• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izmjena ventila na hondi g200

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Ako dost jako napneš u kućište, reci majstoru nek pali tig ;)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
radilica je na kuglicnom lezaju sa obe strane.bregasta se lako vadi onako kako stoji. uzmes pajser ili jaci srafciger [odvijac] i odupres u donjoj zoni o kuciste i magnet. malo napni i cekicem kucni gde ti dodju ona tri srafa .mislim izmedju njih. ima konus i kajla na toj strani ali lako se skine obicno.kad zapekne imam trokraki radapciger nategnem .ako nebude htelo moras praviti kako su ti vec objasnili .

kod mene je izgleda sve zapeklo, remenicu pogonsku sam u subotu pola dana skidao , malo pomalo lupko i natezo sa radapcigerm, valjda će ovo i ć lakše jer je kao štokažeš u konusu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ako dost jako napneš u kućište, reci majstoru nek pali tig ;)

probao sam napinjat pa na trzaj lagani , pa sa sjekačem lupkat sam druge strane, taman sjedne sjekač fino , ali sam onda odusto ,sjetio sam se da je i to gus.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nekad je lakse ali ume i da namuci .nisam rekao da covek napne da provali blok. osecajno napni .vibracija od udarca cekica sto blize konusu kad je napet materijal ce da smakne sa radilice. zgodno se skine ali posto covek nije radio to malo je problem.tako je najbrze ako neide iz par pokusaja pravi radapciger
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
krivo smo se razumjeli radilica jeste na ležajevima ali bregasta barem kod g150 nije a sad za g 200nisam siguran,nego reci dali na radilici na lančaniku i na bregstoj postoje neke oznake kao točke i kada okrenešj ednu nasuprot druge kako stoje,poi meni je ovo stariji model g 200 i pogon je izveden na bregastu

nisam primjetio oznake , nisam ni tražio ih još , pogon je na bregastoj ,i bregasta i radilica su na ležajima, ali taj pogon preko lanca mi se nesviđa jer se lanac istegne čini mi se dosta brzo, mislim da je puno bolji prijenos preko zubčanika,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto se tice lanca ja jos nikome nisam menjao.njega malo kuciste kad zatvoris zategne, ovako izgleda labav. svi su isti g200 motori .imaju novi tip kao ovaj sa el.bobinom spolja i drugaciji magnet i stari tip sa platinama i bobinom unutra.trebalo bi da ima izmedju zubaca male tackice koje se nekad jedva primete od lanca.moja honda sta je prezivila to je tesko i za poverovati a nemoze se unistiti.toliko su dobre masine samo za hvalu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
nekad je lakse ali ume i da namuci .nisam rekao da covek napne da provali blok. osecajno napni .vibracija od udarca cekica sto blize konusu kad je napet materijal ce da smakne sa radilice. zgodno se skine ali posto covek nije radio to malo je problem.tako je najbrze ako neide iz par pokusaja pravi radapciger

evo kolege forumaši da javim da sam sljedeči dan odmah uspio skinut magnet, na onaj sistem radapcigera sam uspio skinut, sad je motor kod tokara da izbuši i ureže novi navoj i napravi brezone dolje 10mm a gore 8mm, lanac da bi skinuo morao bi otkačit klipnjaču, sad dali tko zna na koliki moment se stežu vijci klipnjače i na koliki moment vijci glave se stežu? hvala na pomoči.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo kolege forumaši da javim da sam sljedeči dan odmah uspio skinut magnet, na onaj sistem radapcigera sam uspio skinut, sad je motor kod tokara da izbuši i ureže novi navoj i napravi brezone dolje 10mm a gore 8mm, lanac da bi skinuo morao bi otkačit klipnjaču, sad dali tko zna na koliki moment se stežu vijci klipnjače i na koliki moment vijci glave se stežu? hvala na pomoči.

