• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne vidim problema...još bi morala durati duže nego vani pod otvorenim nebom...
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Ljudí kako napravíti veliku vlagu u plasteniku,imam nekakvo klijaliste od 20kvadrata? Vidim da ima nekih aparata po stotinjak kuna,jel to valja? Grijem prostor do 30stupnjeva ali vlaga je 10posto samo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ljudí kako napravíti veliku vlagu u plasteniku,imam nekakvo klijaliste od 20kvadrata? Vidim da ima nekih aparata po stotinjak kuna,jel to valja? Grijem prostor do 30stupnjeva ali vlaga je 10posto samo.

A šta imaš na podu - beton ili zemlju?
I jedno i drugo možeš polijati vodom, onako pošteno, da se napije ko alkič i ne si komplicirati život sa nekakvim aparatima.

Nisam još čula da u prostoriji ili plasteniku može biti tako niska vlaga.

Ili na tu temperaturu i kvadraturu porazmjestiti desetak kanti sa vodom....improvizacija je bezbroj, samo malo porazmisliti.......jedino ako tebi treba baš određeni stabilni postotak vlage u zraku, onda kupuj aparaturu.
Ili zamaglljivač, ili......
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ljudí kako napravíti veliku vlagu u plasteniku,imam nekakvo klijaliste od 20kvadrata? Vidim da ima nekih aparata po stotinjak kuna,jel to valja? Grijem prostor do 30stupnjeva ali vlaga je 10posto samo.
Provjeri taj aparatić koji ti pokazuje 10%,ako imaš klijalište to je nemoguće
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
I ja mislím da mi taj aparat ne radi,nekad 10posto a nekad 20pokaze,nikad vise,a temperatura radí dobro. Ima na netu gorane,ukucaj ovlazivac zraka. Polijevao sam zemlju, stavljao kantu vode kraj grijalice,i nista. Budem probao mjeriti s nekim drugim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imamo jedan za sada nerješiv problem u plasteniku , ronac nam sve živo pojede i sasiječe.
Ima li kakvog spasa jer stvarno je situacija izmakla kontroli?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ih, kemija je nekada za to postojala - ne znam da li još ima i kako se zove - bio neki zrnati tamnoplavi ili crni prah, ne sjećam se više, to se nasipavalo u rupe u zemlji i pokrepali su.
Ne znam kakvog utjecaja na zemlju i biljke taj insekticid ima, to sam vidjela da je moja svekrva radila pred dvadesetak godina.
Ako ne riješiš problem, možda da na jesen kada pobereš povrće probaš sa Basamidom - on ubija sve živo, i fito i zoo - znaš šta je to, jel, radi se sterilizacija zemlje u plasteničkoj proizvodnji sa njim kada iskrsnu veliki zemljišni problemi.
Mislim da bi i njih, jer se razvija plin koji ubija.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Savoris, probaj da razbacis oko biljaka galation extra ili neki slican preparat

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nekad se to kod nas zvalo Mesurol, ujedno limacid i insekticid, plave duguljaste granulice...odnesla ga pošast od europe, pa sad kad posadim plastenik u pripremi imam flance za još jedan...pa sadim dvaput...triput...dokle god gadovi ne crknu od prežderavanja flancima...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mesurola je još lani bilo za kupiti,ja potrošio 5 kila.
Krticu se da otjerati ako se u rupe stavljaju one kocke za potpalu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kamo?
K susjedu na vrt?
Onda onaj susjed s druge strane njega isto tako stjera svoje k njemu.
Onda se dva klana sretnu, upoznaju, zalome se strasne ljubavi ( joj kak ti lepe oke imaš a i kanđice :icon_syda:) nakon koji se naravno ubrače međusobno, izrode kikače krtice, a onda, pošto bu im stan (dvorište srednjeg susjeda ) premali za sve proširene obitelji razmilili se budu trbuhom za kruhom od prvog do petog susjeda sa lijeve i desne strane.
Kaj sad? Opet karabit i iš iš makni se k susjedu ili buš dobila po ritici sistem?
Ili :icon_hang:?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Dobar dan forumaši. Nikako da stignem pročitati ovu temu. Htio bi nabaviti mali plastenik za vlastite potrebe ne za proizvodnju za tržište. Plan je nabaviti kvalitetan jer je dosta vjetrovito. Molim prijedloge. Može i ponude na pp.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam neki dan krpio najlon na plasteniku , prilično uspješno samo mi ostao nalijepljen papir na onim zakrpama ali dobro je.
Zahvaljujem.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ovih dana sastavio jedan 5x30 m
pic hostcertificity.com
screen shot windows 7certificity.com
url=https://postimg.org/image/thspu64nt/]
18073561_1884094925144879_1619508813_n.jpg
[/url]how to do a screen shotcertificity.com
free screen capture softwarecertificity.com
url=https://postimg.org/image/l5bqqti91/]
003.jpg
[/url]screen capture toolcertificity.com


Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nije kupovana konstrukcija sve uradi sam cijevi crne kupio u BiH lukovi 1 col stjenka 1,8 mm
sam motao luk 4,5 m jedna strana bez spajanja jedino u vrhu prečka isto 1 col v 1/2 cola
bočne pazuh 3/4 cola šelne i kopče iz DH plastenika još nisam pravio računicu ali negdje oko 1000 eura materijal.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh