• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada valjka- odgovarajući ležaj - HITNO!!!

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Pa ovakvo je kućište slabije od onog prirubnog... :scratch
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
U ovoj firmi sam bio na praksi to je u susjednom selu.....rade i nosaće bala,ralice,kovane ograde,a glavno im je gibnjevi na kamionima......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovaj ležaj je dovoljno jak za nošenje tih xx kila ,ali...
Ovaj ležaj (skupa sa kućištem) nije (po meni) predviđen za velike aksijalne sile ..a ti ih budeš imal je je valjak nošeni ..
Problem nije nošenje jer je trahtor na gumama (dakle ima najbolje moguču amortizaciju ) .. Valjak bude samo poduprt na ležajevima a to nije problem .
Ne piše koja je širina valjka , moje iskustvo s valjkom je da ne smije biti u komadu ..bolji učinak bi bio da ima dva ili tri segmenta ..ali to dodatno komlicira stvar bla,bla,bla .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hm, neznam ni sam kako bude :scratch :scratch Najradje bi da bude noseni, ali opet bi ga vukao po njivi i ako bi bio nošeni, tak da možda bolje da bude vučeni, jednostavnije za napravit, i nemam brige za kučište :scratch :scratch

a ovakvo je kućište slabije od onog prirubnog... :scratch
Naravno.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Stavi odozada jedan kotač na sredinu i složi da bude okretni tako da možeš skretat bez problema..........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nikad si nebi napravio vučeni valjak, hebeš to, samo da bude nošeni ;) ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
mario kaže:
Odluka je pala, valjak bude vučeni.
jel češ ga vući na valjku ili će možda dobit kakve pomoćne kotače?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
mario kaže:
Nosil bum na vilicama za bale
Mario, zakaj si kompliciraš život?
Nošeni je way to go.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zato jer i da imam noseni, opet bi ga na njivi odkopcao i preoblikoval u vuceni. Ovako ga samo vozis bez dizanja. Ako nebude ok, onda slijedi preuredjenje u noseni.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
e Mario sad vidim da si me pitao koji je bio ovaj lezaj :oops:
pisalo na njemu WDF , kupljen u Rumi na vasaru za neku smijesnu cijenu , nov naravno ;)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
i? de su slike?
je gotov valjčić?? :mrgreen:

baš me zanima kak zgleda... ;)

kad se zalijeva valjak?
 

Najnoviji postovi

Na vrh