• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

Gustavo

Aktivni član
Pridružen(a)
13 Pro 2008
Poruka
1,632
Ionak mislim stavljat obični građevinski najlon.

Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Pridružen(a)
22 Stu 2013
Poruka
606
To ti je najgora opcija,ne znam da li može da izdrži i godinu dana na suncu

Gustavo

Aktivni član
Pridružen(a)
13 Pro 2008
Poruka
1,632
Budem stavil još onu zelenu mrežu kad bu jako sunce.

samko

Aktivni član
Pridružen(a)
19 Tra 2012
Poruka
1,241
Ta folija nema uv protektor u sebi i propada čim vidi sunce, nakon par mjeseci će biti kao papir. Dobra folija nije puno skuplja.

adan

Član
Pridružen(a)
5 Sij 2013
Poruka
396
Pozdrav ekipa, ima li netko iskustva s plastenicima s bočnim otvaranjem u polju. Ja u polju imam plastenike dužine 25 metara bez bočnog provjetravanja i u redu su, ali sad bi trebali još nekoliko i pasalo bi da su s bočnim otvaranjem jer u tom slučaju mogu biti duži, pa me zanima kako se ponašaju kad jako puše, a ne stigne se zatvoriti. Imam jednog s bočnim otvaranjem u dvorištu i kad počne puhati zatvaram jer se bojim da ne odleti. Širina ovih u polju je 6 metara i visina 4 metra do vrha, može li na tu širinu i visinu dužina veća od 25 metara zbog provjetravanja. Sadim papriku i to oko 20.4. , a čim malo zatopli, narolamo čeone stranice i ne spuštamo ih do zime. Molim iskustva i mišljenja da ne moram baš sve učiti na svojim greškama, to je jako skup sport.

samko

Aktivni član
Pridružen(a)
19 Tra 2012
Poruka
1,241
Postoji automatika za takve stvari koja privremeno zatvara plastenik uslijed udara jakog vjetra ovisno na koliko se namjesti. Ja svoju držim na 20m/s. Ali za taj manji plastenik ja nebih toliko brinuo, samo je bitno nabaciti dovoljno zemlje na najlon ili ga dobro ukopati.
Dva motora na čeonoj strani mogu dizati do 100m duljine plastenika.

O kojim brzinama vjetra govorimo?

adan

Član
Pridružen(a)
5 Sij 2013
Poruka
396
Ma znam da postoji automatika, ali radi se o polju bez struje, uz to nestala bi prve noći bez mjesečine. Zanima me dal je tko probao postaviti plastenike s bočnim otvaranjem u polje i kakva su iskustva s vjetrom. Što se brzine vjetra tiče, nije da puše bura, sjeverna strana Medvednice je, ali ovih dana je bilo baš opako i tako bude nekoliko puta godišnje. Ima li tko plastenike bez bočnog otvaranja duže od 25 metara i kako funkcionira provjetravanje?
I još nešto, treba li za postavljanje plastenika bez grijanja i ikakvih drugih instalacija neka dozvola za gradnju?

Na vrh