• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izrada pečata za opg i izdavanjeračuna

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kao prvo imam registriran OPG i nisam u sustavu pdv-a, bavim se sitno proizvodnjom voća i povrća, većinu prodam kod kuće ili na tržnici, ponekad mi se pojavi višak i kad ga ponudim malim trgovinicama traže me da izdam račun,sad me zanima kako da ga izdam,a i trebao bi mi pečat OPG-a da li ga mogu izraditi i gdje???
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
jednostavno riješenje nazovi hpa i pitaj oni to znaju a i pitaj prvog računovođu na kojeg naiđeš i on to zna ja mislim da možeš izdati račun do određene cifre iako nisi u pdv-u a žig napraviš za 150-200kn kod svakog skoro gravera mislim da se tak zovu
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kao prvo imam registriran OPG i nisam u sustavu pdv-a, bavim se sitno proizvodnjom voća i povrća, većinu prodam kod kuće ili na tržnici, ponekad mi se pojavi višak i kad ga ponudim malim trgovinicama traže me da izdam račun,sad me zanima kako da ga izdam,a i trebao bi mi pečat OPG-a da li ga mogu izraditi i gdje???

A zašto ne izdaš otkupni blok,ne treba ti za njega pečat?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kao prvo imam registriran OPG i nisam u sustavu pdv-a, bavim se sitno proizvodnjom voća i povrća, većinu prodam kod kuće ili na tržnici, ponekad mi se pojavi višak i kad ga ponudim malim trgovinicama traže me da izdam račun,sad me zanima kako da ga izdam,a i trebao bi mi pečat OPG-a da li ga mogu izraditi i gdje???


Pozdrav Brođaninu.
Pečat se izrađuje kod onih koji to rade a u Brodu ih ima dosta. Uzmeš rješenje od OPG-a i sa njim odeš i izrade ti štambilj. Prije toga kod knjigovođe provjeri na koji način izdaješ račune zato što tvoj račun nesmije sadržavati stavku PDV-a zbog toga što nisi u sustavu i isti nesmiješ obračunavati. A najsigurnija prodaja ti je da ponudiš viškove na tržnici (ima onih koji dolaze u Viroviticu i Zagreb po robu) zato što ti samo izdavanje računa ne garantira naplatu a tu ti je i kalo i otpis koji će ti tražit tako da se to na male količine ne isplati.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Pozdrav Brođaninu.
Pečat se izrađuje kod onih koji to rade a u Brodu ih ima dosta. Uzmeš rješenje od OPG-a i sa njim odeš i izrade ti štambilj. Prije toga kod knjigovođe provjeri na koji način izdaješ račune zato što tvoj račun nesmije sadržavati stavku PDV-a zbog toga što nisi u sustavu i isti nesmiješ obračunavati. A najsigurnija prodaja ti je da ponudiš viškove na tržnici (ima onih koji dolaze u Viroviticu i Zagreb po robu) zato što ti samo izdavanje računa ne garantira naplatu a tu ti je i kalo i otpis koji će ti tražit tako da se to na male količine ne isplati.

Hvala na savjetima,pečat je izrađen i nije mi trebao za izdavanje računa nego mi nećakinja ide na faks i mora naći OPG gdje će ajmo tako reći odraditi"praksu" pa sam trebao ovjeriti papire za suradnju s fakultetom ,tako da ću besplatno dobiti analizu zemlje i sl. a i njoj sam izašao u susret.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala na savjetima,pečat je izrađen i nije mi trebao za izdavanje računa nego mi nećakinja ide na faks i mora naći OPG gdje će ajmo tako reći odraditi"praksu" pa sam trebao ovjeriti papire za suradnju s fakultetom ,tako da ću besplatno dobiti analizu zemlje i sl. a i njoj sam izašao u susret.

Uvjek je bilo ako hoćeš uspjet da se moraš sam snaći. Za ovo vredi ona narodna jednim udarcem dvije muhe.
 
Na vrh