• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
e to je več bolje....
ipak se mora znati neki red ;)
tak treba delati i po blati ne sam po suhom :mrgreen: s kojim si vozio?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko 355, jama je mala, 4 komada po 3000 l ;)


Marko hurly, vozil sam s 565-icom, pošto je same zrihtan za servis za koji dan, 565 se igra s tom cisternom, uf bilo je meko fest, zapičim na poprek s puno prek jednog strnaka, jedva sam prošel, kolomije su jebačke ostale, a čovjek ima 533, kak bude oral, valjda me nije videl nigde da vozim! :lol: :lol: :lol: :roll: ;)
Inače vozil sam po livadama, tam jedino neje meko!
još pikčr bude :mrgreen:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
pa moraa se igrat s 3000l nije to niš za njega osim kad je malo rijeđa voda u cisterni ga zanjiha al nije to niš ,tako je i mene kad sam vozio s zetorom kad smo ga imali..to se dešavalo kad sam vozio fekalije ili tu rijetku pišalinu kak ti imaš...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kod nas polja nikad nisu tak poplavljena :blackeye
nego mallo of te gume 28zola su ti original na njemu bile???
ja znam 565 i ima 30zolla gume i ne visi tako iza ko tvoj i ljepše izgleda...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To su 14.9-28 pa visi. Ja sam stavio na 560 16.9-28 i ne visi više
@šanana, daj malo ga zapraši u onu brazdu :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Majke ti...jesi ti kad bio u Gradištu sa tim :D :D :D Ima čovjek 565 i rotaciju gore, i taku sličnu cisternu :?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
auuu Sanana kakva ti je ovo vodolez ovolika? Pa ja ne bi smio po takvom vozit jedino ako je bas nevolja kakva! To bi sve bilo isprosjecano po livadi. Zato je snijeg pola metra zakon :mrgreen:
marko hurlimann xa86 kaže:
nego mallo of te gume 28zola su ti original na njemu bile???
ja znam 565 i ima 30zolla gume i ne visi tako iza ko tvoj i ljepše izgleda...
prije rata moji su imali IMT 578 i na njemu su bile 30-ke gume sila je to traktor bio...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
To su 14.9-28 pa visi. Ja sam stavio na 560 16.9-28 i ne visi više
@šanana, daj malo ga zapraši u onu brazdu :mrgreen:

Ak zapičim u brazdu, nema više van, a na slici je puna cisterna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nego po tom strnaku iza mene kud sam došel, jedva je u 2 išel s punom, mažem pun gas, a kadi ko parnjača :mrgreen: , a kolomije iza ostale.... :lol: :lol: :lol:



Dečki kaj se tiče gum ja bi si htio nabavit i stavit gume 30 cola, jel su uže i višlje, mogao bih bolje u međurednu obradu s njime, a i u transportu bi bil znatno brži!
Marko daj mi negdje poslikaj te 30-tke gume!!!!

Marko 355, nisam nikad bil tak daleko od doma, inače u kabini je radio+3 zvučnika, ventilator, svjetlo, a na krovu naravno mora biti rotacija!!! :blackeye :blackeye :blackeye

Sory na OFF ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
vidim dobre kočnice imaš na 565 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
e pa to ti je tak dobro dok imaš punp vode na zemlji...uzmeš sa sobom cjevku i napuniš cisternu i doma si opereš štalu ak imaš na rešetke ili opereš ooko gnoja i opet povučeš i otpeljaš :blackeye tak sam ja vozio unutra u farmu,imao sam jeno 10cisterna 3200L je bila još djedova creina...na sjenokoši.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
marko hurlimann xa86 kaže:
vidim dobre kočnice imaš na 565 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
e pa to ti je tak dobro dok imaš punp vode na zemlji...uzmeš sa sobom cjevku i napuniš cisternu i doma si opereš štalu ak imaš na rešetke ili opereš ooko gnoja i opet povučeš i otpeljaš :blackeye tak sam ja vozio unutra u farmu,imao sam jeno 10cisterna 3200L je bila još djedova creina...na sjenokoši.
Ja sam sa potoka koji mi prolazi pored kuce dovozio vodu ispirao kanale u stali i razrjedjivao stajnjak ;) Pametna ideja marko samo da pripazi da ne povuce zemlje i mulja :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad preko ljeta za velikih temperatura pomažem susjedu navodnjavati povrče, vučemo vodu iz obližnjeg potoka, napravio asm si za vrh cijevi jednu finu gustu metalnu mrežicu, te ju samo prišerafim gore dok vučem čistu vodu i onda do pola noči znamo s dva traktora navodnjavati povrče, ima priča i priča oko toga! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ma kakva mrežica...ja cijev direkt polegao u vodu i udri...malo se našlo trave u cisterni ali niko se nije bunio ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma mene je susjed zamolio da mu pomognem pa sam to napravio da mu smeće ne bacam po povrču, a da vidiš koje elitne krastavce, paprike i paradajze ima :mrgreen:
Čak mi je prije nago što smo kretali u navodnjavanje pomaogao otvoriti cisternu i sav talog smo izvukli van te ju je oprao miniwashem, htio ju je i pofarbat s temeljnom iznutra, ali nisam mu dao :D , te mi je sipao gorivo i tako smo mi 3 puta na tjedan navodnjavali :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ma još si mo morao dat i kist da ti obojao cisternu ;)
a druga stvar ako si krastavce zalijevao,svakako da je bitna čistoča.a kaj je sam samo u grabe pustio na farmi ;)
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
kod mene jedan u selu sadi jagode kupus itd te je lani iz potoka vukao vodu za zalijevanje,ali on okrene cijev nizvodno u potoku da ne vuče mulj i kad je išao kući kad je maltene došao na vrh brda nije dobro uspio ubacit u brzinu svoj 567 pa ga je povuklo nazad te udario u drvo te ga slomio na pola (imaju negdje slike na forumu u temi o 577(mislim!))
 

Najnoviji postovi

Na vrh