• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izbor male motorne pile

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Htio bih kupiti malu motornu pilu. Gledal sam Husky 353/ Jonsered 2152
i ove novije: Husky 450e/Jonsered 2250s.
Treba mi mala i lagana pila (kao druga) za povremeno korištenje.
Ima li tko kakvo iskustvo s nekim od ovih modela, i generalno s pilama koje imaju plastični karter motora (ove zadnje dvije imaju), bez obzira na marku?

Samo da napomenem: Stihl me ne zanima.

Hvala!
 
D

DADAC

Guest
he he onda uzmi kontrasthil, mala lagana, samo 12kg prazna!!!!! :lol: :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ZJ kaže:
Samo da napomenem: Stihl me ne zanima.

Hvala!


Bimbo kaže:
STIHL - MS 317 ili MS 318


Ljudi dajte čitajt što je ZJ napisao!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zbalija kaže:
Ljudi dajte čitajt što je ZJ napisao!

Kaj smo pametni ,vidiš da ni sam ne zna kaj hoce ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam doma Stihl MS 170,ima plastično kućiše i neka vas to ne zabrinjava, neće se rastopit, do 20cm reže ko luda, ZMAJ
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ako te stihl ne zanima šta pitaš koju kupit :twisted: :twisted: kupi husky, sve ostalo je šrot koju bi da ti preporučimo alpinu, alko, tomos, partner, meholovku,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Husqvarna ili Jonsered, pišu i modeli.
Zanima me iskustvo s pilama s plastičnim blokom.

Za Puknutog: znam kaj hoću ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imamo partnericu , mislim da je 360 ..cak se i ovlašteni serviser cudio od kuda je stari izvukao taj model ..
Izglada ovako
motorna_pila_partner_p382.gif

Treba naglasiti da je to druga motorka na imanju i služi za vocke, grmlje , šalanje ..i srušiti tanje drvo ..
Dakle štedi se
Piljenje na kratko komada kojeg ne može prepiliti banzek prepuštamo štilovki ..
Nakon poderane vodilice i hm..mislim dva lanca ,završila je na servisu ,kao otišle su membrane i tip je mjenjao šerafe s debljima jer su se kao izlizali i nisu držali u plastici .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
puknuti kaže:
imamo partnericu , mislim da je 360 ..cak se i ovlašteni serviser cudio od kuda je stari izvukao taj model ..
...
Treba naglasiti da je to druga motorka na imanju i služi za vocke, grmlje , šalanje ..i srušiti tanje drvo ..
Dakle štedi se
Piljenje na kratko komada kojeg ne može prepiliti banzek prepuštamo štilovki ..
Nakon poderane vodilice i hm..mislim dva lanca ,završila je na servisu ,kao otišle su membrane i tip je mjenjao šerafe s debljima jer su se kao izlizali i nisu držali u plastici .
Vi'š da znaš :)
Ukoji si ju servis nosil?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znaš i sam kakva je i od kuda takva roba , koliko je tata platio novu vodilicu ,lanac + mislim da 300kn servisa mogao je kupiti novu pilu i tako u krug ..A moraš se složiti na tržištu su stvari tako postavljene i to im je cilj ..kupuj novo ;)
Dakle traži nekog novog proizvođaca i vjeruj kako se kvalitetom trude osvojiti tržište
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Znam, no ipak volim kupiti stvari jednom u životu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ZJ kaže:
Znam, no ipak volim kupiti stvari jednom u životu.
onda uzmi DOLMARA
ja imam 5 pila
skoro sam nabavio dolmarku 109 neku polovnu i jako sam zadovoljam njome
imam i huski i stihl ali dolmar mi radi ko sat nikakvih problema samo sipaj i vozi

109ka je mozda malo veca za ono sta ti trazis ali pogledaj malo
http://www.dolmar.com/productcatalog/ca ... index.html
a imaju ti i predstavnika u CRO
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
savoris kaže:
ZJ kaže:
Znam, no ipak volim kupiti stvari jednom u životu.
onda uzmi DOLMARA
ja imam 5 pila
skoro sam nabavio dolmarku 109 neku polovnu i jako sam zadovoljam njome
imam i huski i stihl ali dolmar mi radi ko sat nikakvih problema samo sipaj i vozi

109ka je mozda malo veca za ono sta ti trazis ali pogledaj malo
http://www.dolmar.com/productcatalog/ca ... index.html
a imaju ti i predstavnika u CRO
Savo, hvala. Tvoje riječi imaju težinu, te ih shvaćam ozbiljno.

Sve kaj sam imal i imam doma je Husky (motorna kosa) i Jonsered (dvije flakserice, prodane, i jedna pila koju imam i sad). Neću mijenjati boju, jer su mi servis i dijelovi blizu. Za Dolmara je negdje u ZG, i nije mi usput.

Možda te bude zanimalo kaj su mi prijatelji preko bare odgovorili:
http://www.arboristsite.com/showthread. ... ost1423073
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nikao ne razumijem ove teze toci i vozi ..
Do jucer su mi bila puna usta mog auta ,evo vec danas je otišla turbina ...
jucer je štilovka bila zakon ..danas je otišlo paljenje ... možeš staviti 100 metara špage ali ona ne pali
Kompjuter mi izgledao kao da ce tako 100 godina , i radio je 3 godine ..jbg . krepao je ..sam od sebe ..
Itd. itd.
traktor ..3,5 kh samo toci i vozi ..jbg.. danas vadi pumpu ili propusti mjenjac kroz sito
Druga su stvar djecje bolesti .. djecje bolesti imaju kako crna, bjela ..tako i žuta dijeca ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ZJ kaže:
Savo, hvala. Tvoje riječi imaju težinu, te ih shvaćam ozbiljno.

Sve kaj sam imal i imam doma je Husky (motorna kosa) i Jonsered (dvije flakserice, prodane, i jedna pila koju imam i sad). Neću mijenjati boju, jer su mi servis i dijelovi blizu. Za Dolmara je negdje u ZG, i nije mi usput.

Možda te bude zanimalo kaj su mi prijatelji preko bare odgovorili:
http://www.arboristsite.com/showthread. ... ost1423073

Predstavnika i ovlasteni servis za DOLMAR ima u Svetom Križu Začretju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pazi sve je odnos potrebe i ocekivanja
ja imam
HUSKI 268 to je tata za rusenje samo mi je teska , preteska . radi ko sat bez greske zadovoljan

STIHL 26 univerzalna mi je moze rusenje manjih stabala i presijecanje do odredjenih debljina ,
zadovoljan manje vise zbog stanja u kakvom je , poslaba mi je kompresija na njoj

DOLMAR 109 isto kao 26tica iste je velicine i snage ali sam sa njom prezadovoljan , velika je brzina lanca sijece ko luda
neocekivano dobra pila , bi osam prije skeptik prema njoj ali sam promijenio misljenje

STIHL 009 jako mala i ogodna za sredjivanje krosnji , radis lako sa njm u jednoj ruci ,zamjenjuje sjekiru u potpunosti

HOMELITE neka mala isto kao 009 ali sranje od motorke ni ne koristim je koliko mi se ne svidja losa do bola
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
zbalija kaže:
ZJ kaže:
Savo, hvala. Tvoje riječi imaju težinu, te ih shvaćam ozbiljno.

Sve kaj sam imal i imam doma je Husky (motorna kosa) i Jonsered (dvije flakserice, prodane, i jedna pila koju imam i sad). Neću mijenjati boju, jer su mi servis i dijelovi blizu. Za Dolmara je negdje u ZG, i nije mi usput.

Možda te bude zanimalo kaj su mi prijatelji preko bare odgovorili:
http://www.arboristsite.com/showthread. ... ost1423073

Predstavnika i ovlasteni servis za DOLMAR ima u Svetom Križu Začretju.
Jel možda Leško? :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Hvala, ne
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ZJ kaže:
zbalija kaže:
ZJ kaže:
Savo, hvala. Tvoje riječi imaju težinu, te ih shvaćam ozbiljno.

Sve kaj sam imal i imam doma je Husky (motorna kosa) i Jonsered (dvije flakserice, prodane, i jedna pila koju imam i sad). Neću mijenjati boju, jer su mi servis i dijelovi blizu. Za Dolmara je negdje u ZG, i nije mi usput.

Možda te bude zanimalo kaj su mi prijatelji preko bare odgovorili:
http://www.arboristsite.com/showthread. ... ost1423073

Predstavnika i ovlasteni servis za DOLMAR ima u Svetom Križu Začretju.
Jel možda Leško? :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Hvala, ne

HE HE nije Leško, da se radi o njemu ne bi ni pisao!
Već je riječ o Auto moto servis "Sente" Puknuti zna o njemu bio je kod njega, pa neka napiše svoje dojmove da ne ispadne da ja ga smo hvalim! Ovlašten je servis za još mnoge motorne pile, flakserice , agregate i malolitražne motore i Labin Prpogres kultivatore.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh