• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Marko355 kaže:
marko, ti imaš MF 590 i onaj veliki massey????

ups OT
oba su 590 samo ka onaj ima prednju vuču a taj nema :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
joooj,upropaštavaš tako divan snijeg! :D

hoćeš li ga odmah zaoravati?

p.s. vidim da imaš i ventilator na staji,jel to za zrak u staji ili njime sušiš sijeno na štaglju?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
abrkili kaže:
joooj,upropaštavaš tako divan snijeg! :D

hoćeš li ga odmah zaoravati?

p.s. vidim da imaš i ventilator na staji,jel to za zrak u staji ili njime sušiš sijeno na štaglju?

Hehe ovdje bar snijega nikad ne nedostaje :) necu ga zaoravati mada sam mislio ovu parcelu orati ali zima je bila brza od mene, pa cemo vidjeti sta se moze uraditi na proljece, a ventilator je za susenje sijena na stali, nisam se bio ni rodio kad su to zadnji put radili, uglavnom sve je ispravno i moze raditi. :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
To je baš dobro radit po snijegu :D Najbolje se vidi dokle si došo :lol:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Heh nista strasno samo 160kg, isto toliko sam imao na zadnjim tockovima pa sam skinuo i onako je pretezak :mrgreen:
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
i ja sam na svom ursusu imo tegove pa sam ih skino otpeste se šarafi pa mi razbiju felge
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovih dana ču morati voziti gnojnicu, pa sam došao na jednu ideju:
Nasipao bih nekoliko vreča agrodola u septičku jamu, recimo jedno 3 vreče, a bojim se da ne sjedne na dno i ona nisam ništ napravio!
Interesira me to hoče li se on rastopit u kravljoj rijetkoj gnojnici te da ga tako transportiram po livadama :?: :scratch :?: :?: :?:
 
B

Branimir 105 s

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ovih dana ču morati voziti gnojnicu, pa sam došao na jednu ideju:
Nasipao bih nekoliko vreča agrodola u septičku jamu, recimo jedno 3 vreče, a bojim se da ne sjedne na dno i ona nisam ništ napravio!
Interesira me to hoče li se on rastopit u kravljoj rijetkoj gnojnici te da ga tako transportiram po livadama :?: :scratch :?: :?: :?:
Zakaj bi nametal agrodola u gnojnicu :scratch :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pak jer gnojnica ne zakiseljuje tlo :?: :?: :?: :scratch , sipaš agrodola u jamu i voziš gnojnicu koja ne zakiseljuje tlo na polje ;)

To je samo ideja :!: :scratch :|
 
B

Bobo

Guest
Da smanjis kiselost gnojnice (tla) moras baciti na hektar 2-3 palete, a ne 2-3 vrece ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma znam da se radi o velikim količinama, al reko da pitam bi li se topio u gnojnici

Inače kad sam radil kalcizaciju pod lucernu išlo je 1,5 tona na ral!! :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
dečki a nitratna direktiva? neće te vi još dugo meni vozit gnojnicu po zimi :mrgreen: :mrgreen: :) :)
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ovih dana ču morati voziti gnojnicu, pa sam došao na jednu ideju:
Nasipao bih nekoliko vreča agrodola u septičku jamu, recimo jedno 3 vreče, a bojim se da ne sjedne na dno i ona nisam ništ napravio!
Interesira me to hoče li se on rastopit u kravljoj rijetkoj gnojnici te da ga tako transportiram po livadama :?: :scratch :?: :?: :?:

Sanana je upravu, ovo sam i ja mislio jednom da uradim samo sto to ne bi bile 2-3 vrece nego puno vise. Ali bih ja to stavio na prazan bazen i vremenom kako bi se on punio to bi se otapalo i mjesalo. Ima li neko konkretan primjer koliko toga covjek da stavi na 50000l tecnog stajnjaka?

Jos nesto, ispravite me ako grijesim, taj agrodol koliko sam shvatio je klasicni gaseni krec u prahu mislim kao gradjevinski krec u vrecama?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam koje je svojstvo kreče, jel je isto dolomit ili??? :scratch

Na AGRODOLU ti piše ja mislim ''Dolomitno kameno brašno'' :scratch

I koliko asm čuo i vidio raznih kalcifikata, on jedini smije direkt pod krave, a da im ne naškodi, ima čini mi se malo sporije djelovnje od klasičnih kalcifikata!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šefe ne piz** :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Danas sam vozil gnojnicu ipak, zbog obilnih kiša koje padaju kod nas sve se napunilo i ajde vozi, a taman sam mislio drugi tjedan! ;)
Puna jama :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh