• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izmjena ventila na hondi g200

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Evo kolege forumaši danas sam sastavio i upalio hondu,( nisam morao učvrstit brezone sa onim srdstvom jer je tokar na tvrdo zatego brezone) , upalila je na prvi okret , jedino što joj je ler gas dosta jači nego što je bio. Na onoj osovinici centrifugalnog regulatora je prije curilo malo ulja pa sam ja sad kad sam sastavljo stavio na tu osovinicu malo one masti za brtvljenje sim 80, osovinica normalno se okreče ništa ne zapinje dali je to možda uzrok povečanog ler gasa ili ču morat podešavat karburator.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
To je osovinica na koju djeluje centrifugalni regulator , i vjerojatno na njoj moraš postavit u pravilni položaj onu polugu koja se veže na karburator.Obično ti je onaj prorez na poluzi paralelan ili u pravcu sa onim polumjesecom što je zarezan na osovinici.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
išao sam pogledati i vidim da ona dolje oprugica koja se kači na polugicu ima lufta a prije znam da nije imala trebat ću polugicu prema vanjskoj strani pomjerit, nisam na to obračo pozornost, hvala na pomoči.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Gle ,kad je motor ugašen vrati gas na nulu i onda ti polugica mora biti slobodna( labava).Mislim zapravo na onu žičanu sponu između poluge i karburatora, i onu njezinu tanku oprugu što je oko nje"omotana".
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
pogledat ču u ponedjeljak, a kad sam ju upalio vidio sam da ta polugica od karburatora je mirna a prije znam da je ona lagano varirala ljevo desno , kao na vagi i onda kad sam dao gas ona kreče kao u ljevo idobiva gas i tu je onaj granični vijak za maksimalni gas ,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledat ču u ponedjeljak, a kad sam ju upalio vidio sam da ta polugica od karburatora je mirna a prije znam da je ona lagano varirala ljevo desno , kao na vagi i onda kad sam dao gas ona kreče kao u ljevo idobiva gas i tu je onaj granični vijak za maksimalni gas ,
sve ti je to sad normalno. pre ti je gubila kompresiju i snagu pa si morao povecati gas. vrati ga na vijku. ta sipka ti je sentrifugalni regulator obrtaja. kad se pretera sa obrtajima on vraca polugicu gasa da motor nebi otisao u iberturu [nedozvoljene obrtaje] i nedodje do havarije. ako ti nemirnije bude radila na malim obrtajima proveri leptir od gasa na karburatoru. hoce se biksne zajesti pa leptir nepravilno zatvara i dolazi do variranja obrtaja
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
to sam vidio da ima lufta na osovinici leptira kad sam prao karburator cijeli, pogledat ću tu je sigurno problem , jer sam probao rukom pomicati leptir jer je bio skroz udesno dok je motor radio ikad sam ga pomaknuo i držao recimo na polagasa onda su se okretaji smanjili i kad opet pustim polugicu leptira okretaji se povečaju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to sam vidio da ima lufta na osovinici leptira kad sam prao karburator cijeli, pogledat ću tu je sigurno problem , jer sam probao rukom pomicati leptir jer je bio skroz udesno dok je motor radio ikad sam ga pomaknuo i držao recimo na polagasa onda su se okretaji smanjili i kad opet pustim polugicu leptira okretaji se povečaju.
pokusaj prvo malo na poluzi regulatora zakrenuti mozda je napeta ,sama pod obrtajima doda gas. ako nije to ja sam kod mene resio jednom slabijom oprugicom da mi drzi na leru. posle je bilo ok. zbog tog preskupog karburatora sa kipor dizel ubacio u moju. 160 eur kod nas karburator.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
kod nas sam vidio na internetu na jednom mjestu karburator -635 kuna znači oko 80eura , a set za popravak karburatora 190 kuna- oko 25 eura, na slici taj karburator nije isti kao moj, pa neznam koje proizvođač i kakva je kvaliteta.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas sam vidio na internetu na jednom mjestu karburator -635 kuna znači oko 80eura , a set za popravak karburatora 190 kuna- oko 25 eura, na slici taj karburator nije isti kao moj, pa neznam koje proizvođač i kakva je kvaliteta.
imaju kod nas kopiju hondinog ,kinezi ga rade ali nisam hteo da dam 100eur za to. verovatno je to taj kod tebe sto je za 80. mom reparacija nepomaze, toliko se razjeo da je to strasno.pojelo se leziste gde iglica zatvara gorivo pa vidi koliko je radila a to joj je drugi polovan koji sam kupio. mnogo je odradila ,samo jedne godine 107 plastenika sam usluzno isfrezovao i plus meni sto radi.a masina sve na standardu i kao novo, nema trunke risa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
