• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izmjena ventila na hondi g200

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Ja sam Karolj iz Juznog Banata.
Treba mi pomoc oko honde 620 1988-mo godiste. Nema vise od maks. 100 sati rada .Izgleda kao da je sada kupljena.Tesko pali oce da presisa,i oda mogu samo sa maksimalnim gasom da ga upalim .Kada upali radi normalno.Na odusku od kartera nema dima.A najveci problem je kada sam ga posle rada ugasio pomesao je benzin sa uljem.Kompresiju nisam merio,a svecicu sam posle rada izvadio i ima boju pepela nije crna.
Molio bi za pomoc u vezi konstatovanja kvara.
Unapred hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Preljevaje goriva, špina za gorivo ne zatvara kako treba. Isčupaj cjevčicu za dovod goriva na karburatoru (i probaj otvarat - zatvarat gorivo), da se uvjeriš da špina zatvara. Kod paljenja gledaj da motor stoji u vodoravnom položaju ili malo nagnut nazad. Ako je motor nagnut naprijed, povećava se mogućnost preljevanja goriva u usisnu granu. Ako pak ne zatvara ventil u karb. (ako je motor nagnut malo nazad) gorivo će curiti na mjestu spoja karb. - nosač filtra zraka, (ako je nagnut malo naprijed) gorivo će curiti na mjestu karb. - brtva - distancijer - blok.
 

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Preljevaje goriva, špina za gorivo ne zatvara kako treba. Isčupaj cjevčicu za dovod goriva na karburatoru (i probaj otvarat - zatvarat gorivo), da se uvjeriš da špina zatvara. Kod paljenja gledaj da motor stoji u vodoravnom položaju ili malo nagnut nazad. Ako je motor nagnut naprijed, povećava se mogućnost preljevanja goriva u usisnu granu. Ako pak ne zatvara ventil u karb. (ako je motor nagnut malo nazad) gorivo će curiti na mjestu spoja karb. - nosač filtra zraka, (ako je nagnut malo naprijed) gorivo će curiti na mjestu karb. - brtva - distancijer - blok.

Uz vasu pmoc resio sam kvar slavina goriva je i u zatvorenom polozaju pustala po koju kap goriva.A imao sam i novi set za reparaciju i uzeo sam novi plovak i tu sam smanjio nivo goriva i plovak ranije zatvara.Sada izgleda da je dobro,ostavio sam kultivator malo nagnut prema nazad pa cu videti dali sada preliva,da mi ne curi opet u karter.A moracu i slavinu da zamenim.Jos mi je ostalo da vidim kako radi pod opterecenjem dali ima dosta goriva,zbog smanjenog nivoa.
Hvala na savetu
 

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Kupio sam novu slavinu goriva kinez je u pitanju.Nisam ga odmah proverio nego sam ga stavio gore,ista stvar sa novom slavinom i ona propusta.Kada sam ga skinuo dole duvam kroz njega a on propusta vide se mehurici u vodi.u zatvorenom stanju.Sada sam napravio prelaz i preradio na tomos automatikovu slavinu sada drzi ne pusta.Ovde kod nas ne moze da se nabavi orginal slavina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh