• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izvlakaci polomljenih vijaka

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Zaboravio sam reći da s izvlakačima s kontra navojem, i ne pokušavaš to raditi, jer ako pukne taj izvlakač to je tek zlo, nećeš to izvaditi s ničim van.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ide,ide,treba malo maste,mi balkanci smo kreativni i ak neide milom,ide silom ili obrnuto.Jest da je zaajebano,no netreba ga silit da pukne.
Pucali su meni gvint boreri M16 vecinom, al sam pucal i ja njih,nazalost pametniji je popustil.:icon_blackeye:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja sam nekada ranije kupio set tih konusnih alata sa lijevim navojem i uglavnom su upotrebljivi samo za neke lagane zahvate poput mesinganih mazalica ili onih hepeka za odzračivanje na kočionim kliještima. Nebih se usudio da sa njima pokušam odvrnuti kvalitetan šaraf M10 ili M12 koji je toliko zapekao da pukne.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ima tu dosta čudnih savjeta.

Prvo i najbitnije buši se s malom brzinom vrtnje i s podmazivanjem i pauzama da se borer ohladi. Za podmazivanje ulje normalno je najbolja opcija.


Pošto je vijak s dosta mesa zakirnaj si priblizno centralno točku i polako,a nema smisla počinjat s borerom manjim od 5mm.

Označi si na boreru trakom ili nečim vidljivim tebi maksimalnu dubinu do koje smiješ ici jer ljudi se jako često zaigraju pa završe u bloku..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Vijke na ispušnoj grani kod New hollanda, nećeš izbušiti običnim borerom, to je tvrdo katastrofa, jedino pomaže vidija borer za beton. Naoštriti vidiju kao borer za željezo i lijepo polako, mali broj okretaja bušilice, zaljevati vodom pomiješanom sa uljem tako da hladi i podmazuje borer, inače ako se borer ugrije vidija će jako brzo ispasti van s vrha borera.
Evo mislim da je ovo jedino riješenje za izbušiti te vijke.

Pa kolega,imaš i vidija borere i za željezo bušit.:eek::
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Ja nemam baš previše iskustva, ali mi se čini dobro rješenje, zabušiti sa zabušivačem, pa izbušiti provrt Φ 8,4 mm i narezati navoj M10.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni je važnije od svega , otkriti razlog zašto je taj vijak puknuo

i sad ako, je moguče postaviti brezon , od mesigka , s mesinganim maticama
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Inox je zlo za dinamicka naprezanja, al nema potrebe tebi to objasnjavat....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Pucali su i drugima na tim modelima...zasto ne znam. Narucio sam i vijke, 33 kn komad [emoji21]
Nastavak slijedi iduci tjedan
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
To je vjerovatno na New hollandu fordov motor 7.5 litara, imao sam taj problem i riješio ga na navedeni način.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
I tako...

46922e326144bf59a137846d560014f3.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bravo majstore,vidim ne fali ti kreativnost,stara skola i iskustvo.:eek::
Negda vu ono vreme dok je jos bilo reda,smo rekli: sve se moze kad se hoce.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
to nije zapečeno , to si mogel i s šaberom...
Nije bio zapecen kako sam ocekivao, a nije se ni sam odsarafio.

Sam vijak nije bio nesto posebno tvrd za busenje.
Hvala svima na savjetima
 
Na vrh