• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kod mene čela namatam kao bočno provjetravanje
tako da URSUS prolazi bez problema
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo upravo dobio ponudu od Agroservisa Virovitica,90 kuna po kvadratu za plastenik 8x100metara,folija 180mikrona,bočno provjetravanje na obje strane. Ali bez montaže,to ću morati sam. Još su mi ostale dvije firme za provjeriti ali mislim da neću naći jeftinije. Jedino što mi se ne sviđa i nisam to uzeo,su one lajsne za bočno provjetravanje,oni rade nekakve čelične u koju stavljaju žicu da drži foliju,pošto mi to djeluje bezveze i nesigurno,uzet ću standardne alu lajsne sa plastičnim kopčama negdje dalje jer oni nemaju. Takav isti plastenik u Karlovcu kod nekog proizvođača košta 150kuna po kvadratu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
a u DH nisi pital kolko bi te koštal plastenik? lajsne ti isto imaju oni, sam gledaj dok kupuješ lajsne da imaju čim deblje meso, jer ak je meso ko papir debelo onda to slabo drži. kod Kovačića je 165 kn kvadrat 8 metara širokog plastenika , al on i postavi i njegovi su dost ojačani.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Koliko bi plastenik trebao biti postavljen od ceste? Poljski put.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koliko je važno da plastenici velike kvadrature budu napravljeni od čvrste i stabilne konstrukcije se pokazuje svaki puta dok padnu velike količine mokroga snijega, ili zapuše orkanski vjetar.
Pokazalo se to i ovih dana siječnja.

Zato ne vrijedi gledati uštedu od dvadesetak tisuća kuna, jer se ona u takvim slučajeima pretvara u gubitak.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Ja sam prije par mjeseci dao za polovnog 100kn/m2, nisam imao ponude za novi ispod 200kn za plastenik te klase. 12m širina, 5,5 visina, cela od polikarbonata, dupla folija...
Iako mi je i to previše jer ce mi većinom služiti za sušenje luka u svibnju i lipnju ali eto, možda nešto posadim kroz zimski period.

Ono što mi je glupo kod ovih plastenika (a vidim da je takav slican kod većine ovdje na forumu) je bocno otvaranje koje ide od dole prema gore, meni bi bilo normalnije obratno. Imam već plastenik od 200m2, star skoro dvadeset godina (ručni rad ali po nekom projektu, takvih ima puno u mom kraju) i na njemu se bočna strana spusta od gore i dođe skroz do dna.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
da, taj stari me zanima...fućkaš novo, ovo kaj je izduralo 20 godina je zakon...:icon_e_wink:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Haha, teško da će to bit sinonim za kvalitetu, dapače. 20cm mokrog snijega ga je sredilo nekoć, nakon toga se popravilo, ponovno zavarivalo. Sada je u lošem stanju, neće on još dugo, čini mi se kao da najlon njega drži na okupu a ne obratno...
Ali eto, bočno otvaranje mi se više sviđa. Ono je neovisno od krovnog, ne namotaje se nego podiže pomoću sajla koje su na svakom polju a sajle povezane u jednu te se onda izvana namota a tako i podiže. Uglavnom, sutra ću poslikati.
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
DARIJUS
pokusat cu ti sutra poslikat bocno ovaranje stranica jer je to u mojoj okolini uobicajno. Ujedno ti mogu naslikat i hvatanje krovne folije za lukove plastenika. Mi nemamo problema sa snijegom ali kad zvekne bura 100-130km/h a (2015/03 178km/h izmjereno oficijalno) onda se spasavaj kako znas.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Evo par slika starog plastenika, ništa posebno, možda je više stvar navike ali eto više mi se sviđa ovakvo bočno otvaranje...
Slike u punoj rezoluciji jer nisu neke kvalitete, razbijen mi je ekran mobitela pa nemam pojma kad je nešto u fokusu, sad tek vidim kad su na pc-u da su loše. Zbog veličine ih nisam htio stavljati na forum direktno nego samo linkove.
prva, na njoj se mislim sve vidi
druga, sličan detalj
plastenik izvana
još jedna izvana
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ako sam dobro skužil, bočna se stranica spušta na sajlama, nema nikakvog namotavanja najlona na cijev?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Je, tako je. Bez obzira što se ne namotaje solidno se složi najlon dok se spusti skroz do poda jer je između dvije cijevi i ne može daleko...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
A što se dogodi s tim silnim otpuštenim najlonom kad kroz njega puhne vjetar?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Ništa, ima to težine, pritisne ga cijev, slaže se u praksi kao harmonika recimo. Ili ako je do pola recimo sšušten imaju te trake izvana i iznutra koje ga drže pod kontrolom. Tu nije bilo problema nikada a naravno da se sadilo do samog ruba, rajčica i paprika većinom. Problemi su druge prirode, mala visina, mala kosina, korozija, broji on zadnje godine...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ma dobar je to plastenik...otplatil se je i zaradil...
ako su mu baze ok, samo ga gore daj preraditi i vozi dalje...:(happy):
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Evo upravo dobio ponudu od Agroservisa Virovitica,90 kuna po kvadratu za plastenik 8x100metara,folija 180mikrona,bočno provjetravanje na obje strane. Ali bez montaže,to ću morati sam. Još su mi ostale dvije firme za provjeriti ali mislim da neću naći jeftinije. Jedino što mi se ne sviđa i nisam to uzeo,su one lajsne za bočno provjetravanje,oni rade nekakve čelične u koju stavljaju žicu da drži foliju,pošto mi to djeluje bezveze i nesigurno,uzet ću standardne alu lajsne sa plastičnim kopčama negdje dalje jer oni nemaju. Takav isti plastenik u Karlovcu kod nekog proizvođača košta 150kuna po kvadratu.

I na kraju koga si odabrao i koja je cijena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh