• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616



Molim pomoć: gdje kupiti ovakve kopče? U mome širom području nema nigdje.
Također kako pokrivam plastenik od 12m širine a kojemu je širina krovnog najlona 14,20m imam problem naći takav najlon 200 mikrona debljine. Najšireg takvog mogu kupiti od 14m (izraelski, 32kn/kg, 1kg=5,3m2).
Od 14,5m sam zvao na njuškalu Končeca iz Krapine, 180mikrona, grčki, kaže da DH plastenici rade s tim njegovim pa eto ako netko ima iskustva s njime molim da ovdje napiše...
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Gorane. najilon od 14,5 m sam lani kupio u Olea u Kastelima tel. 021223018 a prije 5 godina sam kupio u firmi Zeleni Hit u Zagrebu (sirina 15 m), za lajsne probaj pitat u firma TAC Plano (iznad Trogira) 021 896-327
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Hvala ti na odgovoru. Nema ni Zeleni hit ni Olea, zvao sam prošli tjedan, tek na jesen će imati. Lajsne sam našao u Gis Impro, problem je očito bio što je moj plastenik slovenski, Swarzmann, a oni rade sa talijanskim profilom. Kontaktirao sam i njih i dali su mi ponudu za lajsne 1.9€/m duzni a i najlon je kod njih 2€/m² ?! Toliko ne namjeravam dati za najlon pa da je od zlata. Za tjedan dana mi ide brat u Italiju po plugove i ako ne nađe ni tamo uzeti ću ovog od 180 mikrona pa što bude...
 
Posljednje uređivanje:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Potraži na Hr njuškalu,mislim da sam vidio za petogodišnju foliju 7 kuna m2
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Hvala ti na odgovoru. Nema ni Zeleni hit ni Olea, zvao sam prošli tjedan, tek na jesen će imati. Lajsne sam našao u Gis Impro, problem je očito bio što je moj plastenik slovenski, Swarzmann, a oni rade sa talijanskim profilom. Kontaktirao sam i njih i dali su mi ponudu za lajsne 1.9€/m duzni a i najlon je kod njih 2€/m² ?! Toliko ne namjeravam dati za najlon pa da je od zlata. Za tjedan dana mi ide brat u Italiju po plugove i ako ne nađe ni tamo uzeti ću ovog od 180 mikrona pa što bude...

Goran imas francuslu foliju Polyane 200mic sirina 15m firmi Colic trade pored Zadra tel 023/662109 cca 7kn/m2 minus popust za gotovinu
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Kamo?
K susjedu na vrt?
Onda onaj susjed s druge strane njega isto tako stjera svoje k njemu.
Onda se dva klana sretnu, upoznaju, zalome se strasne ljubavi ( joj kak ti lepe oke imaš a i kanđice :icon_syda:) nakon koji se naravno ubrače međusobno, izrode kikače krtice, a onda, pošto bu im stan (dvorište srednjeg susjeda ) premali za sve proširene obitelji razmilili se budu trbuhom za kruhom od prvog do petog susjeda sa lijeve i desne strane.
Kaj sad? Opet karabit i iš iš makni se k susjedu ili buš dobila po ritici sistem?
Ili :icon_hang:?

Ako imas veliko dvoriste, opisana sa radnja dogadja u vlastitom dvoristu. Karabitom ih tjeras da vise kopaju.
 

shonepa

Novi član
Tu od
12 Ruj 2017
Poruka
23
Pozdrav,
Postavio sam mali plastenik, ali bunar mi je nekih 10m van njega... Dakle, cev viri iz zemlje pa ide plastično koleno i odmah iza njega je petostepena pumpa... Ona je služila za navodnjavanje malina... Sad bih taj bunar i pumpu iskoristio za navodnjavanje u plasteniku, kap po kap... Kako izbeći zamrzavanje cevi? Kontam da mogu ukopati plastične cevi do plastenika, ali šta da radim sa pumpom? Kada sam je postavljao tada mi plastenik nije bio u planu... Sad bih preko zime sadio salatu... Hvala na odgovorima

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
pa kad je jako zima ni ne zalijeva se...a kad otpusti ide po potrebi...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Betonski šaht za vodu, pumpu unutra, malo iznad dna - tridesetk cm bar, da je ne potopi podzemna voda ako se digne.
 

shonepa

Novi član
Tu od
12 Ruj 2017
Poruka
23
Da, to je jedino rešenje...
Hvala

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Plastenik 18*4 metra cu ponovno postaviti.Do sad su cijevi bile zabijene izravno u zemlju oko 25/30-tak cm.Zbog toga je bilo malo nisko u plasteniku.Pa sam razmisljao da napravim betonske stope fi 160 visine 30 cm u koje bi umetnuo cijev 3/8 i zakopao u zemlju pa bi lukove samo popikao na cijevi koje izlaze iz zemlje.Planirao sam da je beton ide 50cm u dubinu ali sam danas prilikom kopanja na oko 35 cm naisao na kamencic od oko 0,5*0,5m nepoznate dubine (zemlja je navozena pa je u njoj puno kamenja,stakla i sl.).Jel 30cm betona dosta jako da drzi plastenik?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
plastenik ti drže prva i zadnja cijev, ostale samo drže najlon...a i lopata betona po bazi je dosta...pogotovo za 4 metra širine...
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Pozdrav svima

zanima me da li je tko kupovao plastenike sa novcima iz fondova ruralng razvoja i da li prilikom kontrole traže glavni projekt od plastenika? Plastenik kojeg planiram postavit je 8x50m i u zakonu piše da bi trebao imati glavni projekt za njega. Pitao sam jednog inženjera za taj glavni projekt a on me traži statički proračun od plastenika. Pa me zanima da li tko ima više iskustva sa legalnim postavljanjem većih plastenika i koje sve papire treba sakupit.
 

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
Moraš imati ponudu od nekog tko pravi plastenike i oni ti mogu napraviti i glavni projekt, za ostalu dokumentaciju nisam siguran.
Znam da kod nas u firmi vrše uslugu dokumentacije za glavni projekt.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Moraš imati ponudu od nekog tko pravi plastenike i oni ti mogu napraviti i glavni projekt, za ostalu dokumentaciju nisam siguran.
Znam da kod nas u firmi vrše uslugu dokumentacije za glavni projekt.

Firma od koje bi trebao kupiti plastenik kaže da oni glavni projekt ne rade jer to rade inženjeri građevine. Inženjeri građevine koje sam pitao da mi naprave glavni projekt kažu da trebaju statički proračun plastenika kako bi napravili glavni projekt. A to rade statičari. I sada više ne znam kome da se obratim.

Ako mi ti možeš nešto više reći čujemo se preko poruke.
 

Mio30

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
Poruka
13
Dakle, pitanje je ovakvo... Imam kuću na moru, preko ljeta tamo boravi majka, koja voli i održava cvijeće... I sad, ona često preko jeseni i zime dođe kod nas u Zagreb i to cvijeće ostane vani nezaštićeno, pa joj je više puta potrgalo sve što je napravila... Pa je jedne godine cvijeće presadila u tegle i prije odlaska uvijek ih spremi na mjesto koje je zaštićenije od bure tj jakih vjetrova. No, ni to nije dovoljno jer bura je stvarno jaka. Pa sam razmišljao o nekoj vrsti dodatne zaštite u obliku plastenika, a da nije skupo. I našao sam ovo na internetu kao neku vrstu montažnog plastenika - https://smartmall.hr/trgovina/plastenik/ - cijena mi je OK, no bojim se da bi to sve vjetar srušio - potrgao. Ili se varam? Lako bi ona nagovorila susjeda da joj to namonitra, prijateljicu da tu i tamo dođe zaliti, no može li to biti rješenje za ovakvu situaciju? Ili ipak predlažete nešto drugo, home made?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
e ovaj leti sigurno do Italije, ako ne i dalje....:(rofl):

na najbolje plastenike je teško dobiti garanciju za vjetar jači od 60 km/h, a di za buru koja dere do 200...
 

Zorro8452

Novi član
Tu od
17 Srp 2018
Poruka
4
Pozdrav i postovanje dragi prijatelji !
Zelio bih postaviti jedno pitanje u svezi sa postavljanjem folije
U pitnju je dvoslojna folija sa mogucnoscu propustanja UV zraka u jendom smjeru etc
Pa me zanima kako provjeriti da li je najlon folija pravilno postaljena i ako nije koje su stete nacinjene. Naravno ko zna neka odgovori
Unaprijed hvala !
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
na većini folija ti piše "INSIDE" tak da znaš koja strana ide iznutra a koja je vanjska...ak niš ne piše, valjda nema ni veze...
 

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
Kod postavljanja folije samo gledaj da ti slova na foliji budu okrenuta prema dolje,tj, da budu sa unutrašnje strane plastenika. Svaka kvalitetnija folija ima sa unutrašnje strane premaz protiv kapanja kondenzata, ako foliju okreneš naopačke onda to sve kapa do besvjesti po biljkama, a ovako se cjedi po foliji i ne kapa.( Barem ne kapa jako)
 

Najnoviji postovi

Na vrh