• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@šanana;jel to neka poljska? koliko je to zamastio za nju para?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Zanimljiv nacin utovara sa ovim IMT 533, praktivno skroz...Šanana jel ti vuces osoku ili tecni stajnjak, koliko vidim u pozadini ove slike je velika gomila cvrstog stajnjaka?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Brat :lol: , a moja malena je još mala i nedam joj da voli traktor :D
Inače stari se bavi tovom bikova pomalo, a pošto radi ja ponekad uskačem u pomoć pa onda bude par dana upri ja :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
hm, da malo je velika razlika u godinama, al zato je mezimac jaooo, mali to voli, ja kad dođem pa tražim nešto, samo ga pitam gdje je, koji kardan ide na što, kad je podmazano nešto, pokvareno, ko je zadnji posudio, sve sve
nećemo ot...
moram otvorit si thread u temi ''o nama''
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Koji ti je ovo kranski utovarivac? Ja imam neki Riko sa nekog buldozera skinut pa ga kacim na traktor, jedina mi je mana sto nemam ovaj rasturac :( Inace nesto mi ovo djubre ne izgleda zgorelo, ima puno slame :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Neznam koji je utovarivač, s nekog je kamiona i vile su one šumske za tovarit trupce. Radi super jedino je malo težak, propinje ursusa toliko da se jedva krene s mjesta.
Za djubre si dobro primjetio, ali sad je bila prilika da se izveze i zaore tako da je moralo ić....
I to je od bikova, a oni mokre pod sebe tako da imaš puno slame a i prva je prikolica pa je ono jelte ''svježe''
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Zanimljivo to je neka preradjena dizalica, isto tako proljetos mi je stric dolazio i tovario djubre sa dizalicom za balvane, samo na zvalje stavili dva lima i ide nevjerovatno brzo :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
S obzirom da je utovarivač kupit za male novce, već je zaradio sebe par puta tako da....
Priklica je kupljena ove godine i izveženo je preko 100 prikolica đubra (nešto i uslužno) bez greške tako da se i ona skoro odradila, treba čuvat zdravlje
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
koliko si platio prikolicu pero iz pleternice? ;) gdje si ju kupio?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
kupljena je oko bjelovara neznam točno gdje 1400€, orginal boja, 89god mislim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
abrkili kaže:
@šanana;jel to neka poljska? koliko je to zamastio za nju para?

Je poljska je, firma Pronar-polmot warifarm 3,5 t, jako fino radi :!:

Dao je za nju 59980 kn, skupa ko vrag, malo se i on zahebo, da je uzeo prije dva tjedna nego što je uzeo došla bi ga 12000 manje, neznam zašto tako veliko poskupljenje odjednom!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
juxi kaže:
Zanimljiv nacin utovara sa ovim IMT 533, praktivno skroz...Šanana jel ti vuces osoku ili tecni stajnjak, koliko vidim u pozadini ove slike je velika gomila cvrstog stajnjaka?


Da se radit, malo je prelagan, a ovo dolje gnojno blato ga dost muči, mada ima ganjc nove gume, inače utovarivač je moj i ja radim sa 540!

Vozio sam rijetku gnojnicu od krava, a danas sam ispraznio i ovo đubre što se vidi, majke ti 15 prikolica one moje plave na koju ide 4 t. pravog zrelog gnoja, a sav je bio takav, bome je tonula da sam na Sameu morao paliti prednju vuču!!!! :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ŠANANA IMT 565 kaže:
abrkili kaže:
@šanana;jel to neka poljska? koliko je to zamastio za nju para?

Je poljska je, firma Pronar-polmot warifarm 3,5 t, jako fino radi :!:

Dao je za nju 59980 kn, skupa ko vrag, malo se i on zahebo, da je uzeo prije dva tjedna nego što je uzeo došla bi ga 12000 manje, neznam zašto tako veliko poskupljenje odjednom!

:shock: :shock:

prije 3-4 godine,SIP-ova prikolica za stajnjak od 3,5 tona ja bila 18000 kn!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ma skupa je ko sam vrag, koda je od zlata salivena!!!, nego smo ja i rođo gledali sipve prikolice 3,5 t, drvene ograde i pod, ali je imala puno hidraulike na sebi, pogon poda na hidro pumpu i otvranje zadnje stranice na hidrouliku, a cijena je bila 10000 manje nego ova poljska, a pošto on ima imt 567 nema kam pokapčit tu svu hidrauliku uzeo je tu poljsku!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa kaj SIP ne radi više pogon lanaca preko kardana?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma radi, kako da ne, mislim to su one Sip Orion kaj se rade i dan danas, ima ih nekoliko po selima, al ih trenutno nije bilo na lageru, a njemu je hitno trebala prikolica, pošto se bavi tovljenjem teladi do 350 kg - kooperacija, a ima ih 80 komada i sva tri tovilišta mora čistit, prikolica gnoja dnevno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh