• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izmjena ventila na hondi g200

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izmena ventila na hondi g 200

ovako sada sam pogledao...provjerio sam onaj sistem sa benzinom,kada sipam na ispušni ventil benzin iscuri za 5-6 sek.,a kada sipam na usisni ventil benzin iscuri za 15-20 sek....skinuo sam onaj poklopac gdje se vide ventili sa oprugom ali tu nema nikakvih mogučnosti za štelovanje...dali se za štelanje mora sve rastaviti pa nekako iznutra jer izvana nema mogučnosti?

kod g200 nepostoji sistem stelovanja ventila.fabricki se dovedu ventili na meru i to je to,posto ti ventili prilicno propustaju benzin moras ih skinuti i pregledati da li nije sta potpalo pod njih ili su nagoreli sto je cest slucaj od pregrevanja.pokusaj ih uslajfati pastom za ventile i dobro operi da neostane paste i proveri ponovo benzinom .ako nepomogne zamenu bih ti preporucio u servisu za obrade jer ce se morati i sicevi obradjivati a verovatno i vodjice ventila ako klimaju.ja imam nacin za stelovanje ali grub .na tocilo po malo skidam dok nedovedem na pribliznu meru od 0,20-0,30.novi ventili vecinom traze veci zazor zbog razlike u kvalitetu materijala i nije toliko bitno.ako te jos nesto interesuje slobodno se obrati jer posedujem tu hondu i odrzavam ih jos nekoliko .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti nije vidljivo pohaban dihtung na glavi mozes slobodno i njega vratiti.imao sam problema sa kvalitetom novih da su izgorevali posle 2-3 sata rada.ostavi ga u rezervi za svaki slucaj jer nikad se nezna sa novim delovima.kod mene je jos uvek original iako je nekoliko puta skidana glava i dosad nema problema.japanski kvalitet delova je daleko veci od sadasnjeg u prodavnicama
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
ako ti nije vidljivo pohaban dihtung na glavi mozes slobodno i njega vratiti.imao sam problema sa kvalitetom novih da su izgorevali posle 2-3 sata rada.ostavi ga u rezervi za svaki slucaj jer nikad se nezna sa novim delovima.kod mene je jos uvek original iako je nekoliko puta skidana glava i dosad nema problema.japanski kvalitet delova je daleko veci od sadasnjeg u prodavnicama
naručio sam danas djelove, brtvu glave, lanac bregaste i novi ventil ispušni. ostavit ću onda brtvu za rezervu jer nema vidljivih oštećenja, nije mi još uspjelo skinit remenicu od bregaste da promjenim lanac, kajlu sam lupio da uđe unutra po preporuci jednog starog majstora i opet nisam mogao sa dvokrakim izvlakačem, pukao mi je komadić remenice, planiram da pravim krakove da mogu bliže središtu obuhvatit remenicu i možda ohladit dobro osovinu i lagano grijat remenicu, ne znam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Ako je ventil novi trebalo bu puno šlajfati da se prilagodi sjedištu ventila.
Brtvu namaži tovatnom mašču ili uljem, natanko.


Koju remenicu bregaste? Misliš lančanik?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislis na pogonsku remenicu onu duplu.nebi trebala biti problem.naprskaj vd 40 unutra verovatno je korozija i prasina ucinila svoje.probaj je napni radapcigerom i kucaj cekicem polako okolo najpre ce popustiti .ima veliku povrsinu naleganja ali sve su se dosad lako skidale.vodi racuna na oznake na lancanicima kad budes skidao lanac.kad dovedes klip u gmt moraju se poklopiti tacke na lancanicima.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zaboravio sam te pitati jel imas kakav alat za slajfanje ventila posto se mora koristiti vakum gumica sa drskom koja se stavlja na pecurku ventila.taj izduvni je verovatno imao mali zazor jer se vremenom smanji i ostane otvoren pa propusta.mozes i taj pokusati da uslajfas jel ima svoje leziste jedino ako ostaju rupice na njemu i sicu mora se nositi na obradu lezista a posle mu doteraj slobodno zazore na 030 i neboj se
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
mislis na pogonsku remenicu onu duplu.nebi trebala biti problem.naprskaj vd 40 unutra verovatno je korozija i prasina ucinila svoje.probaj je napni radapcigerom i kucaj cekicem polako okolo najpre ce popustiti .ima veliku povrsinu naleganja ali sve su se dosad lako skidale.vodi racuna na oznake na lancanicima kad budes skidao lanac.kad dovedes klip u gmt moraju se poklopiti tacke na lancanicima.

da na pogonsku sam mislio, hvala za pomaganje, sutra ću mislim probat.nemam alat, stavit ću crijevo neko odozdol na stablo ventila da ga lakše mogu vrtit, a usisni sam pokazo jednom majstoru i kaže da ga nemoram ni šlajfat, kaže da je ko novi.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ims problem onda ,odozdo se nemoze prici jer nena prostora za staviti.usisni je dobar koliko sam primetio.pokusaj ovako:eek:cisti garez sa starog ventila na celu pecurke i na njega zalepi parce gumice pa drugu stranu zalepi na pecurku novog.tako sam ja resio .imali su deciji pistolji sa strelicom na kojoj je na vrhu vakum gumica .takav je alat za ventile.nadam se da me razumes
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ako je ventil novi trebalo bu puno šlajfati da se prilagodi sjedištu ventila.
Brtvu namaži tovatnom mašču ili uljem, natanko.


Koju remenicu bregaste? Misliš lančanik?
na pogonsku remenicu koja je produžetak bregaste sa vanjske strane, hvala napravit ću tako .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
ims problem onda ,odozdo se nemoze prici jer nena prostora za staviti.usisni je dobar koliko sam primetio.pokusaj ovako:eek:cisti garez sa starog ventila na celu pecurke i na njega zalepi parce gumice pa drugu stranu zalepi na pecurku novog.tako sam ja resio .imali su deciji pistolji sa strelicom na kojoj je na vrhu vakum gumica .takav je alat za ventile.nadam se da me razumes

razumio sam , da iskoristim novi ventil da mogu lakše vrtit stari ventil u ležištu, odozgor jer je puno lakše onda. hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako se po pravilu i slajfaju ventili ,ako ima lufta u vodjicama i ucvrstis gumu za stablo ventila dolazi do ekscentra i neoslajfa se dobro.direktno na pecurku ona nasedne na sic ravno i okreci ukrug.pokusaj stari ventil ali pogledaj kad stavis da li ima uopste zazora sa donje strane do soljice bregaste jer ako nema nece leci ventil na sic i neces moci uslajfati.nov ventil pogotovu kad stavis proveri .znas dovesti bregastu u fazu kad se gleda zazor?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
tako se po pravilu i slajfaju ventili ,ako ima lufta u vodjicama i ucvrstis gumu za stablo ventila dolazi do ekscentra i neoslajfa se dobro.direktno na pecurku ona nasedne na sic ravno i okreci ukrug.pokusaj stari ventil ali pogledaj kad stavis da li ima uopste zazora sa donje strane do soljice bregaste jer ako nema nece leci ventil na sic i neces moci uslajfati.nov ventil pogotovu kad stavis proveri .znas dovesti bregastu u fazu kad se gleda zazor?

mislim da na početku radnog takta , obilježio sam na remenici bregaste 4 takta u raznaku od 90 stupnjeva i pratio ventile i onda sam vidio kad se otvori usisni tu sam stavio crticu i klip ide dolje i onda se usisni ventil zatvori i onda klip ide gorei kad klip dođe gore onda počinje taj radni takt i utom položaju se mjeri zazor.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bas tako.u gmt ili gornjoj mrtvoj tacki kad je klip skroz gore i na paljenju smese oba su zatvorena i tad se steluje.sledeci krug na radilici je faza ventila kad je u gmt.znaci i prilikom zupcenja ako nema markacija dovedes klip gore i ventile na fazu uzupcen je dobro.malo radilica levo desno i naizmenicno se otvaraju zatvaraju ventili.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
bas tako.u gmt ili gornjoj mrtvoj tacki kad je klip skroz gore i na paljenju smese oba su zatvorena i tad se steluje.sledeci krug na radilici je faza ventila kad je u gmt.znaci i prilikom zupcenja ako nema markacija dovedes klip gore i ventile na fazu uzupcen je dobro.malo radilica levo desno i naizmenicno se otvaraju zatvaraju ventili.

da tako je i bilo kad sam gledo ispušni se zatvara a usisni otvara i to je znači faza , tj . početak ciklusa od četiri takta. a ja sam mislio da je faza u onom položaju kad se šteluju ventili.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogi brcu pojmove ali nije to ni bitno,sva mudrolija je da breg bregaste ne dodiruje ventil.faza se zove zbog zupcenja jer kad je klip gore i ventili vagaju znaci u dobroj su fazi.zbog toga se zove ali je mesaju sa fazom stelovanja ventila.kod dvocilindricnog motora kad je prvi na vaganju ventila stelujes drugi i obratno.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Umjesto vakum gumice lako se moze iskoristiti i dvostrano ljepljiva traka , ociste se cela ventila zalijepi jedan za drugog i slajfaj do mile volje !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lepo resenje nema sta.ma samo malo maste i resenja koliko volis.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
evo cjenjeni forumaši danas su mi stigli djelovi za hondu, i odmah sam počeo šlajfat ventil novi , sa dvostranom ljepljivom trakom sam zaljepio,, ali je stari ventil se brzo odljepio jer je bio hrapav, i onda sam nastavio onako sa prstima sam obuhvatio ljepljivu traku i vrtio ljevo desno i povremeno sam vadio ventil i dodavao novu pasti i nakraju sam probao test sa benzinom, bez opruga sam probao onako da ventil slobodno visi u sjedištu, i držao je od15-20 sekundi, inače na sjedalu ima sitnih rupica ,, i morao sam novi ventil obrusiti da dobijem zazor 0.25 jer je bio čak malo duži nego onaj stari.. svakako bi još šlajfo ventil kad sutra nabavim vakum gumicu sa igračaka, sad razmišljam da je dobro što sam otvorio hondu jer je šteta mogla biti puno veča, a inače ona nije ništa dimila, jedino se malo zaletaval na leru kad je zagrijana, i kad je zagrijana nije htjela upalit od prvi put nego od treče ili četvrto potezanje špage startera, jedan majstor je onda čuo kako se zaletava honda i podesio mi je malo jači ler gas na karburatoru i onda je dobro radila , ali več sutra se ponovo počela zaletavat i onda sam ja podesio ler gas na sajli i tako je radila do sad.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Takve ventile ti je najlakse slajfati kad ih na sredini zarezes tankom plocom sa fleksericom.Otkines drsku od sraufcigera.Stavis otkinuti dio u aku busilicu i to je to.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Takve ventile ti je najlakse slajfati kad ih na sredini zarezes tankom plocom sa fleksericom.Otkines drsku od sraufcigera.Stavis otkinuti dio u aku busilicu i to je to.

znači ne smeta ako malo zarežem, napravit ću tako,, probao sam pastu malo razrijedit sa vodom ali neprima vodu, gustina je kao kajmak otprilike možda malo gušće , da li je to dobra gustina i dali dobro radim što malo malo dodam paste pa onda šlajfam, prvih par krugova ide malo teže,, ono kao ljepi se ,, onda dalje ide lakše kad ventil istisne višak paste, valjda tako se i radi,,, prvi put to radim pa nisam siguran.
 
Na vrh