna i jonsered pilama ali rijetko ko odrijesi kesu za pofi husqvarnu
Nebi vjerovali, ali ovo stvarno dobro radi. Imam dvije pile, nova mala s turbo-čišćenjem i stara profi bez toga. Na staroj malo-malo pa filter treba čistiti, a na novoj nikaj!
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
najbolji izbor za malu motorku ti je stihl ms 260
imaju je u šumarijama
to je strašno jaka i izdržljiva pila koja se ne kvari često a uz to je izuzetno lagana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Tema može pod ključ, kaj se mene tiče. Odabral, kupil, požalil (kaj nemam još koju... :lol: ).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh