• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izmjena ventila na hondi g200

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neki ga i zarezu pa rade slajfanje.pasta za ventile se razredjuje sa uljem bilo kojim najbolje motornim.negde sam video da je neko napisao vodom .jedino ako pise da se vodom razredjuje.sve se uljem razredjuju zbog lakseg obrtanja.ako radis sa busilicom vodi racuna o pauzama da se nepregreje leziste jer pasta pravi veliki otpor.par sekundi zavrtis podignes ventil malo pa opet.pokusaj da skines te rupice jer ce imati tendenciju ponovnog propustanja .ako su ko senke nije opasno ako su ukopane moraces nositi na obradu sica .dobro sam ti rekao da proveris prvo zazor jer su im dimenzije uvek vece . cujemo se
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nekad ,kad sam ja kao šegrt brusio ventile , nije dolazilo u obzir okretanje ventila samo u jednom smjeru( a kamo li bušilicom) .Najispravnije je okretati ventil u oba smjera, s tim da se prilikom svake promjene smjera pečurka ventila odvoji od sjedišta kako bi se pasta ponovno rasporedila po površinama koje brusimo.Nakon nekoliko ciklusa zarotiramo ventil za nekih pola kruga ,pa ponavljamo sve dok brušenje nije gotovo.
Ovo na Hondi možeš raditi tako da sa donje strane postaviš odvijač ili bilo koju plosnatu polugu , i lagano podižeš struk ventila prema gore(radiš protutežu pritisku na pečurlu ogozgo).Na osječaj češ izbalansirati ovu protusilu dozdo ,jer češ osjetiti kako najlakše okrečeš ventil a da opet brusiš.Gore možeš držati gumom ,ili palcem.Ja sam okretao palcem, malo je duže trajalo jer nisam jako pritiskao ,ali je posao bio napravljen kako treba.
Ovo je moje iskustvo ,možda ti pomogne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kupi kvalitetnu šlajf pastu pa buš videl s čim se razređuje ;)
Može i uljem, ali ......

Inače taj jedan ventil bi ja do sad več ošlajfal pa baš da ga i palcom vrtim sim tam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
znači ne smeta ako malo zarežem, napravit ću tako,, probao sam pastu malo razrijedit sa vodom ali neprima vodu, gustina je kao kajmak otprilike možda malo gušće , da li je to dobra gustina i dali dobro radim što malo malo dodam paste pa onda šlajfam, prvih par krugova ide malo teže,, ono kao ljepi se ,, onda dalje ide lakše kad ventil istisne višak paste, valjda tako se i radi,,, prvi put to radim pa nisam siguran.

Pastu razrjedi uljem.Slajfas sa aku busilicom jer svaka moze sporo vrtiti i ima smjer lijevo-desno.Povremeno moras dizati ventil jer istjera pastu.Ventil zarezujes sa plocom koja je potrosena do kraja.Ako zarezujes novom mozes prosjeci ventil ondje gdje nebi smio.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kupi kvalitetnu šlajf pastu pa buš videl s čim se razređuje ;)
Može i uljem, ali ......

Inače taj jedan ventil bi ja do sad več ošlajfal pa baš da ga i palcom vrtim sim tam.

