• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
da trebao bi...
vukli smo mi z 446rx 10600vakutec i ide dobro ali ga jako ljulja...
hurli je vukao tu cisternu po oranju bez pitanja..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ne samo claas ju je vukao..
da jednoosovinka je..
hurli je vukao 6000....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Izvoz gnojnice te istodobno zaoravanje da se spriječi gubitak dušika zbog visoke temperature
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
imali smo neki dan predavanje o gnojovki i kažu da je daleko najlošija opcija,jer sadrži jaako malo organske tvari,a i one tcvari koje ima,ne koriste tlu baš previše... zašto ne koristite kruti gnoj?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
abrkili kaže:
imali smo neki dan predavanje o gnojovki i kažu da je daleko najlošija opcija,jer sadrži jaako malo organske tvari,a i one tcvari koje ima,ne koriste tlu baš previše... zašto ne koristite kruti gnoj?

A u njoj je gnoj i kud s tim. Ima razlike di se s njom gnoji, a di uopce ne. Sam gnoj je druga priča ali njega nema opet tako puno. Jedno i drugi i skupi se za gnojit livade i oranice
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Gnoj imamo od junica, a gnojovku od krava, kod mene nema ratarskih površina da bi mogao nabavit dovoljno slame za stelju, to je glavni razlog zašto smo prešli na gnojovku.

Što se tiče loših strana gnojovke, a to je zakiseljavanje zemljišta, to smo riješili tako da kravam stavljamo u hranu neki preparat s algama, koje poboljšavaju fermentaciju gnojovke i podižu ph, a koliko je to uspješno to ćemo vidjeti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
mario gdje si nabavio te alge?
ili je to pitanje koje nema odgovor :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Firma tio se zove
Šofko ineternacional d.o.o.
Iz karlovca je.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
mario kaže:
Gnoj imamo od junica, a gnojovku od krava, kod mene nema ratarskih površina da bi mogao nabavit dovoljno slame za stelju, to je glavni razlog zašto smo prešli na gnojovku.

Što se tiče loših strana gnojovke, a to je zakiseljavanje zemljišta, to smo riješili tako da kravam stavljamo u hranu neki preparat s algama, koje poboljšavaju fermentaciju gnojovke i podižu ph, a koliko je to uspješno to ćemo vidjeti.

Pa poznato je da je tecni stajnjak NK djubrivo brzog djelovanja a to sa zakiseljavanjem je vezano sa nedostatkom P, na faksu smo ucili da preporucuju dodavanje P djubriva odnosno "tripleksa" da bi se pokrpio taj nedostatak koliko toliko. Evo naletih u knjizi na sastav govedjeg tecnog stajnjaka:
Org mat. 55; N 4.0; P 0.9; K 4.2; Ca 1.4; Mg 0.4. (kg/m3)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i ja sam neki dan odvezao 7 komada! :D :mrgreen:

aNaNa117.jpg

aNaNa118.jpg

aNaNa122.jpg

aNaNa126.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije rijetko, samo je rijetka gnojnica :mrgreen: , vidiš tam gdje sam malo ispustio na početku livade ( jer mi imt neče u brzinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), da se vidi koliko je (ne)gusto!, a dalje dok potjeraš sve ode u zemlju, gnojnica je samo iz štale, čista mokrača, dok budem iz tovilišta pumpao, onda se to vidi na livadi!!! :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma znam da je čista mokrača tako sam i ja vozio :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dečki,da li se primijeti na libvadi učinak te gnojnice koju izvezeš?ne smeta za kvalitetu trave??
 

Najnoviji postovi

Na vrh