stezi na osecaj ruke.stari su vijci i moze se desi da prokliza navoj.kod tih malih motora uvek na osecaj radim jer kilo kljuc na malim silama malo mi je neprecizan pa mi se desilo da je srozo navoj.nije mi jasno samo zasto se to mucis da celu raskopavas ako nemenjas karike.ako izvadis i klip nevracaj bez novih karika .za hondu nigde nisam pronasao podatke o stezanju vijaka.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
neču skidat klipnjaču onda , vidim da nema potrebe, a glavu ču onda po osječaju, imam elektronski moment ključ i on ima opciju očitanja trenutne sile, ali prije odvrtanja vijaka glave se nisam sjetio to napravit, sad bih znao koji je moment.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neču skidat klipnjaču onda , vidim da nema potrebe, a glavu ču onda po osječaju, imam elektronski moment ključ i on ima opciju očitanja trenutne sile, ali prije odvrtanja vijaka glave se nisam sjetio to napravit, sad bih znao koji je moment.
te sile nikad se nepoklapaju. vremenom vijci zapeknu ,istegnu se itd. i kad bi gledo silu odvrtanja nijedan nebi bio istom silom odvrnut pogotovu vijci glave.a sila odvrtanja je vecinom veca od sile zavrtanja. nikad neznas predhodno koliko je neko zatego ili je pretego.vidis i sam da ti je jedan navoj srozao a to je od predhodnog pretezanja. ako neko ima momente stezanja nek ti da ali i tada vodi racuna manjom silom sve zategni mala pauza povecas silu pa opet.zadnje zatezanje moras voditi racuna koliko vijak jos prima silu stezanja.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
imam dosta dobar osječaj za silu stezanja, provjeravao sam kad sam stezao alu felge na autu, i onda mjerio sa moment ključem ali sam stezao još pod osječajem da ne okrenem vijak i onda moment ključ odmah očita trenutnu silu.znam da to nije baš zdravo za vijke ali eto htjeo sam da probam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam dosta dobar osječaj za silu stezanja, provjeravao sam kad sam stezao alu felge na autu, i onda mjerio sa moment ključem ali sam stezao još pod osječajem da ne okrenem vijak i onda moment ključ odmah očita trenutnu silu.znam da to nije baš zdravo za vijke ali eto htjeo sam da probam.
to je dobro ali ovde su mali vijci i najgore sto idu u al.blok .malo nepaznje a ode navoj.probao sam na netu ali nemogu da otvorim . ukucaj motokultivator honda f 600 moment zatezanja vijaka .mozda ces moci da otvoris jer meni je signal neta los
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Evo kolege forumaši danas me nazvao tokar da su napravljeni vijci-brezoni, 2kom. sutra idem po motor i vijke i počeo bi sastavljat hondu, šta kažete na ideju da na ostalih pet mjesta za vijke isto stavim brezone 8 mm, da kupim vijke 8.8 čvrstoče kakvi su i original samo duži i da odrežem na potrebnu duljinu i uvrnem i onda sa maticom gore stegnem, i ako da dali da brezone još trajno učvrstim sa nekim sredstvom za vijke ili nemoram.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo kolege forumaši danas me nazvao tokar da su napravljeni vijci-brezoni, 2kom. sutra idem po motor i vijke i počeo bi sastavljat hondu, šta kažete na ideju da na ostalih pet mjesta za vijke isto stavim brezone 8 mm, da kupim vijke 8.8 čvrstoče kakvi su i original samo duži i da odrežem na potrebnu duljinu i uvrnem i onda sa maticom gore stegnem, i ako da dali da brezone još trajno učvrstim sa nekim sredstvom za vijke ili nemoram.
nemas potrebe ostale menjati ako su navoji dobri. novi vijci su slabijeg kvaliteta od starih. kad budes zavrtao izduvaj rupe da neostane opiljaka ili neke tecnosti unutra. ta dva sto si pravio nebi bilo lose da namazes navoj koji ide u blok ili bojom ili malo tecnog metala. desi se nekad da hoce da popuste a pogotovu je alu blok. ja sam na mojoj razbusio na siri navoj ali sam malo morao prosiriti rupu na glavi i dihtungu ali mi je sigurnije.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
moji vijci če bit dolje u bloku 10mm a iznad će istokarit na 8mm tako sam mu rekao da nemoram bušit glavu, tako mi je rekao kolega muhaničar. inače gledao sam u katalog dijelova motora i tamo stoji da bi ti vijci, ta tri vijka oko usisnog i ispušnog ventila trebali bit brezoni , da je bilo tako ovo sa navojima nebi morali ni radit.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moji vijci če bit dolje u bloku 10mm a iznad će istokarit na 8mm tako sam mu rekao da nemoram bušit glavu, tako mi je rekao kolega muhaničar. inače gledao sam u katalog dijelova motora i tamo stoji da bi ti vijci, ta tri vijka oko usisnog i ispušnog ventila trebali bit brezoni , da je bilo tako ovo sa navojima nebi morali ni radit.

nije problem ni jedno ni drugo. mozda je na novijem tipu to da su tri brezona ali ja to ako verujes jos nisam video .nekoliko sam ih radio i sve su sa vijcima. a i ti katalozi koliko puta imaju omaski. mozes probati i tako jer ja kad radim na brezone i pravim neteram sa trojkom ureznicom nego samo sa dvojkom i kad zasrafim vise neotpusta. mozda je bolje valo namazati navoj sto ide u blok ako imas tecnog metala da ga cisto osiguras ali ga ostavi da osusi .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
kupio sam neki učvrščivač za vijke pa ću onda malo toga stavit na tri- četiri loze u gornjoj zoni brezona .i onda se mora pričekat 24 sata da se može stezat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kupio sam neki učvrščivač za vijke pa ću onda malo toga stavit na tri- četiri loze u gornjoj zoni brezona .i onda se mora pričekat 24 sata da se može stezat.

vec imas ono sto ti treba sad samo malo volje i napred
 

Najnoviji postovi

Na vrh