zato sam i pito za pastu jel gusta , a sad vidim da je bila gusta jer sam dizao ventil ali pasta je gusta i nesilazi dolje na sjedalo kad dignem ventil,, razrijedit ću pastu ako se bude moglo ako ne kupit ću kvalitetnu pastu,, ne žuri mi se jer to radim sebi a do sezone ima vremena, uradio bi najkvalitetnije što se može uradit. volim kad su mi strojevi uredu.hvala svima na pomoči.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
tc5nbbpk0kagwva7q4e4.jpg
[/URL][/IMG]
q7s8kiregmgcvdqeafs.jpg
[/URL][/IMG]
4f9tcfrp04ohcuf5p0a.jpg
[/URL][/IMG]
sfr49agrst07pu902xa.jpg
[/URL][/IMG]cjenjeni forumaši danas dobio drugu pastu za šlajfanje ventila , ona nije valjala. I na brzinu ošlajfo, zaljepio gumu gore i na nju starter od fluo rasvjete, to sam imo pri ruci, probao na kraju test sa benzinom i drži skoro minutu benzin. i još jedno pitanje , kako najlakše skinit magnet sa zamašnjakom , radapciger nemože obuhvatit jer nema mjesta, moram ga skinit da mogu pogurat radilicu i onda da mogu izvuč bregastu skroz da bi mogo na kraju zamjenit lanac razvoda. evo i slike.
e9e7xg2m6xtzhxsgsw2o.jpg
[/URL][/IMG]
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
poz ,uzmeš ploču 8-10mm debljine i dimenzije 100x100mm,precrtaš rupe sa ventilatora ili onog metalnog djela što dolazi na ventilator(tri rupe za ove vijke koji su ti na magnetu) i izbušiš rupe,uzmeš tri malo duža vijka i ploču i zavrni ih dok ti se ploča nasloni na radilicu, onda ih jednako zategni da budu našpanati i lupi čekićem po sredini ploče par puta,dotegni vijke i opet lupiš mora popustit(vrlo jednostavan radapciger)pazi da ti vijci ne budu predugi da ne utjeraš na poklopac platina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tam gde su ona tri vijka (M8)
Preteko me :drinkers:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
poz ,uzmeš ploču 8-10mm debljine i dimenzije 100x100mm,precrtaš rupe sa ventilatora ili onog metalnog djela što dolazi na ventilator(tri rupe za ove vijke koji su ti na magnetu) i izbušiš rupe,uzmeš tri malo duža vijka i ploču i zavrni ih dok ti se ploča nasloni na radilicu, onda ih jednako zategni da budu našpanati i lupi čekićem po sredini ploče par puta,dotegni vijke i opet lupiš mora popustit(vrlo jednostavan radapciger)pazi da ti vijci ne budu predugi da ne utjeraš na poklopac platina

hvala kolega zagorje, sutra moram potražit ploču i tako napravit.hvala i kolegi muhaničaru.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod tebe je sa bobinom spolja novi tip. nemas potrebe skidati magnet zbog lanca.bregasta klima sad na jednoj biksni .malo je povuci sebi i smakni .jedino ako hoces proveravati platine pa da ti objasnim
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
kod tebe je sa bobinom spolja novi tip. nemas potrebe skidati magnet zbog lanca.bregasta klima sad na jednoj biksni .malo je povuci sebi i smakni .jedino ako hoces proveravati platine pa da ti objasnim

nema kod mene platina, ja imam elektronsko paljenje, ipak bih ja to skinuo da mi je lakše, a i radi vježbanja malo mehanike, to če biti još jedno novo iskustvo.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
mislim da je na ovom motoru i bregasta na ležaju jer je pogon izveden na bregastu,kod motora sa pogonom na radilicu bregasta je u piksama
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
mislim da je na ovom motoru i bregasta na ležaju jer je pogon izveden na bregastu,kod motora sa pogonom na radilicu bregasta je u piksama

je sa ove strane je na ležaju, a sa one druge nevidim od magneta, vjerovatno je i tamo ležaj,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radilica je na kuglicnom lezaju sa obe strane.bregasta se lako vadi onako kako stoji. uzmes pajser ili jaci srafciger [odvijac] i odupres u donjoj zoni o kuciste i magnet. malo napni i cekicem kucni gde ti dodju ona tri srafa .mislim izmedju njih. ima konus i kajla na toj strani ali lako se skine obicno.kad zapekne imam trokraki radapciger nategnem .ako nebude htelo moras praviti kako su ti vec objasnili .
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
krivo smo se razumjeli radilica jeste na ležajevima ali bregasta barem kod g150 nije a sad za g 200nisam siguran,nego reci dali na radilici na lančaniku i na bregstoj postoje neke oznake kao točke i kada okrenešj ednu nasuprot druge kako stoje,poi meni je ovo stariji model g 200 i pogon je izveden na bregastu
 

Najnoviji postovi

Na vrh