da izdržljive su to mašine , imaju strašan prijenos, znači prvo što nije na radilici pogon nego na bregastoj, to je prva rdukcija, pa onda remenski prijenos , onda mjenjač, p a još redukcija zupčanik lančanik i onda pogon, samo da je malo teža i malo jači motor mogla bi orat sigurno, stalno razmišljam da idem u izradu jednog malog traktorčića , da nju iskoristim, barem za prijevoz da ga imam, bilo bi dobro.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da izdržljive su to mašine , imaju strašan prijenos, znači prvo što nije na radilici pogon nego na bregastoj, to je prva rdukcija, pa onda remenski prijenos , onda mjenjač, p a još redukcija zupčanik lančanik i onda pogon, samo da je malo teža i malo jači motor mogla bi orat sigurno, stalno razmišljam da idem u izradu jednog malog traktorčića , da nju iskoristim, barem za prijevoz da ga imam, bilo bi dobro.
ima da se nadje jaca 800 honda. bila je kod nas jedna proslog leta u oglasima za 600eur. to je vec stroj za to sto zelis.imas u postu labin prikljucci nekih zanimljivih slika po tom pitanju
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
dq5anuhoyryaaybxsmbe.jpg
[/URL][/IMG]
drttzwbmut3ervv4yamx.jpg
[/URL][/IMG]
y7j1nc9oug8o704a35o9.jpg
[/URL][/IMG]
jcu8ag8uruoy1ppp1jat.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]danas reguliro broj okretaja honde, trebalo je polugicu centrifugalnog regulatora pomjerit prema vanjskoj strani i sada je sve uredu, evo i koja slika radova sastavljanja. nisam još samo pogonsku remenicu stavio to ću poslje ako sve bude u redu, danas je radila jedno desetak minuta, taman da se zagrije na radnu temperaturu, palit ću ju svaki dan da radi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad ce raditi ko singerica. dobro je kad je na regulatoru. mali hod je one viljuske unutar regulatora i cim malo promasis ono zeza. ja je obicno i neskidam ,malo zakrenem na vrhu da izvucem stanglicu . sad ce gazda da se znoji cim krene sezona radova. nek dobro posluzi i bar koje bure piva gazdi zaradi
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Glavno da si riješio sve.Inače , nisam se htio mješat kad si brusio ventile, nije neka greška ,ali ja ne bih zarezivao pečurku ventila ,pogotovo ne na ispušnom ventilu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
da to što sam zarezo nesviđa se ni meni baš, nije mi ni koristilo jer je šarafciger iskakao, valjda neće biti problema, ako bude problema onda ću znat di je problem, nisam imao tekučeg metala da to popunim , mislim da bi sanjim bilo bolje.hvala svima na pomoči.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
sad ce raditi ko singerica. dobro je kad je na regulatoru. mali hod je one viljuske unutar regulatora i cim malo promasis ono zeza. ja je obicno i neskidam ,malo zakrenem na vrhu da izvucem stanglicu . sad ce gazda da se znoji cim krene sezona radova. nek dobro posluzi i bar koje bure piva gazdi zaradi

jedno vrijeme sam radio usluge košenja sa strižnom kosilicom, taman toliko da si podmirim troškove goriva i maziva i potrošnog materijala i nešta malo zaradim, ali teškom mukom su to zarađeni novci, treba hodat za njom, onda je taj čovjek osto bez trave i otkazao mi dvije parcelice i još je imao jednu to mu neko drugi radi, ali nežalim za tim, nek ona samo meni posluži za bašću , vinograd i nešto malo košnje , ivještavat ću vas i dalje o stanju honde.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da to što sam zarezo nesviđa se ni meni baš, nije mi ni koristilo jer je šarafciger iskakao, valjda neće biti problema, ako bude problema onda ću znat di je problem, nisam imao tekučeg metala da to popunim , mislim da bi sanjim bilo bolje.hvala svima na pomoči.

vidio sam ventil sad na slici. nista nece biti neboj se . nije duboko a tecni metal tu nepomaze. temperatura bi ga podigla pa bi onda mogao potpasti pod ventil . znas kako kazu teraj igumane i nemisli na manastir .
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
, valjda neće biti problema, ako bude problema onda ću znat di je problem, nisam imao tekučeg metala da to popunim ,

To nemoj ni pokušavat više popunjavat tekućim metalom, teraj i uživaj ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh