• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izračun otvaranja EKO peradarske farme nesilica

Z

zeleno zagorje

Guest
Stalo.
230 kokoši x 80 % jaja, recimo nesivost to je 180 na dan x 3 kn, 540 kn na dan, u idealnim uvjetima, da ne kažem da je noćas kod mene bilo -12 i da su koke odmah spustile proizvodnju za 60 %, što znači da sutra nebih mogao ispuniti ugovor o isporuci jaja za poznatog kupca, ili u sljedećem periodu.
na 10000 m 2 230 kokoši ?????
svaka proizvodnja ili bilo koji posao u početku tj. kad se posao počinje razvijati nema neke velike zarade to se isto dešava i sa uvozom purica o čemo smo govorili, sad još malo pa nebudemo imali niti dovoljno mlijeka ili ga već i nemamo pa isto bescarinski uvoz , zašto takav zašto nije regularan
 
P

pauk

Guest
Stalo.
230 kokoši x 80 % jaja, recimo nesivost to je 180 na dan x 3 kn, 540 kn na dan, u idealnim uvjetima, da ne kažem da je noćas kod mene bilo -12 i da su koke odmah spustile proizvodnju za 60 %, što znači da sutra nebih mogao ispuniti ugovor o isporuci jaja za poznatog kupca, ili u sljedećem periodu.
na 10000 m 2 230 kokoši ?????

uletavam onako iznebuha, a sto bi bilo kad bi uz jaja prodavao i pileci gnoj?

ja sam recimo zainteresiran za gnoj, a i uvijek bi nekoliko jaja mogao kupiti.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
uletavam onako iznebuha, a sto bi bilo kad bi uz jaja prodavao i pileci gnoj?

ja sam recimo zainteresiran za gnoj, a i uvijek bi nekoliko jaja mogao kupiti.

Zato jer u organskom uzgoju nema načina da se sakuplja gnoj sa travnatih površina, drugo su peradarnici zatvorenog tipa, gdje su koke na mrežama i taj se gnoj može sakupljati.
Inače u toku jedne godine kokoš proizvede cca 60 kg gnoja, tko bi rekao.
 
A

anrivbv

Guest
Pozdrav, procitala sam sve tri stranice i s obzirom da se mi bavimo istom idejom, zanima nas sto se dalje desilo i da li ima novosti.
Hvala
 

Evoxica

Novi član
Tu od
14 Velj 2014
Poruka
7
Ja još uvijek zovem na sve strane, i napokon sam došao kao do osobe, ali danas se ne javlja cijeli dan na telefon, jer je na sastanku.
Najmanja sortirka je cca 4500 eura, nova, 100% avans.

Podižem temu jer i mene zanima- naravno, ako se još sjećate, kolika je cijena strojeva potrebnih za pakirnicu jaja?
Hvala unaprijed
 

bitoraj

Novi član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
4
Ja bih vam preporučio uzgoj u free rangeu gdje gustoća naseljenosti ne smije biti veća od 9 koka /m2, a to znači da možete imati puno više koka nesilica na otvorenom i niste pod strogim eko nadzorom ,i jajca možete bez problema prodavati po 1,5 kn.::(talk):

http://www.veterinarstvo.hr/UserDocsImages/Brosure/letak - Sustavi držanja kokoši nesilica.pdf

Alternativni sustav uzgoja


(1) Sustavi moraju biti opremljeni tako da se kokošima nesilicama osigura:
a) najmanje 10 cm prostora za hranjenje po jednoj kokoši kod ravnih hranilica, odnosno najmanje 4 cm prostora za hranjenje po jednoj kokoši kod okruglih hranilica;
b) najmanje 2,5 cm prostora za piće po jednoj kokoši kod ravnih pojilica, odnosno najmanje 1 cm prostora za piće po jednoj kokoši kod okruglih pojilica. Kod napajanja kapljičnim pojilicama i šalicama za napajanje mora biti najmanje jedna pojilica na 10 kokoši. Ako su mjesta za napajanje opskrbljena fiksno postavljenim pojilicama, tada se u dometu svake kokoši moraju nalaziti barem po dvije šalice za napajanje ili dvije kapljične pojilice;
c) odvojen prostor za nesenje jaja za svaku kokoš pojedinačno (gnijezdo) ili za skupinu kokoši (zajedničko gnjezdište). U slučaju pojedinačnih gnijezda, mora biti osigurano najmanje 1 gnijezdo na 7 kokoši, dok kod korištenja zajedničkog gnjezdište mora biti osigurano najmanje 1 m2 gnjezdišta za najviše 120 kokoši;
d) najmanje 15 cm dužine odgovarajuće grede (bez oštrih rubova) po jednoj kokoši. Grede ne smiju biti namještene iznad stelje. Vodoravna udaljenost među pojedinim gredama mora iznositi najmanje 30 cm. Vodoravna udaljenost između grede i zida mora iznositi najmanje 20 cm;
e) najmanje 250 cm2 površine sa steljom za kokoši, koja mora pokrivati najmanje jednu trećinu podne površine. Stelja mora biti čista, suha i ne smije štetiti zdravlju kokoši te od prhkog materijala koji omogućava kokošima zadovoljenje njihovih etoloških potreba.
(2) Podovi moraju biti oblikovani tako da odgovarajuće podupru svaki naprijed okrenuti prst na obje noge.
(3) Kod sustava uzgoja pri kojem se kokoši nesilice mogu slobodno kretati među pojedinačnim etažama:
a) ne smije biti više od 4 etaže;
b) među pojedinim etažama mora biti najmanje 45 cm prostora;
c) pojilice i hranilice moraju biti raspoređene tako da su jednako dostupne svim kokošima;
d) etaže moraju biti uređene tako da feces ne pada na donje etaže.
(4) Kod sustava uzgoja pri kojem kokoši nesilice imaju uređen ispust:
a) mora biti osigurano više otvora za neposredan izlazak u slobodni prostor, visokih najmanje 35 cm i širokih najmanje 40 cm te razmještenih po cijeloj dužini objekta. U svakom slučaju na skupinu od 1000 kokoši zajednički otvor mora iznositi 2 m.
b) otvoreni ispusti moraju imati površinu primjerenu gustoći naseljenosti i prirodi terena, moraju biti ograđeni i omogućiti zaklon od nepovoljnih vremenskih uvjeta i grabežljivaca te imati odgovarajuće pojilice ukoliko je to potrebno.
(5) Gustoća naseljenosti ne smije biti veća od 9 kokoši nesilica na m2 korisne površine.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh