• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Ionak mislim stavljat obični građevinski najlon.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
To ti je najgora opcija,ne znam da li može da izdrži i godinu dana na suncu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Budem stavil još onu zelenu mrežu kad bu jako sunce.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ta folija nema uv protektor u sebi i propada čim vidi sunce, nakon par mjeseci će biti kao papir. Dobra folija nije puno skuplja.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Pozdrav ekipa, ima li netko iskustva s plastenicima s bočnim otvaranjem u polju. Ja u polju imam plastenike dužine 25 metara bez bočnog provjetravanja i u redu su, ali sad bi trebali još nekoliko i pasalo bi da su s bočnim otvaranjem jer u tom slučaju mogu biti duži, pa me zanima kako se ponašaju kad jako puše, a ne stigne se zatvoriti. Imam jednog s bočnim otvaranjem u dvorištu i kad počne puhati zatvaram jer se bojim da ne odleti. Širina ovih u polju je 6 metara i visina 4 metra do vrha, može li na tu širinu i visinu dužina veća od 25 metara zbog provjetravanja. Sadim papriku i to oko 20.4. , a čim malo zatopli, narolamo čeone stranice i ne spuštamo ih do zime. Molim iskustva i mišljenja da ne moram baš sve učiti na svojim greškama, to je jako skup sport.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Postoji automatika za takve stvari koja privremeno zatvara plastenik uslijed udara jakog vjetra ovisno na koliko se namjesti. Ja svoju držim na 20m/s. Ali za taj manji plastenik ja nebih toliko brinuo, samo je bitno nabaciti dovoljno zemlje na najlon ili ga dobro ukopati.
Dva motora na čeonoj strani mogu dizati do 100m duljine plastenika.

O kojim brzinama vjetra govorimo?
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ma znam da postoji automatika, ali radi se o polju bez struje, uz to nestala bi prve noći bez mjesečine. Zanima me dal je tko probao postaviti plastenike s bočnim otvaranjem u polje i kakva su iskustva s vjetrom. Što se brzine vjetra tiče, nije da puše bura, sjeverna strana Medvednice je, ali ovih dana je bilo baš opako i tako bude nekoliko puta godišnje. Ima li tko plastenike bez bočnog otvaranja duže od 25 metara i kako funkcionira provjetravanje?
I još nešto, treba li za postavljanje plastenika bez grijanja i ikakvih drugih instalacija neka dozvola za gradnju?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pozdrav ljudi,ima li mozda na ovom forumu tko da je iz Splita,ili jos bolje Kastela? Trebaju mi neke informacije.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kupio sam plastenik i uz njega dobio tri plinska topa od 65kw,koja su jako malo radila,meni ne trebaju. Takodjer mi je visak automatika za napuhivanje dvostruke folije. Pa ako nekoga zanima neka se javi za detalje. 098 9520609
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Postoji li neki ispravan nacin za kopcanje profila za plastenik iz posta 692
Mogu li samo zabusiti saraf u profil i u luk ili trebam kakve specijalne kopce?
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Plastenik je 18*4 metra.Cijevi su na 1.5m razdaljine ali samo su prva dva luka na svakom kraju povezani.Ostalih 9 je slobodno.Znaci nemam bocnih veznih cijevi.
 

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
Ok, Onda možeš kupiti ili napraviti "polušelne" i sa njima oko luka pričvrstiti profil..
A možeš i direktno šarafom kroz luk.. mada mislim da je polušelna bolje rješenje.
Polušelne su ovo desno na slici.

23766
 

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
I ako stavljaš polušelnu, onda ju obavezno osigurati sa samobušečim vijkom za luk, da ne može proklizati po luku gore/dolje.
 
Na vrh