• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izvlakaci polomljenih vijaka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Heli coil?
Zaboravi, to za mene nije siguran popravak. Naročito kad je volan u pitanju, a i neizvedivo je jer več imaš navoj u krajniku, a Heli ima svoj korak navoja.....
Gdje to nać kod nas?
Čak mi palo na pamet da ga razbuši na M22 ili čak M24 pa onda na M18? Ima na krajniku dosta mesa.
Kod nas ima, ali ti bu skupo jer treba set kupovati za jedan navoj...

Ako ima mesa onda nemaš brige, ja sam mislil da nema.
Narežeš navoj u krajniku, daš složiti redukciju i to bu dobro.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I još izvrtaš rupu pa kad našarafiš redukciju zavariš da se ne može otpuštati .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Pa kaj je taj krajnik od zlata,koliko košta novi.
koliko posla sa redukcijama i svim ostalim peripetijama mislim ne isplativo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ovaj je nešto preko 300 kn a drugi koji paše 400kn. Mislim da se isplati ovog postojećeg predelat da paše.
Da mi hoće vratit novce ili da samo zamjeni za onaj koji paše onda se ne bi sa ovime zezazo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A jel možeš odrezati cijev sa navojem na novom i starom krajniku i na novog zavarit od starog (naravno to mora tokar a ne fleks) kod varenja krajnik namažeš sa blatom da ga ne pregriješ ?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Mane reci ti tom svom trgovcu ako nemože nešto izkemijat oko zamjene krajnika da nije pravi trgovac već neki šarlatan.Pravi trgovac bi trebal nači rješenje za sve ako hoče tržit.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Dosta dugo već uzimam kod njega i nikad nije bilo problema u slučaju povrata robe, sad odjednom počeo nešto izmotavat.
Kaže dođi kroz mjesec dva pa ćemo nešto riješit. Koji mjesec dva, pa meni treba sad roba.
Sad odjednom uvažava reklamacije do max 2 tjedna kako se roba kupi uz predočeni račun.
Ima pun klinac posla pa misli da može na taj način poslovati, moglo bi mu se to obit kroz neko vrijeme u glavu.

Uglavnom, krajnik ostavljen kod tokara i razbušit će ga na M22 pa napravit redukciju na M18.
Bude ga malo povario na spoju redukcije i krajnika da ga još dodatno ojača.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Stvar je riješena, ipak je išao na M24 pa nakon toga odradio redukciju na M18. Sa čela ga je malo povario za svaki slučaj.
 

Prilozi

  • 20190213_100020.jpg
    20190213_100020.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 61
  • 20190213_102152.jpg
    20190213_102152.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 61

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Super. Jebote kaj je kratki tu heli definitivno nema kaj raditi....

Nisi skontal željka, on je mislil da ga negdje odozgo malo zabušiš ili zapiliš i tu zavariš. Izbjegel bi kasnije poravnavanje a držalo bi isto ako ne i jače.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Bila je i ta opcija u igri ali smo odlučili da ga samo sa čela zavarimo i poravnamo. Drži to jako dobro, ne bojim se da će bit problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ne bojim se ni ja, samo bi onak bilo jednostavnije.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kak izvaditi ovaj polomljeni vijak van?
20200312_151734.jpg

Mislio sam ga zabusiti i s onim lijevim izvlakacima ga izvuci, ali obicni borer za zeljezo ne radi radnju.
Jel bi mogel nesto navariti na njega pa polako probati cimati lijevo desno?
Bojim se ako budem varil da se ne prime var za kuciste mjenjaca, al mislim da nebi smjelo jer je od gusa.
Inace nikad nisam vadil polomljene sarafe i ovo mi predstavlja veliku muku, a traktor bi trebal biti u pogonu svaki dan.
 

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Evo savjet,ako nemaš adekvatan alat .Svrdlo,dovoljno srednje tvrdoće.Ubušiš s manjim promjerom,onda uzmeš veći s promjerom tik do debljine navoja i ponovno ubušiš .Ostatak izvadiš ,najlakše ako imaš malu plinsku kartušu zagrijavanjem do usijanja .Izvlakačem s kontra navojem teško ćeš uspjeti jer je vjerovatno došlo do unutarnje korozije između šarafa i navoja .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Mora svrdlo odradit, nije to neki specijalni materijal. Kupi 2-3 nova svrdla izbusi koliko god mozes. Probaj nabit torx ako ne popusti busi do kraja koliko god mozes pa ces na kraju iscackat ostatke sarafa.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Stavi ta druga dva 10.9 tvrdoće i nemoj se zaletavat u drva i držat će vječno😉😂.
Jel si bušio onim kvalitetnijim srebrnim borerom ili crnim iz ofertisime?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ono kaj se neda bušiti na način kak si probal, probaj na drugi način.
- Zakirnaj
- Buši velikim pritiskom i malom brzinom (naprimjer baterijska bušilica u nižoj brzini, na pol "gasa".
- Buši odmah borerom koji želiš, bez forboranja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Busil sam sa nekakvim borerom zlatne boje, to sam nasao bas novi u garazi.

Zj, sve sam napravil kak velis, zakirnal, smanjil okretaje na busilici, podmazal borera, ali samo gladi odozgora, uopce ne grize, i onda sam malo jace pritisnul i pukel je borer.

Sutra budem kupil 2, 3 kvalitetnija borera i budem probal busiti i s kontra navojem otpustiti.
Bojim se busiti skroz do navoja da ne ostetim navoj, a i nemam iskustva s tim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Prvo borer odreži tak da mu bude najviše oko centimetar duga spirala. Imaš i takvih borera za kupiti, koji su nabrušeni s obje strane. I nemoj ga mazati uljem , već vodom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh