• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada prikolice bez pogona za manje motokultivatore

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
A ja sam imao od Audija 80,prva liga,isto je imao ručnu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako imate priliku ufatite osovinu od reno 5 ..savršena i udobna za guzicu


vaš velečasni
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
a di ju naći,i to je postala egzotika.....isto ko fićine felge..:(think):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne treba biti baš od R-5, večina starijih (modeli prije 1996) Renaulta, Peugeota i Citroena (bez hidrauličnog ovjesa) koji imaju prednji pogon imaju zadnji most s torzionkama. Manje/više sve na istu foru radi.

R-5 :icon_idea:

74497.gif


Pug 205 :icon_idea:

rearbeammounts1.jpg


Ili Shitroen (nije pogrešno natipkano :eek::) Saxo:

axle2.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A zašto ne bi več sad stavio dif.,moguče ga kasnije uhvati želja da bi imo pogonsku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a dif bez blokade ti je isto kao i prikolica bez pogona ..uvjek to malo nedostaje da se izvučeš .

vaš velečasni
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
a dif bez blokade ti je isto kao i prikolica bez pogona ..uvjek to malo nedostaje da se izvučeš .

vaš velečasni

pa ni oriđiđi nema blokade....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
razdvojioš kočnice ..to si ti probao ili izguglao ?


vaš velečasni

znaš i sam da original prikolica nema razdvojene kočnice,ili da ti izguglam...:=:)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ja sam metar i po drva tovario na labinovu kardansku oridjidji prikolicu bez blokade bez razdvojenih kocnica i sveg ostalog...izvuce toliko drva gdje god ti dusa zeli...pu sumama brdovitim gdje i koza pod rucnom pase...nikad se sa njom nisam zaglavio negdje...tako da je ta blokada po meni nepotrebna.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa niko i nema razdvojene jer za kultivator je bez veze.Ali zapeo je za šperu pa sam odgovorio pa i ovde je tema bez pogona prikolica.Moj predlog je bio kad več nabavlja osovinu da na bi bilo loše ak nađe dif. i možda jednog dana nabaci još kardan.I moja prikolica dugo vremena nije imala kardana ali dif. je bio ugrađen.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
A kak da znaš koji se vrti na prazno?
Kad stane, već je prekasno za popravak gripa kočnicama.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Gledaš na koji strani počne dimit od silnog proklizavanja.Šala.:drink:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ma ljudi moji ja vas ne kapiram kakog crnog gripa kakvo crno proklizavanje spominjete...ja sam drva izvlacio iz takvih jada gdje volovi nemogu kako treba proci a kamol traktor...labin sa kardanskom prikolicom ce metar drva pa i vise izvuci gdje god vam dusa zela po ne znam kakvim jadima da ga pocerate

za normalnu upotrebu ne treba nista vise. Nikad mi se sa kardankom nije desilo da imam potrebe upaliti i blokadu prednjih tockova a kamoli da osjetim potrebu za blokadom spere.

Sa druge strane ova moja prikolicica bez kardana svako malo moram blokadu ukljucivati da izvuce me, a opet uz malo ozbiljniji uspon nemoze ni prazna kamoli pod teretom. Mada je i ona sasvim dovoljna za ravnice oko kuce i tako to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po meni je najbolja prikolica za frezu auto prikolica koja može primit 300-400kg i bog te veseli samo napravit na sarafe prihvat kopcanja za frezu i mjenjas kako ti pase. Za ravnicu zakon.
Honde imaju stalnu speru i uvijek oba kotača grebu dok ih ne razdvojis kod skretanja.
Mana je kaj nema kočnicu pa bi bilo dobro imat na prikolici.

image hosting 10mb limit

screen shot tool

screen shot
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Točno takvu samogradnju imam ja.

Višenamjensko rudo da šarafe, sjedalo, dvosjed, na skidanje i kočnice ali na principu ručne. Nije mi se dalo kemijati dalje jer ovo zadovoljava moje potrebe.

Nosivost :icon_scratch::icon_scratch: rezevar 1000 litara pun do čepa i dva medveda na sjedalici je više puta dopeljala doma po tvdom putu. Dio puta je po livadi ali je bilo suho.
Po mokrom nema šanse.
 
Na vrh